Elektryczny Volkswagen ID.Buzz

Volkswagen ID. BUZZ Cargo po raz pierwszy w Polsce

Na targach Motor Show 2019 wiele nowości.

 

Dużą ciekawostką tegorocznych targów Motor Show 2019 jest pokazany po raz pierwszy w Polsce model ID. BUZZ Cargo, który rozpoczyna nową erę w historii samochodów dostawczych. Na stoisku zaprezentowana została, także w strefie PRACA, gama modelowa samochodów elektrycznych, a w strefie PASJA gama samochodów z opcją spania.

- Od prawie 70 lat marka Volkswagen Samochody Użytkowe dostarcza klientom pojazdy, który są zarówno największym wsparciem podczas ciężkiej pracy, jak i najlepszym kompanem realizowanych pasji. Nasze modele na przestrzeni lat tworzyły historię i stały się ikonami mówi Piotr Łakomy, Dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas konferencji prasowej.

Przedstawicielem aut elektrycznych nowej generacji jest ID. BUZZ Cargo –pierwszy dostawczy model, w którego konstrukcji wykorzystano modułową platformę Volkswagena do budowy samochodów elektrycznych (MEB). Model ten wyróżnia się nowoczesną stylistyką i niezwykle przestronnym wnętrzem oraz cyfrowym systemem Cargo. Dzięki zastosowaniu platformy MEB – zależnie od wielkości akumulatora – zasięg ID. BUZZ CARGO może wynosić od około 330 km do ponad 550 km (wg WLTP).

Na targach Motor Show w Poznaniu marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje całą elektryczną gamę modelową. Na stoisku zobaczyć można elektrycznego Craftera, Caddy i Transportera. Wszystkie modele świetnie nadają się do użytku w centrach miast i strefach ekologicznych. Dostępne będą w ofercie marki już w tym roku. Cała gama zapewni klientom zasięgi w granicach od 170 do 400km. Są to wartości, które pokrywają potrzeby większości naszych klientów świadczących usługi w obrębie miasta. Samochody te idealnie nadają się do realizacji dostaw do klienta finalnego, przewozu osób czy realizacji zadań w firmach energetycznych.

Camper na Volkswagenie

California oraz Grand California pierwszy pełnowymiarowy camper w ofercie marki. California debiutowała w 1988 roku, opracowano ją w oparciu o Transportera trzeciej generacji. Dzisiejsza California jest konstruowana na bazie modelu szóstej generacji. W ubiegłym roku najbardziej popularne rekreacyjne auto na świecie obchodziło jubileusz 30-lecia powstania i świętowano wyprodukowanie stutysięcznego egzemplarza jego obecnej generacji. W sumie, podczas 30 lat istnienia tego modelu, Californię wyprodukowano w 160.000 egzemplarzach. Większa Grand California została zbudowana na bazie Craftera z wysokim dachem i jest wyposażona nie tylko w przestrzeń sypialną i kabinę sanitarną, w której znajdują się prysznic i toaleta, ale również w przestrzeń kuchenną. Model ten oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680. Wersja 600 w odróżnieniu do wersji 680 wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko. Przestronne wnętrze Grand Californii i wbudowane ogrzewanie postojowe, pozwalają na komfortową podróż bez względu na pogodę.

Przeczytaj też:
Volkswagen ID.Buzz z dłuższym rozstawem osi i siedmioma miejscami W fabryce w Hanowerze Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował pierwsze zaplecze produkcyjne dla przyszłych wariantów ID. Buzz. Prace modernizacyjne w fabryce przeprowadzono podczas trzytygodniowej przerwy letniej.
Volkswagen Multivan w nowych wersjach lakierów Nowy Volkswagen Multivan - dostępny w czterech wersjach: Multivan, Life, Style i Energetic – może być polakierowany w jednym z szerokiej palety lakierów podstawowych, metalizowanych, czy perłowych.
Volkswagen wstrzyma produkcję samochodów w Polsce Od 10 marca zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymują produkcję wytwarzanych tam modeli.
Rosja bez Forda, Volkswagena i wielu innych marek Z powodu wojny z Ukrainą w Rosji zawiesił swoją działalność Ford Motor. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem amerykańskiego producenta, decyzja wchodzi natychmiast w życie.
Nowy VW Multivan również w wersji hybryda plug-in Trzy linie wyposażenia, trzy wersje silnikowe - w tym po raz pierwszy hybrydowa.
Andreas Renschler, odchodzi w VW. Jaka będzie jego emerytura? Czołowa postać branży producentów ciężarówek, najpierw w Mercedes-Benz ostatnio w Traton, pożegnał się z koncernem.  
Voolkswagen Power Day, czyli co dalej z elektromobilnoscią Podczas wirtualnego wydarzenia poprzedzającego doroczną konferencję prasową i pod hasłem programowym Power Day producent samochodów Volkswagen ogłosił plany współpracy ze szwedzkim partnerem produkującym akumulatory firmą Northvolt.  
Nowy Volkswagen Caddy 5 Cargo Nowy Volkswagen Caddy 5 w wersji Cargo, to świetna propozycja dla indywidualnych przedsiębiorców, dla flot i dla usług.  
Volkswagen Caddy 5 generacji już w seryjnej produkcji Z taśm produkcyjnych fabryki Volkswagen Poznań zjechały pierwsze egzemplarze kolejnej generacji modelu Volkswagena Caddy.