Nowy projekt Mercedes-Benz

Nowy projekt Mercedes-Benz

Miasto Mercedes 

 

Mercedes-Benz zaskakuje kolejnym wyjątkowym projektem. Tym razem zamiast do Stacji Mercedes zaprasza do Miasta Mercedes. Przez tydzień w Soho Factory będziemy mogli nie tylko wspólnie spojrzeć w przyszłość, ale też współtworzyć nowe rozwiązania architektoniczne i wypróbować najnowsze modele Mercedes-Benz oraz smart.

Miasto Mercedes to projekt realizowany wspólnie z pracownią architektoniczną WWAA, który na przykładzie pięciu indywidualnych historii pokazuje nowe sposoby miejskiego życia i mobilności. Na wystawie obejrzymy modele domów, dopasowanych do każdej historii i połączonym z odpowiadającym jej modelem mobilności Mercedes-Benz lub smart.

- W ciągu najbliższych kilku lat kwestie mobilności zmienią się bardziej niż przez ostatnie pół wieku. Chcemy, by nasi klienci, tak jak my, nie mogli się doczekać przyszłości. Stąd już dzisiaj zapraszamy do świata, w którym każdy będzie miał wybór, jak chce mieszkać i jak poruszać się po mieście – mówi Artur Konarski, Dyrektor Produktu i Marketingu Samochodów Osobowych Mercedes-Benz Polska.

Projekt Miasto Mercedes łączy architekturę, sztukę i technologię. Wszystko po to, byśmy już teraz choć trochę doświadczyli miejskiego życia w przyszłości. Dzięki specjalnej aplikacji każdy będzie mógł stworzyć własny model mieszkania, a następnie go wydrukować na drukarce 3D.

- Najbardziej interesują nas poszukiwania oryginalnych, niekonwencjonalnych form zamieszkiwania w zastanych ramach przestrzennych, w oparciu o idee dogęszczania istniejącej tkanki architektonicznej i współdzielenia np. samochodu czy domu – mówi Marcin Mostafa, architekt WWAA.

Przez cały tydzień w Mieście Mercedes będzie można razem z kuratorami wziąć udział w wystawie, skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy dziecięcej i odbyć jazdę testową. W sobotę, niedzielę i poniedziałek wieczorem Gutek Film zaprasza na kino samochodowe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL