Rok pełen innowacji

Rok pełen innowacji

FLOTOWE TRENDY 2018 w trzech odsłonach


Zmiany jakie zachodzą w samochodach, usługach i innych flotowych produktach sprawiają, że rozwiązania, które jeszcze nie tak dawno doskonale się sprawdzały, dziś szybko stają się przestarzałe. Za nami przełomowy dla motoryzacji rok pełen innowacji. Na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i elektrycznym. Pierwszy raz w historii widoczny jest również wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów z silnikami Diesla na rzecz napędów alternatywnych.

W tym roku podczas trzech odsłon konferencji targowo-networkingowej z cyklu FLOTOWE TRENDY, których organizatorem jest magazyn EuroFlota: samochody osobowe (27 marca),ekomobilność (9 maja),sa,mochody użytkowe/dostawcze  (20 czerwca),odniesione do najważniejszych trendów i zagadnień, które mają zasadniczy wpływ na zarządzanie i rozwój firmowych parków samochodowych oraz samej branży flotowej.

Zaprezentowane zostaną na nich zarówno rozwiązania, które już jutro mogą bezpośrednio wpływać na firmową flotę, jak również takie, które wpłyną na kondycję całej firmy.

Podczas marcowej odsłony konferencji FLOTOWE TRENDY 2018 – SAMOCHODY OSOBOWE, zaproszeni eksperci wskażą trendy w światowej i europejskiej motoryzacji oraz ich wpływ na ten rynek w naszym kraju. W ramach prelekcji otwierającej głos zabierze Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, który podsumuje rok 2017 i wskaże m.in. na flotowe tendencje i przewidywania na rok 2018.

Z kolei kluczowe zmiany w przepisach na rok 2018 regulujących podatki VAT, CIT, PIT w sferze samochodowej oraz najnowsze trendy orzecznicze przedstawią eksperci KPMG. Podjęta zostanie również ważna tematyka dotycząca rozwoju w obszarach finansowania floty, a także kwestii ubezpieczeń, zwłaszcza w obszarze realnych zmian produktowych i perspektyw na obniżenie wysokości składek.

Konferencję wzbogaci debata: „Nowoczesne i praktyczne formy wspomagania firmowej floty – możliwości i perspektywy”. Rewolucja, której jesteśmy świadkami musi wpłynąć również na status Fleet Managera. Czy perspektywą zawodową jest tu Mobility Manager? Jakie są trendy na rynku zatrudnienia i kogo dzisiaj szukają pracodawcy.

Nie zabraknie wątków TCO, bezpieczeństwa czy też nowych rozwiązań telematycznych. Zaproszeni eksperci odniosą się, także do ważnych kwestii dotyczących kart paliwowych i rynku paliw w roku 2018 oraz kierunków zmian w zakresie modeli serwisowania floty.

Konferencja FLOTOWE TRENDY 2018 – EKOMOBILNOŚĆ (maj). Polska i świat – jakie są kluczowe trendy na rynku motoryzacyjnym w obszarze mobilności. Podejmiemy ważną tematykę alternatywnych napędów we flotach i ograniczenia emisji CO2. Wskażemy najważniejsze wątki prorozwojowe związane z rynkiem pojazdów elektrycznych, w kontekście właśnie podpisanej przez prezydenta ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.  W specjalnej debacie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy elektromobilność to rzeczywistość, czy tylko odległa perspektywa dla polskich flot?
Zaproszeni do udziału w konferencji eksperci Polskiej Organizacji Paliw Alternatywnych na czele z jej dyrektorem zarządzającym, Maciejem Mazurem, odniosą się do zagadnień związanych z paliwami alternatywnymi, w tym zwłaszcza z elektromobilnością oraz gazomobilnością. W serii wkładów prelegenci skupią się, także na obszarach praktycznych oraz możliwości implementacji konkretnych rozwiązań, które funkcjonują już w Europie oraz trendach na rynku pojazdów hybrydowych, LPG i CNG.

W ramach czerwcowej edycji konferencji FLOTOWE TRENDY 2018 – SAMOCHODY DOSTAWCZE, przyjrzymy się tendencjom rozwoju napędów alternatywnych w obszarze samochodów dostawczych/użytkowych oraz ich wykorzystaniu w kontekście rynku krajowego. Ponadto, przeanalizujemy kierunki możliwego wyboru finansowania floty użytkowej.

W palecie tematów nie zabraknie również zagadnień odnoszących się bezpośrednio do problematyki serwisowania pojazdów użytkowych / dostawczych,  kryteriów ich wyboru oraz nowych rozwiązań w samochodowych zabudowach i adaptacjach. Omówimy trendy i zaprezentujemy najnowsze rozwiązania w telematyce i systemach zarządzania flotami użytkowymi. Interesująco zapowiada się wykład poświęcony kartom paliwowym i opłatom drogowym, podczas którego odpowiemy na pytanie, czy czekają nas problemy oraz efektywność ubezpieczeniowa i assistance we flotach towarowo-dostawczych?

Przewidujemy, że KONFERENCJE z CYKLU FLOTOWE TRENDY ( 27 marca, 9 maja i 20 czerwca 2018 r.) zgromadzą łącznie około 1500 uczestników.
Uczestnictwo w cyklu konferencji jest bezpłatne - ale - liczba bezpłatnych miejsc jest ograniczona. Warto więc pośpieszyć się ze zgłoszeniem swojego udziału. Więcej szczegółów oraz możliwość rejestracji bezpłatnego udziału, na stronie: www.flotowetrendy.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL