Pomorska Miss Scania 2018

Pomorska Miss Scania 2018

Pomorska Miss Scania już po raz 17 zainauguruje swoje wydarzenie

Setki miłośników pojazdów ciężarowych zawitają w najbliższą sobotę do gdańskiego oddziału Scania Polska. W dniu 8 września wybrana zostanie Pomorska Miss Scania 2018. Również tym roku podczas wydarzenia będzie też można zapisać się do udziału w Konkursie Kierowców Scania 2018 – 2019, w którym do zdobycia jest nowy pojazd Scania!

Każdego roku podczas wyborów Pomorskiej Miss Scania można zobaczyć kilkadziesiąt stuningowanych, efektownie malowanych i absolutnie wyjątkowych pojazdów ciężarowych Scania. Ogromną pracę włożoną w ich przygotowanie widać w każdym, nawet najdrobniejszym detalu dotyczącym przygotowania kabiny, dodatków i oświetlenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji i pojazdów Scania. Jak co roku przygotowaliśmy też wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, w tym konkursy z nagrodami i koncertykomentuje Leszek Piórkowski, kierownik sprzedaży Scania Polska Gdańsk.

Konkurs na najładniejszą ciężarówkę

Pojazdy biorące udział w konkursie mogą zostać wybrane w jednej z czterech kategorii. O przyznaniu tytułu Pomorskiej Miss Scania zadecyduje jury złożone z przedstawicieli magazynów branżowych oraz kierownictwa gdańskiego oddziału Scania Polska. Kolejny tytuł to Pomorska Miss Scania Publiczności, o którego przyznaniu decydują glosy oddane przez osoby odwiedzające imprezę. Kolejne kategorie to Nagroda Dyrektora gdańskiego oddziału Scania oraz Pomorska Miss Scania Weteran Szos, dla najlepiej utrzymanych samochodów wyprodukowanych przed 1990 rokiem.

Konkursu Kierowców Scania 2018

Podczas Pomorskiej Miss Scania ruszają zapisy do Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC). Udział w zawodach mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E.

Nagrodą nowa Scania

Konkurs Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze w nich udział ponad 350 000 kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca otrzymuje 100 000 euro na indywidualnie wyposażony pojazd Scania.

European Truck Driver - bez limitu wieku

Konkurs miał swoją premierę w 2003 roku, od tego czasu funkcjonował pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obędzie się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników.

Polski finał w nowym serwisie Scania

Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018/2019 odbędzie się 11 maja w Częstochowie. Własnie w tej miejscowości powstaje nowy nowoczesny serwis Scania. Możliwość rywalizacji w finale w Polsce daje wygrana w jednej z 11 eliminacji krajowych. Drugim sposobem zakwalifikowania się bezpośrednio do finału krajowego jest kwalifikacja poprzez aplikację Scania Fleet Management.

Pomorska Miss Scania - parada

Pomorska Miss Scania zakończy się tradycyjną, widowiskową paradą pojazdów ciężarowych biorących udział w konkursie głównymi ulicami Gdańska w asyście policji.

Miejsce imprezy: Scania Polska S.A. Oddział Gdańsk, Kowale, ul. Energetyczna 17.

Przeczytaj też:
Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

Scania zapowiada modernizacje swoich modeli, szczegóły poznamy w listopadzie

Wprowadzenie na rynek unowocześnionej gamy ciężarówek planowane jest na listopad 2021 roku.

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

PKS Gdańsk-Oliwa z nowymi ciężarówkami

Firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA rozpoczęła proces zakupu nowych pojazdów na potrzeby odnowienia własnej floty. Do końca 2021 roku będzie to 34 nowych ciągników marki Scania R450 w kabinie Highline.

Naczepy Krone we flocie Scania demo

Centrum testowo-demonstracyjne Scania znajduje się w pobliżu Södertälje, tam też znajduje się siedziba szwedzkiego producenta ciężarówek
i fabryka ciężarówek.

Zmiany w zarządzie ACEA

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wyznaczyło nowego prezesa, który będzie kierował działem autobusów i autokarów. Został nim Rudi Kuchta, który w MAN Truck & Bus pełni funkcję Senior Vice President Product & Sales Bus.

 

Scania dołącza do producentów oferujących asystenta bocznego skrętu i asystenta cofania

Nowością w ofercie jest Scania Preview Sentry Radar, asystent cofania do identyfikacji zagrożeń z tyłu pojazdu.

 

Najwyższy podnośnik koszowy znajduje się w Gdańsku

Dzięki podnośnikowi strażacy mogą skuteczne prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze na wysokości 81 m.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL