Gotowi na start?

Gotowi na start?

Rusza Volvo Trucks Driver Challenge 2018

7 marca powrócił dobrze znany kierowcom konkurs The Drivers’ Fuel Challenge, ale tym razem pod nazwą Volvo Trucks Driver Challenge. W tej edycji wyzwaniem dla kierowców będzie bowiem nie tylko jazda oszczędna, ale także bezpieczna i efektywna.

Konkurs, zapoczątkowany w 2011 r. przez Volvo Trucks od początku cieszył się olbrzymią popularnością, a do eliminacji z 2016 roku, w Polsce, zarejestrowało się blisko 1 000 zawodowych kierowców.

- Z roku na rok, obserwujemy coraz większe zainteresowanie konkursem, co pokazuje, jak dużą wagę przedsiębiorstwa przywiązują do kwestii zużycia paliwa. Nie jest to zaskakujące, ponieważ koszty paliwa stanowią jedną trzecią całkowitych kosztów firmy transportowej. Z badań Volvo wynika jednak, że dobry kierowca może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10 procent – mówi Wilhelm Rożewski z Volvo Trucks Polska.

Dlatego celem tegorocznej edycji konkursu Volvo Trucks będzie, jak w poprzednich latach, promowanie ekonomicznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych i ekonomiki paliwowej. Jednak w tym roku Volvo Trucks chce promować kierowców, którzy nie tylko potrafią wykazać się oszczędną jazdą, ale też znają przepisy drogowe oraz wiedzą, jak jeździć bezpiecznie i efektywnie. Stąd zmiana nazwy konkursu na Volvo Trucks Driver Challenge.

Tegoroczna edycja rozpocznie się więc testem teoretycznym, który będzie dostępny na stronie www.volvochallenge.pl Trzydzieści pytań testowych ma dotyczyć bezpieczeństwa ruchu drogowego, racjonalnej jazdy oraz produktów i usług Volvo Trucks. Kierowcy, którzy wykażą się największą wiedzą, zakwalifikują się do drugiej części konkursu.

W części praktycznej Volvo Trucks Driver Challenge zawodnicy będą musieli wykazać się precyzją jazdy i umiejętnościami technicznymi, tak potrzebnymi kierowcy, gdy porusza się w realnych warunkach, w tym po coraz bardziej zatłoczonych drogach. I to wszystko przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości paliwa. Aby to udowodnić, zawodnicy najpierw będą musieli przejechać po wyznaczonej trasie w jak najkrótszym czasie, zużywając jednocześnie jak najmniej paliwa. Jazdy odbędą się w kwietniu 2018 roku, a do wyboru będzie siedem różnych lokalizacji w całej Polsce.

Natomiast pierwszą finałową konkurencją będzie przejazd drogami publicznymi z wybranego miasta na Tor Jastrząb. Drugim etapem konkurencji finałowej będzie test sprawnościowy, podczas którego kierowcy wykonają szereg manewrów, w tym przejazd tyłem przez górę czy slalom. Kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu częściach, zostanie zwycięzcą polskiej edycji Volvo Trucks Driver Challenge i zostanie zakwalifikowany do finału światowego, który odbędzie się we wrześniu 2018 r., w rodzinnym mieście Volvo w Goeteborgu, w Szwecji. Ponadto zwycięzca edycji polskiej otrzyma bon wakacyjny o wartości 20 tys. zł – za drugie i trzecie miejsce zostanie przyznany kolejno tablet Apple’a i iPhone.
Zawody będą otwarte dla wszystkich kierowców zawodowych, posiadających prawo jazdy kategorii C+E, niezależnie od marki samochodu ciężarowego i wieku uczestnika.

Więcej informacji dotyczących Volvo Trucks Driver Challenge, w tym regulamin konkursu, zostaną wkrótce opublikowane na stronie: www.volvotrucks.pl.
Rejestracja do konkursu i runda teoretyczna ruszają 7 marca 2018 roku.

Przeczytaj też:
Volvo Trucks z nowymi silnikami do modeli ciężarówek FH FM i FMX

Volvo Trucks zaprezentowało zmodernizowane silniki wysokoprężne D11 i D13 do samochodów ciężarowych Volvo FH, FM i FMX.

Ile za wysoka ile za szeroka? Jakie mają być wymiary zestawu ciężarowego?

Zwykle bywa jednak tak, że policja, gdy zatrzyma ciężarówkę do kontroli, potrafi coś znaleźć. W tych dwóch przypadkach nie chodziło o wiele.

25 elektrycznych ciężarówek Volvo będzie dostępnych w wynajmie

Niemiecka firma zajmująca się wynajmem pojazdów użytkowych będzie oferować swoim klientom 25 w pełni elektrycznych pojazdów Volvo FL Electric.

Pierwsze nowe Volvo FM LNG trafiły do polskiej firmy

Firma Bisek Asfalt zakupiła dwie nowe ciężarówki Volvo FM zasilane gazem ziemnym LNG. jest zapowiedź poszerzenia floty o więcej tego typu samochodów.

Złote Volvo FH zamówiła jedna z firm transportowych

Z okazji 50 lecia działalności firma zafundowała sobie wyjątkowy prezent - złote Volvo FH.

6 autonomicznych ciężarówek Volvo rozpocznie pracę w kopalni

Autonomiczne ciężarówki Volvo FH będą pracować w kopalni odkrywkowej przy transporcie wapienia.

Nowe normy emisji CO2 dla samochodów ciężarowych

Parlament Europejski przegłosował nowe normy emisji spalin dla ciężarówek.

Ciężarówka Volvo F89 z niesamowitą historią

Emerytowany kierowca Mike ma 70 lat. Jego Volvo F89 od ponad 18 lat służy mu do transportu dwóch zabytkowych łodzi. Zestaw jeździ po całej Europie.

Volvo Trucks szkoli kierowców w Afryce

Volvo Group w Afryce Południowej zainwestowało 1.9 mln. w zaawansowany rozwój i szkolenia bezrobotnych kierowców pojazdów użytkowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL