Wyścigi ciężarówek

Wyścigi ciężarówek

Pierwszy Polak w międzynarodowych wyścigach ciężarówek znowu na podium


Grzegorz „Gregory” Ostaszewski, nowa gwiazda sportów motorowych, wywalczył w maju trzecie miejsce w Truck Racing French Grand Prix.

Wyścigi ciężarówek w Polsce to dyscyplina motorsportu bardzo mało znana. W Europie cieszy się sporym zainteresowaniem widzów, którzy wywodzą się nie tylko z branży transportowej.

- Chcemy popularyzować ten sport i młode polskie talenty. Dlatego zdecydowaliśmy się wspierać dokonania naszego zawodnika. Jesteśmy dumni z sukcesów Grzegorza – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska, firmy sponsorującej zespół polskiego zawodnika.

Powód do dumy jest istotny, bo łączy się z sukcesem Ostaszewskiego już w pierwszych w tym roku wyścigach Truck Racing French Gran Prix 2018, które odbyły się 19 i 20 maja. Na torze Paul Ricard w Castellet Polak dwukrotnie stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.

Jedyny polski kierowca ścigający się ciężarówkami startuje we francuskim zespole wyścigowym Team 14, za kierownicą wyczynowego Renault Premium o mocy 1160 KM. W 2017 roku Ostaszewski wywalczył w Truck Racing French Cup na koniec sezonu wysokie, piąte miejsce, a dodatkowo stawał na podium podczas wyścigów w czeskim Moście i na słynnym torze w Le Mans. Organizatorzy serii nagradzali także Polaka w kategorii Junior.

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski ma 26 lat i swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął startując na motocrossowym motocyklu KTM w wieku 7 lat. Od 2005 roku startował na quadach. Udział w wyścigach ciężarówek jest dla niego kolejnym szczeblem w karierze kierowcy wyczynowego.  Polak startuje w stawce 22 doświadczonych zawodników pod numerem 14. Starty Grzegorza sponsorują w tym roku: Renault Trucks Polska, DKV Polska i Texaco Polska.

Grzegorz Ostaszewski: To był bardzo udany początek sezonu. Podczas pierwszej rundy zdobyłem sporo cennych punktów. W sobotę pierwszy wyścig ukończyłem na piątym miejscu. Podczas drugiego niemal od razu po starcie wysunąłem się na prowadzenie. Niestety „strzał” ubiegłorocznego mistrza Francji w moje tylne koło zakończył się jazdą z uszkodzoną felgą i bez powietrza w oponie.. W niedzielę w obu wyścigach jechało mi się fantastycznie i w obu zająłem trzecie miejsce. Dodatkowo otrzymałem nagrodę Fair Play od organizatorów.

Tor wyścigowy Paul Ricard zlokalizowany we francuskim Castellet ma ponad 5,8 km długości i 15 technicznie trudnych zakrętów. Zawodnicy poruszają się po nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara.  W tym roku na obiekt ma powrócić jeden z wyścigów Formuły 1 – Grand Prix Francji.

- W sportach motorowych liczą się dobre emocje, szybkość i pracowitość. I przede wszystkim - dążenie do doskonałości. W DKV Euro Service podzielamy te wartości. Wraz z naszymi pracownikami gorąco kibicujemy sukcesom Grzegorza Ostaszewskiego, który w tak młodym wieku, jako pierwszy Polak, trafił do piątki najlepszych światowych kierowców w zawodach aut ciężarowych.- powiedział Michał Bałakier.

Kalendarz 2018 Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA
19 i 20 maja: Grand Prix Camions du Castellet
09 i 10 czerwca: Grand Prix Camions de Nogaro
07 i 08 lipca: Grand Prix Camions de Magny-Cours
01 i 02 września: Grand Prix Camions de Charade
29 i 30 września: 24 Heures Camions Le Mans
13 i 14 października: Grand Prix Camions d'Albi

Informacja o wyścigach: www.facebook.com/GPCCastellet/
FB zawodnika: www.facebook.com/gregoryostaszewski/

Kolejna runda Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA już 9 czerwca we francuskim Nogaro.

Przeczytaj też:
Grzegorz Ostaszewski na Renault DXi13 Racing

Wyścigi ciężarówek – Grzegorz Ostaszewski 6 razy na podium po serii letniej

Ostaszewski znów na podium


Kolejne eliminacje w wyścigach ciężarówek Truck Racing French Grand Prix pełne sukcesów

Dekada udziału Goodyeara w wyścigach ciężarówek

Goodyear rozpoczyna dziesiąty rok w roli dostawcy opon dla wyścigów FIA European Truck Racing Championship. Pierwszy wyścig jubileuszowego sezonu odbędzie się 24 maja we włoskim Misano. Ostaszewski w Truck Racing Championship

W tym roku w FiA Truck Racing Championship - mistrzostwach wyścigów ciężarówek po raz pierwszy wystąpi Polak. Renault Trucks: Najlepszy etap sezonu

Weekend w Zolder był dla drużyny MKR-Technology jednym z najlepszych w tym sezonie. Truck Race - Mistrzostwa Europy 2012 - Nurburgring Goodyear w wyścigach pojazdów ciężarowych na torze Nürburgring

Ciężarówki ścigają się na legendarnym torze Formuły 1 Trucks Racing czyli ciężarówki na torze

Jarama_Championship
Już od samego rana, w pierwszą sobotę października, na tor Circuito del Jarama na północ od Madrytu zaczęły podążać tłumy fanów ciężarówek. Patrole miejscowej policji na motocyklach zwiastowały kolejne duże wydarzenie sportowe...

Ciężarówki na start ImageFani wyścigów ciężarówek nie będą narzekać w tym roku na brak emocji. Sezon zawodów w Wielkiej Brytanii wktótce się rozpoczyna. Pierwszy wyścig mistrzostw Delphi 2009 British Racing Truck już za dwa tygodnie na torze Brands Hatch w Kent 28 i 29 marca.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL