Zgłoś swój udział

Zgłoś swój udział

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Trwają zapisy do VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl w kategoriach Młody Mechanik i Mechanik Zawodowy. Nowością tegorocznej edycji Mistrzostw jest poświęcenie większej uwagi diagnostyce i serwisowaniu pojazdów ciężarowych, co będzie widoczne szczególnie w kategorii dla zawodowców. Do rywalizacji w Mistrzostwach staną również uczniowie. Każdego roku w kategorii Młody Mechanik startuje aż kilkaset drużyn. Zwycięzców konkursu poznamy w kwietniu podczas targów Poznań Motor Show 2017, a wcześniej zawodników czeka internetowy sprawdzian wiedzy o motoryzacji.

Fundacja Cooperatio, będąca organizatorem Mistrzostw, przedstawiła szczegóły tegorocznej edycji konkursu. Największą zmianą jest rozszerzenie liczby pytań i konkurencji praktycznych – przygotowanych przez ekspertów Akademii Praktycznych Umiejętności - poświęconych serwisowaniu pojazdów ciężarowych. Jak podkreśla Adrian Dekowski, Prezes Fundacji Cooperatio, w kategorii Mechanik Zawodowy do rywalizacji staną zarówno mechanicy aut osobowych jak i specjaliści od napraw ciężkiego sprzętu.

- W konkurencjach dotyczących takich pojazdów faworytami dla wielu osób będą serwisanci ciężarówek. Ja z ocenami wolałbym poczekać do finału. Poprzednie edycje Mistrzostw pokazały, że czasami wygrywają ciche talenty - zawodnicy perfekcyjni w konkurencjach praktycznych, nawet przy użyciu nowych narzędzi i urządzeń diagnostycznych – podkreśla. Po raz pierwszy także organizatorzy będą współpracować z Akademią Kierowcy – Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie, kładąc nacisk na kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Druga kategoria Mistrzostw to dobrze znany z poprzednich edycji konkursu Młody Mechanik. Każdego roku w tej kategorii rejestruje się kilkaset dwuosobowych zespołów uczniowskich. Do finału na targach Poznań Motor Show awansuje 30 drużyn wyłonionych podczas internetowego sprawdzianu wiedzy o motoryzacji Mobil Delvac 1. W ubiegłym roku pierwsze miejsce w konkursie zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Tym samym udowodnili, że szkoła z liczącego około 16 000 mieszkańców miasta na Lubelszczyźnie może konkurować z większymi i niejednokrotnie lepiej wyposażonymi szkołami mechanicznymi z dużych miast.

- Absolwent szkoły mechanicznej powinien być przygotowany do serwisowania modeli, które zaledwie kilka lat temu były premierami na Poznań Motor Show. Do tego konieczna jest odpowiednia wiedza i narzędzia. Wspólnie z innymi partnerami Mistrzostw chcemy pomóc najlepszym mechanikom w dalszym rozwoju ich kompetencjimówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland. - Marzeniem wielu młodych mechaników jest otwarcie własnego serwisu lub praca w warsztacie renomowanej marki. Sukcesy w takich konkursach jak Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników mogą pomóc w realizacji ich planów. Szczególnie, że prestiż konkursu rośnie z każdym rokiem – dodaje.

Wyszukiwarka

Informacje