Flotowe Prawo - samochody w firmie 2019

Flotowe Prawo - samochody w firmie 2019

Rewolucyjne zmiany w opodatkowaniu wydatków flotowych.

 

Przed nami bardzo istotne zmiany w zakresie zaliczania do kosztów podatkowych wydatków związanych z nabyciem, najmem, leasingiem i użytkowaniem samochodów osobowych. Nowe przepisy wchodząc w życie 1 stycznia 2019 roku, wprowadzą wiele niekorzystnych rozwiązań.
Już teraz można powiedzieć, że zmiany te istotnie wpłyną na poziom kosztów prowadzonej działalności zaliczanych do kosztów podatkowych, a tym samym mogą zmienić zarówno sposób finansowania flot samochodów, jak i podejście do sposobu korzystania z samochodów służbowych przez pracowników.
O tych właśnie zmianach, a także o tym jak zarządzać portfelem umów leasingu oraz wynajmu w obliczu wchodzącego z początkiem roku nowego standardu rachunkowości, będzie można dowiedzieć sie już 22 stycznia 2019 r. podczas dorocznej, szóstej edycji spotkania konferencyjno-szkoleniowego.

Podczas całodziennego szkolenia zaproszeni eksperci z GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe, w kilku blokach tematycznych wyczerpująco odpowiedzą m.in. na pytania: • czy wszystkie umowy najmu i leasingu podlegają ograniczeniom w zakresie zaliczania do kosztów rat? • jakie są ograniczenia możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków eksploatacyjnych - czego dotyczą i kiedy nie będą stosowane? • jak liczyć proporcję i co oznacza wartość samochodu osobowego? • jak rozliczyć kwotę podatku VAT, która nie podlega odliczeniu? • jakie zmiany umowy zawartej przed 1 stycznia 2018 r. będą skutkować koniecznością zastosowania nowych przepisów? • czy leasing drogich samochodów będzie nadal bardziej opłacalny niż zakup? • czy nowe zasady wprowadzane przez MSSF 16 będą sprzyjały wynajmowi krótko i średnioterminowemu samochodów? • jakie zmiany umowy leasingu lub najmu zawartej przed 1 stycznia 2018 r. będą skutkować koniecznością zastosowania nowych przepisów?

Ponadto zaproszeni eksperci wyjaśnią, czy zapowiadane zmiany będą miały istotny wpływ na umowy przedsiębiorstw z różnymi interesariuszami, takimi jak banki, pożyczkodawcy, leasingodawcy, firmy z sektora CFM oraz pracownicy ale także przybliżą pozostałe istotne zmiany przepisów podatkowych, które wpłyną na działalność przedsiębiorstw i pośrednio zasad użytkowania samochodów firmowych – dowiemy się np. w jaki sposób nowe narzędzia zmodyfikują metodologię prowadzenia kontroli podatkowych i jak się do tej zmiany przygotować. Zakres tematyczny prelekcji dotyczyć będzie również praktycznego i przystępnego omówienia zagadnień związanych z odpowiedzialnością za wypadki komunikacyjne oraz za szkody wyrządzone przez pracownika, z wykorzystaniem wybranych przykładów pochodzących z praktyki orzeczniczej sądów polskich oraz orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Podczas szkolenia będzie można wysłuchać wykładów: Marty Szafarowskiej - doradcy podatkowego, partnera w GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe, Agnieszki Bieńkowskiej - doradcy podatkowego, partner w GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe oraz Anny Ziemnickiej, młodszego partnera, adwokata w Gekko Taxens M. Sobońska-Szylińska i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k.

Na spotkanie 22 stycznia 2019 roku, które odbędzie się w Warszawie w hotelu Novotel Warszawa Airport, szczególnie zapraszamy członków kadry kierowniczej firm - dyrektorów finansowych i administracyjnych ds. transportu i logistyki, oraz przedstawicieli działów księgowych i rozliczeniowych w firmach. Tematy poruszane na szkoleniu powinny się również znaleźć w sferze zainteresowania office manager-ów oraz administratorów flot, a także tych wszystkich, którzy poszukują precyzyjnych i optymalnych metod zarządzania flotą oraz kontroli i obniżania kosztów działalności przedsiębiorstwa.
- Zarejestruj udział już dzisiaj i dowiedz się jak skutecznie uniknąć problemów w nowej podatkowej rzeczywistości.
- Skorzystaj z wysokiego rabatu.

Więcej informacji: Flotowe Prawo - Samochody w firmie 2019