Fleet Management Forum XI

Skuteczne Praktyki Flotowe

Czy jesteśmy skazani na drogie polisy, jakie są rzeczywiste korelacje pomiędzy systemami telematycznymi a obniżeniem szkodowości?

Czy zakładana modyfikacja przepisów, spowoduje, że od nowego roku firmy zaczną rejestrować swoje floty w państwach, gdzie skorzystają z pełnego odliczenia VAT bez konieczności prowadzenia ewidencji? – to wszystko oraz wiele innych kwestii związanych z tematyką ubezpieczeń, szkodowości, zarządzania i finasowania flotą, czeka nas już 17 października i 13 listopada br., na dwuczęściowym spotkaniu szkoleniowo-networkingowym w ramach XI edycji Fleet Management Forum.

Skuteczne Praktyki Flotowe

To już 11 edycja organizowanych przez magazyn EuroFlota spotkań szkoleniowo-networkingowych z cyklu Fleet Management Forum (FMF). Podczas pierwszej jego części, 17 października tego roku, będzie można dowiedzieć się m.in., czy wprowadzenie w życie nowych zapisów ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, wpłynie na zmianę kosztu ubezpieczenia floty, a także czy brokerzy i agenci ubezpieczeniowi zaczną świadczyć swoje usługi odpłatnie. Ustawa zawiera wiele zmian, które mogą w istotny sposób wpłynąć na relacje pomiędzy menedżerami flot a brokerami i zakładami ubezpieczeń. Podczas FMF zaproszeni eksperci rozwieją wątpliwości i wyjaśnią, czy nowe regulacje wpłyną na obniżenie jakości obsługi ubezpieczeniowej flot. Problematykę dotyczącą perspektywy obsługi ubezpieczeniowej flot przez brokerów szeroko omówi Piotr Gortatowicz – szkoleniowiec, właściciel firmy Gort Business Service, Broker Ubezpieczeniowy. Zwieńczeniem wykładu będzie debata ekspertów nawiązująca do zmian w ustawie o dystrybucji ubezpieczeń. Postarają się oni ocenić stopień przystosowania rynku do nowych reguł gry z klientami oraz oszacować, czy będą duże zmiany na rynku ubezpieczeń, a także czy ceny polis pójdą w górę?

Ubezpieczenia samochodów służbowych

Katarzyna Brener, Dyrektor ds. Administracji i Floty w OEX Cursor SA, odniesie się do często zadawanego pytania, czy każdy broker potrafi uporać się z wszelkimi problemami ubezpieczeniowymi czy może są firmy specjalizujące się w określonych segmentach. Ponadto wyjaśni, jaki serwis broker może zapewnić na etapie analizy ryzyka, wyboru zakładu ubezpieczeń, obsługi w zakresie wystawiania polis, obsługi szkód komunikacyjnych (w podziale na szkody z AC, OC sprawcy, w ramach BLS) czy realizacji usług assistance.
Zastosowanie telematyki i innych rozwiązań we flocie i ich wpływ na koszt ubezpieczenia będzie tematem prelekcji, którą poprowadzi w formie studium przypadku Jacek Mleczek – Kierownik ds. Floty Samochodowej / National Fleet Manager z Coca-Cola HBC Polska. Zaprezentuje praktyczne zastosowania rozwiązań telematycznych we flocie. Odpowie m.in. na pytania, jakie rozwiązania zostały w tym względzie zastosowane, od kiedy, jakie są wnioski, czy i jak zostały one użyte w rozmowach z ubezpieczycielami i jaki przyniosło to skutek.
Zagadnienia prawno-podatkowe poruszy Anna Ziemnicka – Młodszy Partner, Adwokat, Gekko Taxens M. Sobońska-Szylińska i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp.k. Podczas prelekcji, w formie studium przypadku, wyjaśni jak prowadzić w firmie politykę flotową w zakresie likwidacji szkód powstałych w samochodzie służbowym. Odniesie się również do kilku interesujących i wzbudzających spore kontrowersje, kazusów prawnych z obszaru szkodowo-ubezpieczeniowego.

Samochody służbowe

Podczas drugiej części FMF – 13 listopada – zapoznamy się z zapowiedzią niekorzystnych zmian prawno-podatkowych, które dotkną firmy posiadające samochody służbowe – przedstawi je Marta Szafarowska – Doradca Podatkowy, Partner w GEKKO Taxens Doradztwo Podatkowe. Przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustaw o PIT i CIT w zakresie wydatków dotyczących samochodów osobowych jest bardzo źle oceniany przez wszystkie biznesowe i branżowe organizacje. Marta Szafarowska poruszy m.in. kwestię podwyższenia limitu odpisów amortyzacyjnych w odniesieniu do samochodów osobowych oraz wprowadzenia ograniczeń w zakresie zaliczania do kosztów rat leasingowych i czynszu najmu. Z wykładu dowiemy się też jak długo umowy leasingu i najmu zawarte dotychczas będą mogły być rozliczane według dotychczasowych zasad oraz jak będą wyglądały ograniczenia możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków eksploatacyjnych.
Interesująco zapowiada się wykład dotyczący wewnętrznych programów motywacyjnych dla kierowców – szansa na poprawę bezpieczeństwa i obniżenie kosztów eksploatacyjnych floty (w formie Case Study), który wygłosi Michał Gryczko – Office Manager w BAYER SP. z o.o., CFO Functions Central Eastern Europe Administration. Podczas prelekcji poruszy takie zagadnienia, jak: bezpieczeństwo – dlaczego jest ono takie istotne; nagrody czy kary – co bardziej motywuje kierowców, czy też Lessons learned, czyli o czym warto pamiętać i czego unikać przy tworzeniu programu motywacyjnego.
Z kolei Piotr Gortatowicz – szkoleniowiec, właściciel firmy Gort Business Service, broker ubezpieczeniowy, odpowie m.in. na pytania, czy warto rozmawiać ze wszystkimi zakładami ubezpieczeń, jaki tryb negocjacyjny zastosować, jak zbudować sobie kryteria oceny ofert.

Fleet Management Forum

W ramach XI edycji Fleet Management Forum nie zabraknie tematów związanych z finansowaniem flot. Zaproszeni eksperci zaprezentują dostępne metody finansowania flot samochodowych ze szczególnym uwzględnieniem zmian w oferowanych produktach oraz nowych rozwiązań i usług finansowych.
Zapraszamy do udziału. Warto się zgłosić ponieważ czeka na Was unikatowa i zarazem praktyczna wiedza, która pomoże w jeszcze lepszym i efektywniejszym zarządzaniu firmową flotą - www.euroflota.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL