Pojedynek braci i wielki debiut

Pojedynek braci i wielki debiut

Mobil Delvac™ Strong Traker na Poznań Motor Show Truck

Turniej Mobil Delvac Strong Traker w Poznaniu wygrał Piotr Bartosiewicz, a najsilniejszym kierowcą zawodowym został debiutant - Marcin Skiba. Zdobył on tytuł i puchar Strong Trakera, ale również zajął wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, plasując się pomiędzy zawodnikami profesjonalnie trenującymi armwrestling. Turniej był jedna z atrakcji Poznań Motor Show Truck i zgromadził kilkudziesięciu zawodników oraz tysiące widzów.

Zawody Mobil Delvac Strong Traker wróciły po roku do Poznania w odświeżonej formule. Walki przy stole poprzedziły nowe konkurencje z ciężarami o wadze 14 i 50 kg. Pierwsza konkurencja (Armlifting) polegała na podnoszeniu jednorącz ciężaru o wadze 50kg. Atrakcyjność próby siłowej wynikała z trudności utrzymania ciężaru za obrotową rączkę o średnicy 60 mm. W drugiej konkurencji (Waga Płaczu) zawodnik musiał jak najdłużej utrzymać ciężar o wadze 14kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 stopni.

Turniej został rozegrany w kategorii Open, więc jego uczestnikami mogli być wszyscy pełnoletni fani czterech kółek. Wśród nich był Marcin Skiba:
- Ciężarówkami jeżdżę kilkanaście lat, a w zawodach Mobil Delvac startowałem po raz pierwszy. Na co dzień nie trenuję, na rękę siłowałem się może kilka razy wieczorową porą. Do Poznania przyjechałem z rodziną i przypadkowo natknąłem się na turniej.

Debiutant nie krył zaskoczenia wysoką lokatą i tytułem Strong Trakera. Podobnie swoją przygodę z armwrestlingiem zaczynał kilka lat temu Marcin Dudek. Najbardziej utytułowany zawodnik turniejów Mobil Delvac Strong Traker debiutował jako amator, by następnie wywalczyć sukces w Mistrzostwach Polski w armwrestlingu oraz reprezentować kraj podczas Mistrzostw Świata tej dyscypliny w Malezji.

- Dalszy wzrost zainteresowania turniejem bardzo cieszy. Zaskakujące, że do finału nie awansowali utytułowani zawodnicy, między innymi zeszłoroczni finaliści - Alex Kurchecha i Weldemar Neryng. To pokazuje, że w przygotowaniach należy bardzo dużo uwagi poświęcić konkurencjom eliminacyjnym – mówi Tomasz Proc, sędzia.

W decydującej walce w kategorii Open zmierzyli się bracia, Dawid i Piotr Bartosiewiczowie. - Armwrestling trenuję od 13 lat, a na moim koncie jest 15 tytułów Mistrza Polski. Na turniej Mobil Delvac przyjechała mocna obsada, ale koledzy nie przetrwali Wagi Płaczu. Rzadko walczę z bratem, więc sobotni pojedynek na pewno ucieszył moich największych kibiców – mówi Piotr Bartosiewicz, zwycięzca klasyfikacji generalnej, który na co dzień trenuje w klubie z Choszczna.

Przeczytaj też:
Nowy olej Mobil do samochodów dostawczych Renault

Nowa gama olejów silnikowych do samochodów dostawczych

Sportowe emocje

Mobil Delvac™ Strong Traker - na Poznań Motor Show 2018

ExxonMobil wprowadza ulepszone formulacje olejów

Zmiana składu olejów oznacza dodatkowe korzyści dla pracy silników ciężarówek

Nowość w ofercie

Oleje do samochodow dostawczych

Nowe oleje silnikowe Mobil Delvac
Bezawaryjna praca pojazdów, bez ryzyka utraty zysków Mobil Delvac Strong Traker

Nowe konkurencje na Poznań Motor Show Truck

Mobil Delvac Strong Traker

Kurdecha ponownie najsilniejszy Konkurs Mobil Delvac - znamy najefektywniejszych kierowców ciężarówek

Znamy laureatów 3. edycji konkursu Mobil Delvac 1 Driver Efficiency Challenge, promującego efektywną jazdę wśród kierowców ciężarówek zespołu Formuły 1, McLaren-Honda. SPF Danmark zmniejsza zużycie paliwa dzięki olejom Mobil Delvac

SPF Danmark, jedna z największych na świecie firm transportujących świnie, obniżyła zużycie paliwa o 3,4 proc.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL