Turystyczne Volkswageny na targach Caravan Salon

Volkswagen T6 California; Volkswagen Crafter Grand California

Podczas odbywających się w Düsseldorfie targów Caravan Salon, Volkswagen Samochody Użytkowe, po raz pierwszy na świecie zaprezentuje zupełnie nowy samochód rekreacyjny – Grand California, model skonstruowany na bazie nowego Volkswagena Craftera.

Drugą światową premierą będzie nowa California 30 Years - jubileuszowa wersja modelu opracowana na 30-lecie kultowego kampera, która zostanie wyprodukowana w liczbie 999 egzemplarzy.

Targi Caravan Salon 2018

Gwiazdą targów Caravan Salon 2018 będzie nowa Grand California – duży samochód rekreacyjny wyposażony w innowacyjny układ napędowy, najnowszej generacji systemy asystujące służące komfortowi i bezpieczeństwu oraz znane z nowego Craftera nowoczesne systemy multimedialne Marka Volkswagen Samochody Użytkowe stworzyła pojazd odpowiadający współczesnym standardom, nowoczesny i atrakcyjny stylistycznie.

Prosta i wyrazista forma, jasne kolory i starannie przemyślane rozwiązania to cechy, dzięki którym to bliskie seryjnej produkcji auto nawiązuje do budzącego powszechne zainteresowanie studyjnego samochodu zaprezentowanego w ubiegłym roku. Wprowadzenie do sprzedaży zaplanowano na wiosnę 2019 roku.

Najważniejsze elementy odróżniające model Grand od Californii opartej na modelu T6 to przestronna sypialnia z zamontowanym na stałe łóżkiem w tylnej części kabiny, opcjonalne łóżko dla dzieci z panoramicznym dachem oraz w pełni wyposażona łazienka. W wakacyjnych podróżach może przydać się dostępny w ramach opcji napęd na cztery koła (4MOTION) oferowany do Grand Californii prócz standardowego napędu na koła przednie.

Historia Grand Californi

Pierwsza California zadebiutowała na rynku 30 lat temu

Powstała w oparciu o Transportera trzeciej generacji. Dzisiaj w ofercie znajduje się już szóste pokolenie tego samochodu. W ciągu 30 lat wyprodukowano ponad 165.000 egzemplarzy tego kultowego auta rekreacyjnego. Jubileusz 30-lecia Californii marka Volkswagen Samochody Użytkowe postanowiła uczcić przedstawiając limitowaną do 999 egzemplarzy Californię 30 Years. Jej cena wynosi w Niemczech 57.215,20 euro.

Kompaktowa California z genami modelu Bulli to doskonały samochód dla tych wszystkich, którzy swojego kampera zamierzają wykorzystywać także na co dzień w roli vana.

Wśród wielu wyjątkowych elementów jubileuszowego modelu znajdują się nowe eleganckie panele ozdobne Wright Wood, bogatsze wyposażenie standardowe oraz podnoszony dach w kontrastowych kolorach srebrnym Reflex lub szarym Indium. Kolejny numer produkcyjny każdego egzemplarza limitowanej serii umieszczono na dwóch plakietkach znajdujących się na słupkach dachowych B.

Na targach Caravan Salon marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje także Californię – model wiodący na rynku – w wersjach wyposażenia Beach Edition, Coast oraz Ocean Grey. Stanowisko, na którym można oglądać nowości marki znajduje się w hali 16.

Caddy Beach - rekreacyjny model marki Volkswagen Samochody Użytkowe

Na zewnątrz, przed halą 18, zaprezentowany będzie Caddy Beach - najbardziej kompaktowy i najatrakcyjniejszy cenowo rekreacyjny model marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W tym samym miejscu trwać będzie także akcja fotograficzna "Raz hipis, na zawsze hipis". Zwiedzający targi będą mogli się tam sfotografować w towarzystwie modelu California w stroju hipisowskim i wysłać zdjęcie znajomym jako kartkę pocztową.

Bogaty zestaw modeli turystycznych uzupełnią – również obecni na targach – producenci zabudów. Wykorzystują oni modele serii T i Craftera, ale także Caddy i Amaroka jako podstawę do tworzenia własnych samochodów rekreacyjnych.

Targi karawaningowe w Düsseldorfie potrwają do 02.09.2018 r.

Przeczytaj też:
Nowy Volkswagen Caddy 5 Cargo

Nowy Volkswagen Caddy 5 w wersji Cargo, to świetna propozycja dla indywidualnych przedsiębiorców, dla flot i dla usług.

 

Volkswagen Samochody Dostawcze podsumowuje ubiegły rok w sprzedaży

Podobnie jak w wielu światowych firmach i markach, również w Volkswagen Samochody Dostawcze rok 2020 został zdeterminowany przez przebieg pandemii Covid-19 i związane z nią spowolnienie gospodarcze.

 

Volkswagen Caddy 5 generacji już w seryjnej produkcji

Z taśm produkcyjnych fabryki Volkswagen Poznań zjechały pierwsze egzemplarze kolejnej generacji modelu Volkswagena Caddy.

 

Sprintery niebezpieczne? Konieczna wizyta w serwisie

Kampania naprawcza Mercedes-Benz Sprinter.

 

Wersja Multivan obchodzi trzydzieste piąte urodziny. Wszystko zaczęło się od modelu T3

Pierwszy Multivan bazował na modelu T3 i miał swoją światową premierę w 1985 r. na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych (IAA) we Frankfurcie.

 

MAN TGE w służbie Komendy Stołecznej Policji (zdjęcia)

Policjanci z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji odebrali 23 ambulanse MAN TGE.

 

Ford Polska z nowym prezesem

Ford Polska informuje, że z dniem 1 września 2020 roku nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa i dyrektora zarządzającego.

 

Historia pewnego VW Bulli

Dokładnie 70 lat temu z linii produkcyjnej w zakładzie w Wolfsburgu zjechała niebieska furgonetka pierwszej generacji Volkswagena Transportera.

 

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje nowego mini-kampera

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje pierwsze rysunki i informacje na temat modelu będącego następcą VW Caddy Beach.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL