Czwarta edycja TransPoland

Czwarta edycja TransPoland

Ponad 140 wystawców oraz spodziewana liczba przeszło 4000 profesjonalistów z 29 państw.

W dniach 8-10 listopada 2016 r. odbędą się w Warszawie Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland. To największe w tej części Europy wydarzenie dla osób zawodowo związanych z logistyką i transportem.

TransPoland to unikalna okazja aby dowiedzieć się o nowościach w branży, nawiązać kontakty z przedstawicielami firm logistycznych i porozmawiać z producentami. Targi to miejsce gdzie zbierają się osoby decyzyjne – dyrektorzy logistyki i transportu w firmach zajmujących się produkcją, dystrybucją oraz handlem. Mając to na uwadze powołana została w tym roku Rada Programowa Targów TransPoland, której zadania to między innymi: nakreślenie interesujących tematów i obszarów związanych z logistyką i dystrybucją, wskazanie aktualnych wyzwań i problemów logistycznych w przedsiębiorstwach oraz aktywny udział w konferencjach targowych - w tym w debacie na temat oczekiwań producentów, dystrybutorów i sieci handlowych względem firm TSL. Swój udział zapowiedzieli dyrektorzy działów logistyki z takich firm jak: Praktiker, Anvil, MPM, ThyssenKrupp Energostal, Kolporter, PHS HYDROTOR, CIN&CIN, Dorato czy Cydr Lubelski.

Całe wydarzenie podzielone zostało na trzy bloki tematyczne, które odpowiadają trzem dniom targowym: produkcja, dystrybucja i handel (wtorek), praktyczne aspekty działalności w branży transportowej (środa), bezpieczeństwo w logistyce i magazynowaniu (czwartek).

Organizatorzy już w pierwszym dniu targów stawiają na tematykę bezpośrednio związaną z działalnością producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych w kontekście współpracy z firmami TSL. To właśnie podczas konferencji głównej, omówione zostaną oczekiwania oraz aktualne wyzwania z jakimi mają do czynienia największe firmy z poszczególnych branż. Niezwykle ciekawie, w kontekście aktualnej sytuacji rodzimych przewoźników we Francji, zapowiada się debata Transport Manager - Oddelegowani z Europy, czyli jak płaca minimalna dzieli UE? Kolejną już odsłonę będą miały Spotkania Transportowe, organizowane przez wydawcę miesięcznika TSL Biznes , na których poruszone zostaną m.in. kwestie zmowy cenowej producentów ciężarówek czy też kwestie płacy minimalnej kierowców.

Z pozostałych tematów, które zostaną poruszone warto także wspomnieć o: bezpiecznej optymalizacji transportu drogowego, potencjale wymiany handlowej pomiędzy Polską a Turcją (Forum Polska), problemach z pozyskaniem kierowców zawodowych oraz o bloku poświęconym bezpieczeństwu transportu. Jak co rok pojawi się strefa służb, gdzie bezpośrednio u przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego, będzie można dokonać konsultacji na temat aktualnych przepisów, obowiązujących w transporcie drogowym. Podobnie jak w poprzednim roku, wspólnie z redakcją portalu Pracujwlogistyce.pl. przyznane zostaną wyróżnienia "Przyjazny Pracodawca TSL" Pracujwlogistyce.pl

Wyszukiwarka

Informacje