×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Uczniowie z wizytą w Seifert Polska

Uczniowie z wizytą w Seifert Polska

Firma Seifert Polska wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Dzień Przedsiębiorczości.

26 kwietnia w siedzibie firmy w Mysłowicach pojawiła się grupa uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, która zapoznała się ze specyfiką pracy w branży TSL. Program ma na celu pomóc młodym osobom w podjęciu w przyszłości trafnych decyzji dotyczących miejsca ich zatrudnienia.

Dzień Przedsiębiorczości to ogólnopolski projekt, w który już od 14 lat angażują się firmy o różnych profilach oraz placówki edukacyjne. Program daje młodym osobom możliwość wizyty w przedsiębiorstwie i zaznajomienia się z charakterem pracy w konkretnych branżach. Projekt dedykowany jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. To od niej w dużej mierze zależy późniejsza kariera zawodowa.

Firma Seifert Polska również wzięła udział w programie. 26 kwietnia w siedzibie firmy w Mysłowicach gościła grupa 10 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Rudy Śląskiej. Młodzi ludzie dowiedzieli się na czym polega praca spedytora i magazyniera. Zaznajomili się wyzwaniami jakie czekają na pracowników branży TSL. Przyjrzeli się strukturze firmy i charakterowi pracy na poszczególnych stanowiskach. Była to doskonała okazja by poznać profesję od środka.

- Cieszymy się, że młodzi ludzie zechcieli odwiedzić naszą firmę i z zaangażowaniem brali udział w spotkaniu. Nasze drzwi są otwarte właśnie dla takich osób z potencjałem. Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć specyfikę pracy w branży i w jakimś stopniu ułatwić podjęcie decyzji związanej z wyborem zawodu – mówił Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska.