Scania - Impact mobility rEVolution'18

Mathias Carlbaum, wiceprezes Scania CV AB podczas wystąpienia na Impact mobility rEVolution'18 w Katowicach

Scania o przyszłości transportu podczas Impact mobility rEVolution'18 w Katowicach.

Jazda pojazdów ciężarowych w zintegrowanym konwoju to jedno z rozwiązań Scania zaprezentowane przez Mathiasa Carlbauma, wiceprezesa Scania CV AB podczas wystąpienia na Impact mobility rEVolution'18 w Katowicach. Przez dwa dni przedstawiciele branż: motoryzacyjnej, transportowej, nowych technologii oraz administracji publicznej i kadry naukowej mieli okazję spotkać się i dyskutować o przyszłości inteligentnej mobilności.

Podczas swojego wystąpienia pt. "Jazda w konwoju – przyszłość na autostradach" Mathias Carlbaum prezentował rozwiązania Scania służące m.in. zwiększeniu wydajności transportu. Jazda w konwoju złożonym z pojazdów ciężarowych, to jeden z elementów strategii Scania dla zrównoważonego transportu, w którego skład wchodzą trzy filary: paliwa alternatywne i elektryfikacja, efektywność energetyczna oraz inteligentny i bezpieczny transport.

– Nasza wizja w Scania to przewodzenie zmianie w kierunku zrównoważonego transportu. Określiliśmy wspólny cel biorąc odpowiedzialność za konieczność zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Wierzymy, że rentowność przedsiębiorstwa idzie w parze z troską o planetę, a działania służące ochronie środowiska powinny być podjęte bez zbędnej zwłoki – komentuje Mathias Carlbaum, wiceprezes Scania CV AB.

Wyższa wydajność transportu

Podczas jazdy w konwoju wykorzystywane są systemy wspomagające kierowcę polegające m.in. na optymalizacji przebiegu trasy i prędkości pojazdu. Rozwiązania te zapewniają terminowe dostawy oraz wysoką wydajność transportu. Jazda w konwoju usprawnia też ruch na drodze i przynosi korzyści dla środowiska – dzięki obniżeniu oporu powietrza zmniejsza się zużycie paliwa i ślad węglowy.

Dodatkowo, ze względu na to, że konwój prowadzony jest tylko przez kierowcę znajdującego się w pierwszym pojeździe, kierowcy pozostałych zestawów mogą w tym czasie wykonywać zadania administracyjne. W połączeniu z bardziej elastycznymi przepisami o czasie pracy kierowcy otwiera to możliwość częstszych noclegów w domu, zamiast w kabinie.

– Możliwość analizy danych z pojazdu uzyskanych podczas jazdy pozwala również szkolić kierowców w zakresie bardziej efektywnej jazdy. Kierowcy w Polsce korzystający z naszych rozwiązań i szkoleń zwiększyli efektywność paliwową o 10 proc., co oznacza oszczędność na poziomie 4-5 tys. litrów paliwa na jeden pojazd rocznie – dodaje Mathias Carlbaum.

Impact mobility rEVolution'18

Impact mobility rEVolution'18 to międzynarodowa konferencja poświęcona kształtowaniu inteligentnej mobilności produktów i usług. Wydarzenie odbyło się w dniach 12-13 września w Katowicach i skupiło ponad 400 firm, 200 start-upów i 150 mówców z całego świata oraz przedstawicieli polskiej administracji publicznej. Reprezentanci Scania mieli też okazję uczestniczyć w zamkniętych spotkaniach eksperckich oraz porozmawiać z przedstawicielami polskiej władzy.

Podczas kongresu zaprezentowany zostały dwa pojazdy zasilane CNG: autobus Scania Citywide 12LF, wykorzystywany na co dzień na ulicach Tarnowa oraz ciężarówka gazowa do zbierania odpadów Scania P340.

Przeczytaj też:
Dachser z bezpośrednim połączeniem ze Strykowa do Holandii

Żółto-niebieskie ciężarówki Dachser wyjeżdżają w tę trasę we wszystkie dni robocze.

Efekt domina z udziałem ciężarówek

Kilka ciężarówek zderzyło się na autostradzie w poniedziałek rano.

Żółte kamizelki chcą protestować nie tylko we Francji

Plan protestu miał objąć Niemcy, jednak policja skutecznie przeciwdziałała chaosowi, który miał nastąpić.

Akcja policji przeciw morderstwom kierowców ciężarówek

Niezwykłym pomysłem wykazali się policjanci w Indiach, gdzie mordowano kierowców i okradano ich ciężarówki.

OMNITRAC - Goodyear wprowadza zupełnie nową linię opon do samochodów ciężarowych

Dodatkową korzyścią dla przewoźnika jest podwójna gwarancja.

Czy stan wojenny wpłynie na odprawę ciężarówek?

Od kilku dni na wszystkich przejściach granicznych Polska-Ukraina trwają protesty. Na domiar złego wczoraj ogłoszono na Ukrainie stan wojenny.

Inteligentne tachografy od połowy 2019 roku

Nowe tachografy maja na celu jeszcze mocniejszą kontrolę kierowców i będę trudniejsze do zmanipulowania.

Ostro ważą na moście na Renie

Przez około dwa tygodnie działa waga dla ciężarówek na drodze A40 na moście Rheinbrücke Neuenkamp.

Aresztowania za kradzieże w ciężarówkach w Hiszpanii (video)

W wyniku wspólnej operacji Gwardii Cywilnej i Policji Narodowej w Hiszpanii aresztowano 27 członków organizacji przestępczej zajmujących się kradzieżą dużych ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL