Konkurs Kierowców Scania 2018–2019

Scania Driver Competitions 2019

Kierowcy pojazdów ciężarowych z ponad 30 krajów europejskich mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest nowy pojazd Scania!

W Polsce zapisy do Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC) zostały uruchomione we wrześniu br. Udział w zawodach mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E.

Konkurs Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze w nich udział ponad 350 000 kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca otrzymuje 100 000 euro na indywidualnie wyposażony pojazd Scania. Europejski finał SDC odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Konkurs Scania - historia

Konkurs miał swoją premierę w 2003 roku, od tego czasu funkcjonował pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obędzie się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników.

Kierowca jest najważniejszy

Konkurs Kierowców Scania wskazuje na kierowcę, jako kluczowy czynnik wpływający na gospodarkę, stan środowiska i bezpieczeństwo na drodze. Jego umiejętności są kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu. W Konkursie Kierowców Scania nagradzani są przede wszystkim Ci kierowcy zawodowi, którzy prowadzą odpowiedzialnie.

– Naszym celem w Scania jest zapewnienie zrównoważonych rozwiązań transportowych, a znaczenie kierowcy w tym zakresie rośnie. Zawsze zwracamy uwagę na to, aby organizowane przez nas konkursy pozwalały na zmierzenie umiejętności cennych dla branży transportowej. Ograniczenie zużycia paliwa, bezpieczeństwo i manewrowanie – to właśnie te elementy musi opanować kierowca, aby wygrać Konkurs Kierowców Scania – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Scania Driver Competitions - polskie eliminacje

Aby przejść do finału europejskiego SDC, uczestnicy muszą wygrać finał krajowy. Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 odbędzie się 11 maja w nowym serwisie Scania w Częstochowie. Możliwość rywalizacji w finale w Polsce daje wygrana w jednej z 11-stu eliminacji krajowych. Drugim sposobem zakwalifikowania się bezpośrednio do finału krajowego jest wykorzystanie aplikacji Scania Fleet Management.

SDC 2018-2019 - zasady eliminacji krajowych

Polskie eliminacje składają się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu, organizowanego w 11 lokalizacjach, na kierowców czeka obowiązkowy test teoretyczny, weryfikujący ich wiedzę z zakresu m.in.: bezpieczeństwa i zdrowia (pierwsza pomoc), zabezpieczenia ładunku oraz przepisów ruchu drogowego. Do drugiego etapu przechodzą uczestnicy z najlepszymi wynikami z testu teoretycznego. Podczas tego etapu kierowcy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w praktyce. Testy praktyczne obejmują jazdę ekonomiczną i defensywną oraz jazdę na placu manewrowym.

Kwalifikacja poprzez aplikację Scania FMS

Do polskiego finału Konkursu Kierowców Scania można też zakwalifikować się z pominięciem dwuetapowych eliminacji krajowych, wystarczy skorzystać z aplikacji Scania FMS z pakietem Kontrola. Wybierając tę drogę, uczestnicy będą rywalizować o czołowe miejsca w rankingu na podstawie wyników stylu jazdy i osiągów, które monitoruje aplikacja FMS. Wyniki będą stale aktualizowane i publikowane w sieci. Aby dołączyć do konkursu, skontaktuj się ze swoim serwisem Scania, zapytaj o pakiet Kontrola i zarejestruj się do konkursu poprzez aplikację Scania FMS.

Formularz zgłoszeniowy do Konkursu Kierowców Scania jest dostępny na stronie www.scania.pl

 

Przeczytaj też:
Pomorska Miss Scania 2018

Pomorska Miss Scania już po raz 17 zainauguruje swoje wydarzenie

Scania YETD 2012 - wygrywa Irlandczyk

Piękna srebrna Scania R - nagroda w finale konkursu Scania Young European Truck Driver 2012 pojedzie do Irlandii. YETD 2012 finał w Polsce - zdjęcia

YETD 2010 - eliminacje krajowe

 

 

scania_yetd_2010

 

Konkurs Scania - Young European Truck Driver 2010 - ruszył pełną parą. Obecnie we wszystkich krajach trwają eliminacje regionalne. Pod koniec sierpnia w Gliwicach najlepsi zawodnicy z poszczególnych województw wezmą udział w wielkim finale  mającym na celu wyłonienie reprezentanta kraju.

Tu będziemy zamieszczać aktualne informacje na temat YETD 2010

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL