×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Motor Show Truck 2017

Motor Show Truck 2017

Najpiękniejsze polskie ciężarówki

Co może mieć ze sobą wspólnego Ferrari i ciągnik siodłowy? Pierwsze to przecież jeżdżące dzieło sztuki, a drugi to tylko "pojazd użytkowy” (z naciskiem na drugie słowo). A jednak kierowcy i właściciele firm transportowych, którzy zaprezentowali swoje pojazdy w Poznaniu udowodnili, że ich ciągniki mogą być w takim samym stopniu dziełami sztuki na kołach, zrodzonymi z miłości do maszyn, co supersportowe samochody.

W ciągu trzech dni targów Poznań Motor Show 2017 przez halę 4, gdzie zaparkowane były najpiękniejsze polskie ciężarówki, przeszło kilkadziesiąt tysięcy gości. Widok fantazyjnie pomalowanych ciężarówek wywoływał uśmiech i zaciekawienie, niezależnie od wieku. Kierowcy z dumą prezentowali swoje pojazdy, rozmawiając z odwiedzającymi targów i odpowiadając na ich pytania. Największe zdziwienie budziło to, że wbrew pierwszemu wrażeniu, nie są to pojazdy wystawowe, a prawdziwe konie robocze. Przez cztery dni Motor Show Truck (wliczając w to dzień prasowy, w czwartek, 6 kwietnia), mogły odpocząć pod dachem hali, ale na co dzień ciągną naczepy po drogach Polski i Europy – i to pomimo, że malowanie, dostosowanie wnętrza oraz akcesoria do dodatkowy wydatek na poziomie ceny nowego samochodu kompaktowego. Jednak dla firm transportowych to jeżdżąca reklama przynosząca wymierne korzyści maketingowe. Dla wszystkich użytkowników dróg – widok, który sprawia, że jedzie się łatwiej.

- Z założenia finałem Motor Show Truck miały być wybory najpiękniejszej polskiej ciężarówki 2017 roku i przewidzieliśmy trzy wyróżnienia. Jednak gdy te wszystkie pojazdy przejechały barwnym konwojem ulicami Poznania i wjechały na naszą halę… po prostu nie mieliśmy serca dokonywać wyboru, wyróżniają jednych, a pomijając drugich. Dlatego każdy z uczestników Motor Show Truck dostał od Fundacji Cooperatio pamiątkowy puchar, który jest zarówno uznaniem dla pomysłu i wysiłku włożonego w modyfikację ciężarówki, jak i podziękowaniem za przyjazd do Poznania – powiedział Adrian Dekowski, pomysłodawca i organizator Motor Show Truck.