Flotowe Prawo - samochody w firmie 2019

Flotowe Prawo - samochody w firmie 2019

Rewolucyjne zmiany w opodatkowaniu wydatków flotowych.

 

Przed nami bardzo istotne zmiany w zakresie zaliczania do kosztów podatkowych wydatków związanych z nabyciem, najmem, leasingiem i użytkowaniem samochodów osobowych. Nowe przepisy wchodząc w życie 1 stycznia 2019 roku, wprowadzą wiele niekorzystnych rozwiązań.
Już teraz można powiedzieć, że zmiany te istotnie wpłyną na poziom kosztów prowadzonej działalności zaliczanych do kosztów podatkowych, a tym samym mogą zmienić zarówno sposób finansowania flot samochodów, jak i podejście do sposobu korzystania z samochodów służbowych przez pracowników.
O tych właśnie zmianach, a także o tym jak zarządzać portfelem umów leasingu oraz wynajmu w obliczu wchodzącego z początkiem roku nowego standardu rachunkowości, będzie można dowiedzieć sie już 22 stycznia 2019 r. podczas dorocznej, szóstej edycji spotkania konferencyjno-szkoleniowego.

Podczas całodziennego szkolenia zaproszeni eksperci z GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe, w kilku blokach tematycznych wyczerpująco odpowiedzą m.in. na pytania: • czy wszystkie umowy najmu i leasingu podlegają ograniczeniom w zakresie zaliczania do kosztów rat? • jakie są ograniczenia możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków eksploatacyjnych - czego dotyczą i kiedy nie będą stosowane? • jak liczyć proporcję i co oznacza wartość samochodu osobowego? • jak rozliczyć kwotę podatku VAT, która nie podlega odliczeniu? • jakie zmiany umowy zawartej przed 1 stycznia 2018 r. będą skutkować koniecznością zastosowania nowych przepisów? • czy leasing drogich samochodów będzie nadal bardziej opłacalny niż zakup? • czy nowe zasady wprowadzane przez MSSF 16 będą sprzyjały wynajmowi krótko i średnioterminowemu samochodów? • jakie zmiany umowy leasingu lub najmu zawartej przed 1 stycznia 2018 r. będą skutkować koniecznością zastosowania nowych przepisów?

Ponadto zaproszeni eksperci wyjaśnią, czy zapowiadane zmiany będą miały istotny wpływ na umowy przedsiębiorstw z różnymi interesariuszami, takimi jak banki, pożyczkodawcy, leasingodawcy, firmy z sektora CFM oraz pracownicy ale także przybliżą pozostałe istotne zmiany przepisów podatkowych, które wpłyną na działalność przedsiębiorstw i pośrednio zasad użytkowania samochodów firmowych – dowiemy się np. w jaki sposób nowe narzędzia zmodyfikują metodologię prowadzenia kontroli podatkowych i jak się do tej zmiany przygotować. Zakres tematyczny prelekcji dotyczyć będzie również praktycznego i przystępnego omówienia zagadnień związanych z odpowiedzialnością za wypadki komunikacyjne oraz za szkody wyrządzone przez pracownika, z wykorzystaniem wybranych przykładów pochodzących z praktyki orzeczniczej sądów polskich oraz orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Podczas szkolenia będzie można wysłuchać wykładów: Marty Szafarowskiej - doradcy podatkowego, partnera w GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe, Agnieszki Bieńkowskiej - doradcy podatkowego, partner w GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe oraz Anny Ziemnickiej, młodszego partnera, adwokata w Gekko Taxens M. Sobońska-Szylińska i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k.

Na spotkanie 22 stycznia 2019 roku, które odbędzie się w Warszawie w hotelu Novotel Warszawa Airport, szczególnie zapraszamy członków kadry kierowniczej firm - dyrektorów finansowych i administracyjnych ds. transportu i logistyki, oraz przedstawicieli działów księgowych i rozliczeniowych w firmach. Tematy poruszane na szkoleniu powinny się również znaleźć w sferze zainteresowania office manager-ów oraz administratorów flot, a także tych wszystkich, którzy poszukują precyzyjnych i optymalnych metod zarządzania flotą oraz kontroli i obniżania kosztów działalności przedsiębiorstwa.
- Zarejestruj udział już dzisiaj i dowiedz się jak skutecznie uniknąć problemów w nowej podatkowej rzeczywistości.
- Skorzystaj z wysokiego rabatu.

Więcej informacji: Flotowe Prawo - Samochody w firmie 2019

Przeczytaj też:
Kierowcy ciężarówek czekający na pod rampą tracą cały dzień, a ile tracą szukając wolnego parkingu?

Jedna godzina dziennie na znalezienie parkingu, 20 godzin tygodniowo na czekanie na rozładunek.

Według GUS inflacja w transporcie rekordowa!

Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki i gwiazdka oznaczają sezon zakupów prezentów, które trzeba dowieść do magazynów i sklepów. Tzw. wysoki sezon w branży transportowej i duże zapotrzebowanie na te usługi wpływają na wzrost cen.

Branża transportowa negocjuje z Ministerstwem Infrastruktury - chodzi nawet o 30 mld zł rocznie

Koszty będą większe, co jest nieuniknione i przewoźnicy zdają sobie z tego sprawę, ale nie powinny wzrosnąć w tak drastyczny sposób.

Kabotaż na Wyspach - nowe tymczasowe zasady dla przewoźników z UE

Rząd brytyjski ogłosił w czwartek, 28 października, że ​​przepisy dotyczące kabotażu zostaną rozszerzone dla zagranicznych przewoźników do dwutygodniowych bloków.

Korekta ciśnienia w oponach bez udziału kierowcy. Z BPW AirSave to możliwe!

Sposób na oszczędność paliwa, opon i niższą emisję CO2 ? Optymalnym rozwiązaniem jest oferowany przez BPW inteligentny system kontroli ciśnienia w ogumieniu - AirSave.

Zmiany dla samochodów ciężarowych w Holandii

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gmina Amsterdam, od 1 października br., wprowadza zakaz ruchu dla ciężkich samochodów.

Prawo jazdy przy cukrzycy? Zmiana przepisów ułatwia zdobycie uprawnień kierowcy

Nieświadomość hipoglikemii nie jest już przeciwwskazaniem do posiadania prawa jazdy dla osoby chorującej na cukrzycę. Pod warunkiem jednak, że na stałe korzysta ona z systemu do monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym (CGM-rt).

Od 1 października - kolejny etap kontroli na granicy UK – UE

Z dniem 1 października 2021 roku nastąpią kolejne zmiany w zasadach przeprowadzania kontroli granicznej pomiędzy UK a UE. Poniżej lista planowanych zmian:

Co dalej z zawyżonymi stawkami Maut w Niemczech? Przewoźnicy mogą wystąpić z roszczeniem

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w 2020 r., orzekł że ceny opłat drogowych dla samochodów ciężarowych w Niemczech były od lat obliczane nieprawidłowo.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje