FM Logistic Konkurs

Konkurs FM Logistic dla studentów

FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej już edycji, międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów uczelni Faster Mind Challenge.

Zwycięzcy krajowych eliminacji wezmą udział w finale konkursu w Paryżu, w kwietniu 2019 r. Wystarczy zgłosić swój projekt w formie krótkiej prezentacji.

- Innowacyjność jest elementem kodu DNA w FM Logistic. Cała organizacja nastawiona jest na poszukiwanie rozwiązań, które pozwlają nam na oferowanie usług logistycznych w ramach zrównoważonych łańcuchów dostaw. Usług, które już dzisiaj są przykładem tzw. logistyki przyszłości – mówi Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic na Europę Centralną.– Konkurs Faster Mind Challenge to przykład poszukiwania takich rozwiązań poza organizacją, wśród osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w logistyce, a dzięki temu mają inne, świeższe podejście. W tym roku zachęcamy do zgłaszania projektów w trzech tematach, ściśle nawiązujących do ogłoszonego w br. przez Grupę FM Programu Zrównowazonego Rozwoju – dodaje.

Kto, gdzie, kiedy?

Konkurs Faster Mind Challenge skierowany jest do 2, 3 osobowych zespołów studentów lub absolwentów, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich trzech lat. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prezentacji (2, 3 slajdy w programie Power Point – w jęz. polskim) pomysłu na:

- zredukowanie śladu węglowego w prowadzonej działalności,
- zmniejszenie zużycia energii,
- opracowanie ekologicznych ofert dla klientów operatorów logistycznych,
- zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników takich firm jak FM Logistic.

Tak przygotowane prezentacje należy przesłać w terminie do 2 grudnia 2018 r. włącznie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spośród zgłoszonych prac, Jury złożone z menedżerów FM Logistic dokona preselekcji i wybierze projekty, których autorzy zostaną zaproszeni do kolejnego etapu. Polegać on będzie na rozwinięciu pomysłów, ich uszczegółowieniu, również w formie prezentacji (maksymalnie 15 slajdów w Power Point – w jęz. polskim). Na tym etapie zespoły projektowe będą mogły korzystać z pomocy mentorów ze strony FM Logistic. Będą miały na to czas do 20 stycznia 2019 r. Tym razem Jury wybierze 4 najlepsze projekty.

Finał polskich eliminacji Faster Mind Challenge odbędzie się w połowie marca 2019 r. Zespoły zaproszone do finału krajowego zaprezentują swoje prace (w języku polskim) podczas spotkania w centrali FM Logistic w Mszczonowie pod Warszawą. Każda prezentacja będzie trwała 10 minut. Po niej nastąpi rundapytańi odpowiedzi. Po prezentacjach Jury przyzna zespołom miejsca w konkursie oraz wynikające z nich nagrody. Najlepszy zespół z Polski zostanie zaproszony do udziału w finale międzynarodowym, który odbędzie się w kwietniu 2019 r. w Paryżu.

Dla uczestników Konkursu przygotowano 3 tematy wiodące:

Platformy do przeprojektowania

NG Concept to partnerskie przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane, z grupy FM Logistic, zajmujące się budową platform logistycznych. Zadaniem konkursowym jest zaproponowanie rozwiązań, które poprawią wpływ tych konstrukcji na środowisko naturalne.
Oceniane będą: zastosowane nowoczesne, inteligentne materiały, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii… Konkursowe platformy logistyczne powinny być idealnie zintegrowane z otaczającym je środowiskiem – zarówno w ośrodkach miejskich, jak i na obrzeżach miast czy w strefie wiejskiej. Koniecznym jest pogodzenie ze sobą aspektów zdrowia, ekonomii oraz poszanowania bioróżnorodności.

Wprowadź innowacje do magazynu

Zadanie z zakresu działalności magazynów FM Logistic: składowanie oraz copacking. Należy poszukać rozwiązań, które zredukują wydatki energetyczne, zredukują zapotrzebowanie na surowce, zoptymalizują pakowanie. Nie można zapomnieć także o pracownikach FM Logistic – ich środowisko pracy powinno być ergonomiczne i zapewniać wydajność. Zaproponowane rozwiązania powinny polepszać warunki ich pracy.

Wyznacz najlepszy kierunek naszej pracy

Aby zapewnić klientom punktualne dostawy, FM Logistic wysyła na drogi wiele ciężarówek. W tym zadaniu należy znaleźć rozwiązania, które uczynią transport bardziej przyjaznym dla środowiska – niezależnie, czy odbywa się on na dłuższych dystansach, czy jest to logistyka miejska. Optymalizacja tras, odpowiednio załadowane ciężarówki, promocja odpowiedzialnej jazdy i używanie alternatywnych źródeł energii – to wyzwania stojące przed zespołami konkursowymi.

Regulamin i nagrody

Wszystkie konkursowe propozycje powinny być spójne i spełniać warunek innowacyjności. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym jego Regulamin znaleźć można na specjalnie przygotowanej stronie internetowej pod adresem: www.fastermindchallenge.pl

Na zwycięzców w krajowych eliminacjach oraz w finale Konkursu czeka wiele atrakcyjnych nagród w postaci sprzętu elektronicznego. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na zdobycie cennego doświadczenia na początku drogi do zawodowej kariery w logistyce.

 

Przeczytaj też:
Volkswagen Crafter model 2024 Już za kilka tygodni na rynku pojawi się zupełnie nowy, produkowany wyłącznie w Polsce Volkswagen Crafter.
Nowy Volkswagen Crafter - pierwsze informacje Jest produkowany wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań we Wrześni Volkswagen Crafter - to jeden z najnowocześniejszych pojazdów dostawczych w swoim segmencie.
VW Crafter o numerze 500 000 W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE.
Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.
Volkswagen ID.Buzz z dłuższym rozstawem osi i siedmioma miejscami W fabryce w Hanowerze Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował pierwsze zaplecze produkcyjne dla przyszłych wariantów ID. Buzz. Prace modernizacyjne w fabryce przeprowadzono podczas trzytygodniowej przerwy letniej.
Volkswagen Multivan w nowych wersjach lakierów Nowy Volkswagen Multivan - dostępny w czterech wersjach: Multivan, Life, Style i Energetic – może być polakierowany w jednym z szerokiej palety lakierów podstawowych, metalizowanych, czy perłowych.
Volkswagen wstrzyma produkcję samochodów w Polsce Od 10 marca zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymują produkcję wytwarzanych tam modeli.
Rosja bez Forda, Volkswagena i wielu innych marek Z powodu wojny z Ukrainą w Rosji zawiesił swoją działalność Ford Motor. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem amerykańskiego producenta, decyzja wchodzi natychmiast w życie.
Nowy VW Multivan również w wersji hybryda plug-in Trzy linie wyposażenia, trzy wersje silnikowe - w tym po raz pierwszy hybrydowa.