Konkurs Profesjonalni Kierowcy

Płatne staże w najlepszych serwisach Volvo Trucks i Renault Trucks

Konkurs Bezpieczeństwo na drodze - rusza druga edycja

 

Organizatorzy akcji społecznej Profesjonalni kierowcy w akcji dla uczniów szkół średnich i ponadgimnazjalnych.

Dla kogo:

W ogólnopolskim konkursie Bezpieczeństwo na drodze mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich i ponadgimnazjalnych, uczący się w klasach o profilach związanych z kształceniem w branżach samochodowych, motoryzacyjnych i transportowych. Aby wziąć w nim udział i powalczyć o prestiżowe nagrody - w tym płatne staże w najlepszych serwisach Volvo Trucks i Renault Trucks – wystarczy nagrać krótki film o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

Cel konkursu

Jednym z najważniejszych celów akcji CSR Profesjonalni kierowcy jest podnoszenie świadomości i umiejętności kierowców oraz innych uczestników ruchu na rzecz większego bezpieczeństwa na drodze. Dlatego pięć firm związanych z branżą transportową (Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Continental) przez trzy ostatnie lata organizowało w całej Polsce bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców.

– W ciągu trzech lat w naszych szkoleniach wzięło udział już 800 osób, które otrzymały potężną dawkę praktycznej wiedzy na wszystkie tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Teraz naszą uwagę chcemy skupić na jeszcze młodszych odbiorcach, którzy dopiero planują swoją przyszłość w branży transportowej. W tym celu przygotowaliśmy dla nich konkurs o tematyce bezpieczeństwa, w którym do wygrania są bardzo atrakcyjne i prestiżowe nagrody – mówi Wilhelm Rożewski, manager marketingu i komunikacji w Volvo Trucks Poland.

Zasady konkursu

Idea konkursu polega na nakręceniu krótkiego (maksymalnie 8-minutowego), amatorskiego filmu, którego tematem będzie wspomniane już wcześniej bezpieczeństwo na drodze. Film może dotyczyć zachowania bezpieczeństwa przez dowolnych uczestników ruchu (pieszych, rowerzystów, kierowców samochodów osobowych lub ciężarowych itp.). Można go przygotować i nakręcić w maksymalnie 4-osobowych grupach, a każda klasa może przesłać na konkurs dowolną liczbę filmów, jednak każdy musi być nakręcony przez inny zespół. Do nagrania należy użyć wyłącznie sprzętów ogólnie dostępnych: telefonów komórkowych czy amatorskich kamer. Prace należy wysłać do dnia 26.04.2019 r.

– Od jakości bardziej będzie liczył się pomysł i przekaz, który niesie za sobą nagranie. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w ubiegłym roku trafi do nas mnóstwo ciekawych, inspirujących produkcji – mówi Marcin Majak, marketing manager w Renault Trucks Poland.

Konkurs Bezpieczeństwo na drodze - nagrody

I miejsce: dwutygodniowy płatny staż w autoryzowanym serwisie Volvo Trucks lub Renault Trucks dla wszystkich członków zwycięskiego zespołu; jednodniowe szkolenie dla całej klasy, w której uczy się zwycięski zespół, przeprowadzone przez instruktorów Volvo Group Poland na terenie szkoły (z wykorzystaniem najnowocześniejszych pojazdów ciężarowych); zestaw gadżetów ufundowany przez patronów akcji Profesjonalni kierowcy.
II miejsce: tygodniowy płatny staż w autoryzowanym serwisie Volvo Trucks lub Renault Trucks dla wszystkich członków zwycięskiego zespołu; zestaw gadżetów ufundowany przez patronów akcji Profesjonalni kierowcy.
III miejsce: tygodniowy płatny staż w autoryzowanym serwisie Volvo Trucks lub Renault Trucks dla wszystkich członków zwycięskiego zespołu; zestaw gadżetów ufundowany przez patronów akcji Profesjonalni kierowcy.

– Konkurs, oprócz możliwości wygrania bardzo wartościowych i prestiżowych nagród, jest doskonałą możliwością nawiązania współpracy z najlepszymi i największymi firmami z branży motoryzacyjnej, co w przyszłości z pewnością przyniesie korzyści dla całej szkoły – podsumowuje Michał Proc, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej i rozwoju sieci Volvo Group Trucks Poland.

Partnerami konkursu, podobnie jak akcji Profesjonalni Kierowcy są firmy: WIELTON, Continental. Egro Hestia, MJM.

 

Przeczytaj też:
Volvo FM Electric we flocie DHL w Polsce W dniu 16 marca w podpoznańskich Żernikach firma Volvo Trucks Polska przekazała DHL Supply Chain symboliczne klucze do 5 pojazdów Volvo FM Electric.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).
Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
Rok 2022 u producentów naczep i przyczep Popyt na naczepy i przyczepy ciężarowe rozwijał się w dużej części w wyniku wcześniejszych rejestracji ciągników samochodowych. Niestety rejestracje ciężarówek w grudniu wyhamowały, jednak naczepy odnotowały wzrost.
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.
Wywrotki Wielton z nowymi udoskonaleniami Spółka Wielton wprowadziła modernizacje i ulepszenia do swoich flagowych wywrotek. Modele Bulk Master i Weight Master zostały udoskonalone pod kątem zwiększenia ich trwałości i użyteczności.
Spółka Wielton Logistic z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO W listopadzie br. do floty Wielton Logistic dołączyło kolejnych siedem pojazdów ciężarowych IVECO S-WAY.