TranSPORT Ride z nowym sponsorem

TranSPORT Ride z nowym sponsorem

AVIA napędzała TranSPORT Ride

Całkowity dystans 400 km przejechali na rowerach przedstawiciele branży transportowo-logistycznej podczas rajdu TranSPORT Ride. Tegoroczną, 10. edycję tej niezwykłej wyprawy rowerowej sponsorowała marka AVIA.

TranSPORT Ride to wydarzenie rowerowe, organizowane już po raz 10. przez przedstawicieli branży TSL – przedsiębiorców, należących do Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Regionu Śląskiego. Podczas poprzednich dziewięciu edycji zawodnicy przejechali łącznie ponad 4 tys. km. W tegorocznej edycji grupa pokonywała trasę biegnącą nad Dunajem  (Simbeck - Pasawa - Linz - Marbach - Tulln k. Wiednia) – łącznie 400 km. Barwy AVIA na trasie reprezentował - Tomasz Stopczyński, Regionalny Koordynator Sprzedaży Paliw UNIMOT S.A.

Na kilka dni opuszczamy nasze firmy, odchodzimy zza biurek, wysiadamy z samochodów i przesiadamy się na rowery, by przemierzać trasy siłą własnych mięśni, a nie siłą koni mechanicznych – wyjaśnia Przemysław Lis, organizator, pomysłodawca, uczestnik rajdu i Prezes Zarządu firmy Alcopper Trans Logistics. – W ten sposób chcemy pokazać, że również w środowisku przewoźników i zawodowych kierowców jest wielu ludzi preferujących aktywne formy spędzania czasu wolnego, ale i propagatorów postaw proekologicznych.

Jazda na rowerze jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym - wynika z wyliczeń Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). W przypadku rowerów emisja dwutlenku węgla (CO2), wynosi w przeliczeniu na 1 osobę 21 gramów na każdy pokonany kilometr. Gdyby uczestnicy TranSPORT Ride pokonali całą trasę samochodem, wyprodukowaliby ok. 108,4 kg CO2 - tymczasem wyprodukowali go zaledwie 0,5 kg, nie wspominając o korzyściach wynikających z braku emisji cząstek stałych do atmosfery oraz o korzyściach zdrowotnych. Uczestnicy TranSPORT Ride mają wysoką świadomość problemów wynikających z działalności ich firm, ale ich celem rozbudzanie tej świadomości także u innych osób.

- Tegoroczna edycja TranSPORT Ride była kontynuacją naszej cyklicznej imprezy, ale pojawiło się kilka nowych akcentów - podsumowuje i zapowiada Przemysław Lis. - Pierwszy raz współpracowaliśmy z marką AVIA, pierwszy raz wyruszyliśmy w trasę całkowicie poza granice kraju, po raz pierwszy jechał z nami nowy kolega, i po raz pierwszy udało się zorganizować wszystkie noclegi przy ścieżce rowerowej.
Organizatorzy liczą, że uczestnicy TranSPORT Ride spotkają się na przyszłorocznej wyprawie, która tym razem będzie przebiegała przez Węgry.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL