TRANSEXPO 2018 już od wtorku

TRANSEXPO 2018

Już w najbliższy wtorek rozpocznie się wydarzenie targowe dla branży transportu zbiorowego. 

Swoją obecność w Targach Kielce potwierdziło 25. przedstawicieli producentów lub sprzedawców autobusów. To oznacza dużą liczbę autobusów oraz wiele premier i nowości.

Premiery Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

Volvo zaprezentuje dwie: autobus o napędzie elektryczno-hybrydowym (typu plug-in) oraz krótką hybrydę. Oba rodzaje pojazdów właśnie rozpoczynają regularne kursy w dwóch polskich miastach. Transexpo 2018, będzie miejscem prezentacji trzech pojazdów marki Solaris. Nowość to Solaris Urbino 12 LE lite hybrid. Kolejne dwa produkty to dobrze już znane konstrukcje, Solaris Urbino 12 electric oraz Solaris Urbino 12 hybrid, które zostaną jednak zaprezentowane w nowej odsłonie po motoryzacyjnym "facelifcie". Po raz pierwszy w Polsce będzie można także zobaczyć nowy model 12-metrowego, miejskiego autobusu SOR NS diesel. Interesującą propozycję ma dla zwiedzających Isuzu. Japońsko-turecka marka zaprezentuje podczas TRANSEXPO 2018 pierwszy niskowejściowy autobus typu mini. TRANSEXPO to także miejsce debiutów systemów wykorzystywanych w komunikacji miejskiej, firma IRIS zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce oraz w całej Europie Środkowo-Wschodniej najbardziej zaawansowany technologicznie sensor do "automatycznego zliczania pasażerów i innych obiektów" - IRMA 6. Tematem wiodącym wystawy będą z pewnością jak podczas poprzedniej edycji: elektromobilność i inne alternatywne źródła napędu pojazdów.

Zabytkowe autobusy na TRANSEXPO 2018

Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO obok najnowocześniejszych autobusów będzie można zobaczyć także bardziej wiekowe pojazdy. A to za sprawą IV Wystawy Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej – Zabytkowe Autobusy. Po raz pierwszy w jednym miejscu zaprezentowane zostaną najstarsze w Polsce autobusy komunikacji miejskiej. Każdy z przygotowanych na wystawę zabytkowych pojazdów jest unikalny i pozostaje w pełni sprawności technicznej. Jednym z nich jest rewelacyjne odnowiony krakowski autobus Durant Rugby z 1929 r. Niezwykłym trafem mamy do czynienia z oryginalnym, autentycznym pojazdem, który przetrwał wojnę schowany pod sianem w wiejskiej stodole. Do jego zachowania przyczyniła się poważna awaria silnika, która na dziesiątki lat unieruchomiła pojazd. Drugim z pojazdów jest równie fantastycznie odrestaurowany autobus Krupp LD2,5H z 1938 roku w barwach Wolnego Miasta Gdańsk. Uzupełnieniem zaprezentowanych autobusów jest unikalna przyczepa autobusowa Karosa B40 produkcji czechosłowackiej. Z powodu braków taborowych przyczepy takie wykorzystywano do przewozów szczytowych również w polskich miastach na długo przed wyprodukowaniem w jelczańskiej fabryce rodzimych przyczep autobusowych.

Motoryzacyjna jesień w Kielcach

Obok autobusów od 23 do 25 października będzie można zobaczyć w Targach Kielce pełny asortyment części, akcesoriów samochodowych i opon, prezentowanych podczas Targów APAE. Mocnym punktem w programie "Motoryzacyjnej jesieni" będzie HOL-EXPO, wydarzenie organizowane przy wsparciu merytorycznym Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Drogowych – podmiotu zrzeszającego przedstawicieli tej branży.

Przeczytaj też:
Jedna z pierwszych w pełni napędzanych elektrycznie ciężarówek zaprezentowana w dolinie Renu

Niemiecko-holenderska elektryczna ciężarówka jest jedną z siedmiu, które rozpoczną regularne transporty.

Ford opracował dźwięk do pojazdów elektrycznych uznając, że samochody są zbyt ciche

W czasie gdy samochody z silnikami spalinowymi są głośne, pojazdy elektryczne są za ciche i mogą stwarzać niebezpieczeństwo.

Jeden z dyrektorów handlowych Solaris zatrzymany przez CBA. Chodzi o łapówkę

Agenci CBA z Białegostoku zatrzymali członka zarządu i dyrektora handlowego Solaris Bus & Coach SA.

Polski producent kotłów grzewczych zbudował autobus elektryczny i chce go produkować. W 15 minut ładuje 90 proc. baterii.

Podczas COP24 firma Rafako zaprezentowała, opracowany przez własne biuro konstrukcyjne, autobus elektryczny.

Powstanie projekt ciężarówki Scania zasilanej wodorem

Scania opracowuje projekt śmieciarki zasilanej ogniwami wodorowymi. Projekt powstaje w kooperacji z firmą Renova, która zajmuje się przetwarzaniem odpadów.

Hybrydowe Fordy Transit rozpoczynają testy w firmach sektora publicznego

Hybrydowy Transit Custom przejedzie 50 km na jednym ładowaniu baterii

Pierwsza ukraińska elektryczna ciężarówka zainteresowała duńskiego kontrahenta

Pierwsza w pełni elektryczna ciężarówka wyprodukowana dla duńskiej firmy wyprodukowała ukraińska fabryka samochodów.

Nowy pojazd do kontroli kierowców

Policja z Yorkshire wykorzystuje autokar turystyczny do kontroli kierowców.

Jakie marki ciężarówek kupują przewoźnicy

To był kolejny dobry miesiąc dla producentów ciężarówek. W październiku odnotowano kolejne wzrosty. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL