Gotowi na start?

Gotowi na start?

Rusza Volvo Trucks Driver Challenge 2018

7 marca powrócił dobrze znany kierowcom konkurs The Drivers’ Fuel Challenge, ale tym razem pod nazwą Volvo Trucks Driver Challenge. W tej edycji wyzwaniem dla kierowców będzie bowiem nie tylko jazda oszczędna, ale także bezpieczna i efektywna.

Konkurs, zapoczątkowany w 2011 r. przez Volvo Trucks od początku cieszył się olbrzymią popularnością, a do eliminacji z 2016 roku, w Polsce, zarejestrowało się blisko 1 000 zawodowych kierowców.

- Z roku na rok, obserwujemy coraz większe zainteresowanie konkursem, co pokazuje, jak dużą wagę przedsiębiorstwa przywiązują do kwestii zużycia paliwa. Nie jest to zaskakujące, ponieważ koszty paliwa stanowią jedną trzecią całkowitych kosztów firmy transportowej. Z badań Volvo wynika jednak, że dobry kierowca może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10 procent – mówi Wilhelm Rożewski z Volvo Trucks Polska.

Dlatego celem tegorocznej edycji konkursu Volvo Trucks będzie, jak w poprzednich latach, promowanie ekonomicznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych i ekonomiki paliwowej. Jednak w tym roku Volvo Trucks chce promować kierowców, którzy nie tylko potrafią wykazać się oszczędną jazdą, ale też znają przepisy drogowe oraz wiedzą, jak jeździć bezpiecznie i efektywnie. Stąd zmiana nazwy konkursu na Volvo Trucks Driver Challenge.

Tegoroczna edycja rozpocznie się więc testem teoretycznym, który będzie dostępny na stronie www.volvochallenge.pl Trzydzieści pytań testowych ma dotyczyć bezpieczeństwa ruchu drogowego, racjonalnej jazdy oraz produktów i usług Volvo Trucks. Kierowcy, którzy wykażą się największą wiedzą, zakwalifikują się do drugiej części konkursu.

W części praktycznej Volvo Trucks Driver Challenge zawodnicy będą musieli wykazać się precyzją jazdy i umiejętnościami technicznymi, tak potrzebnymi kierowcy, gdy porusza się w realnych warunkach, w tym po coraz bardziej zatłoczonych drogach. I to wszystko przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości paliwa. Aby to udowodnić, zawodnicy najpierw będą musieli przejechać po wyznaczonej trasie w jak najkrótszym czasie, zużywając jednocześnie jak najmniej paliwa. Jazdy odbędą się w kwietniu 2018 roku, a do wyboru będzie siedem różnych lokalizacji w całej Polsce.

Natomiast pierwszą finałową konkurencją będzie przejazd drogami publicznymi z wybranego miasta na Tor Jastrząb. Drugim etapem konkurencji finałowej będzie test sprawnościowy, podczas którego kierowcy wykonają szereg manewrów, w tym przejazd tyłem przez górę czy slalom. Kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu częściach, zostanie zwycięzcą polskiej edycji Volvo Trucks Driver Challenge i zostanie zakwalifikowany do finału światowego, który odbędzie się we wrześniu 2018 r., w rodzinnym mieście Volvo w Goeteborgu, w Szwecji. Ponadto zwycięzca edycji polskiej otrzyma bon wakacyjny o wartości 20 tys. zł – za drugie i trzecie miejsce zostanie przyznany kolejno tablet Apple’a i iPhone.
Zawody będą otwarte dla wszystkich kierowców zawodowych, posiadających prawo jazdy kategorii C+E, niezależnie od marki samochodu ciężarowego i wieku uczestnika.

Więcej informacji dotyczących Volvo Trucks Driver Challenge, w tym regulamin konkursu, zostaną wkrótce opublikowane na stronie: www.volvotrucks.pl.
Rejestracja do konkursu i runda teoretyczna ruszają 7 marca 2018 roku.

Przeczytaj też:
Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Volvo Trucks z największym zamówieniem na elektryczne ciężarówki

Duński gigant logistyczny firma DFDS zamówiła od Volvo Trucks ponad 100 elektrycznych ciężarówek typu FM Electric.

Test Volvo FE Electric, są już pierwsze wyniki

Elektromobilność na rynku samochodów ciężarowych to temat, który dopiero rodzi się na polskich i europejskich drogach.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

Elektryczne ciężarówki będą musiały mieć ostrzegawcze sygnały dźwiękowe

Volvo Trucks opracowało akustyczny system ostrzegawczy dla modeli samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym.

Używane ciężarówki Volvo Trucks dostępne przez internet

Volvo Trucks uruchamia nową platformę w Europie do kupowania używanych samochodów ciężarowych przez internet.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Solidaris patronem klasy Technik Pojazdów Samochodowych

Firma Solidaris została oficjalnym patronem klasy młodych mechaników w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL