FM Logistic dołącza do Pierwszopomocnych na drodze

FM Logistic - Pierwszopomocni na Drodze

FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji Pierwszopomocni na drodze, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Obecnie trwają wakacyjne pokazy w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP), usytuowanych przy polskich autostradach, podczas których zainteresowani kierowcy mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy. Projekt zakłada także organizację Safety Day’s – spotkań dla przedstawicieli branży transportowej, poświęconych wpływowi profilaktyki bezpieczeństwa i ratownictwa na prowadzony przez nich biznes.

- FM Logistic posiada flotę ponad 2,5 tysiąca ciężarówek, które codziennie pokonują trasy w Polsce i za granicą. Jak mało kto rozumiemy potrzebę zwiększania świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego w zakresie poprawy bezpieczeństwa i niwelowania następstw zdarzeń drogowych. Dlatego zaangażowaliśmy się w projekt Pierwszopomocni na drodzemówi Magdalena Lubańska, Dyrektor Transportu FM Logistic CE.Kierowcy, którzy prowadzą ciężarówki oznaczone znakiem FM Logistic, przed dopuszczeniem do wykonywania usług przewozowych, przechodzą szczegółowe i restrykcyjne szkolenia. Obejmują one wszystkie elementy, mające wpływ na bezpieczeństwo transportu drogowego. Nie wszystkich zdarzeń i sytuacji na drogach da się uniknąć. Mam nadzieję, że dzięki Pierwszopomocnym również inni kierowcy zdobędą cenne umiejętności. Dlatego każda taka akcja jest warta wsparcia i również dlatego firma FM Logistic jest w niej obecna – dodaje.

Organizatorzy cyklu szkoleń Pierwszopomocni na drodze planują kolejne spotkania z kierowcami już w najbliższych dniach i tygodniach. Warto zapamiętać poniżej wymienione miejsca i daty:

20 lipca 2018 r. – MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)

27 lipca 2018 r. – MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)

3 sierpnia 2018 r. – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)

10 sierpnia 2018 r. – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)

24 sierpnia 2018 r. – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)

31 sierpnia 2018 r. – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)

Szkolenia kierowców trwają w godzinach 16:00 – 21:00 i obejmują m.in.: bezpieczeństwo własne i zasady zabezpieczania miejsca zdarzenia, pomoc w przypadku urazów, krwawień i krwotoków, unieruchamianie złamań, opatrywanie oparzeń, zadławień, opatrywanie ran i przyjmowanie tzw. pozycji bezpiecznej. Nie zabraknie zagadnień związanych z postępowaniem wymagającym podjęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, także z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Ciekawą częścią, szczególnie dla osób związanych zawodowo z transportem drogowym, będą zajęcia dotyczące udzielania pomocy kierowcom uwięzionym w kabinie pojazdu ciężarowego, w tym metody wydostawania nieprzytomnej osoby z wysokich szeforek ciągników siodłowych. Uzupełnieniem każdego dnia są pokazy działania służb ratowniczych.

- Cykl szkoleń został tak zaplanowany, by objąć nimi jak największą liczbę zainteresowanych kierowców. Spotykamy się na MOP’ach w kolejne piątkowe popołudnia, czyli w okresie wzmożonego ruchu samochodowegomówi Magdalena Lubańska. – Liczymy, że w spotkaniach weźmie udział ok. 1000 kierowców, nie tylko ciężarówek, ale również pojazdów osobowych, których obecnie na drogach jest znacznie więcej z powodu wakacyjnych wyjazdów.

FM Logistic weźmie również aktywny udział w Safety Day’s, zaplanowanym na drugą połowę roku cyklu spotkań edukacyjnych dla profesjonalistów z branży transportowej. Będzie to pierwszy na taką skalę projekt promocji edukacji, techniki i innowacyjnych rozwiązań, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo drogowe, przygotowanych z myślą o branży transportowej i logistycznej. Na spotkania te zaproszeni zostaną właściciele firm, logistycy, kierownicy flot pojazdów i menedżerowie odpowiedzialni w firmach za zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie.

Zaplanowane prezentacje obejmują m.in.: zasady bezpieczeństwa w transporcie na przykładach w kontekście prowadzonej działalności transportowo-logistycznej, wpływ nowoczesnych technologii na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez aktywne angażowanie kierowców, budowanie świadomości decydentów w branży transportowo-logistycznej w kontekście umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród pracowników oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL