Innowacje w transporcie zbiorowym

Innowacje w transporcie zbiorowym

Inspekcja Transportu Drogowego na targach TRANSEXPO

- Priorytetem działalności Inspekcji jest wspieranie uczciwych przewoźników drogowych - mówił p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur podczas otwarcia 13. Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2016 w Kielcach. Inspekcja była jednym z chętnie odwiedzanych wystawców wydarzenia.

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach były okazją do odwiedzenia stoiska zorganizowanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Kielcach. Inspektorzy ITD przez trzy dni udzielali porad i informacji z zakresu przewozu osób oraz towarów, a także prezentowali mobilną linię diagnostyczną z Wrocławia, radiowóz i motocykl będące na wyposażeniu ITD.

Aktywny udział w wydarzeniu objętym patronatem GITD wziął p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. - ITD dba o szeroko rozumiane bezpieczeństwo w przewozie osób. Chcemy, aby pasażerowie autobusów mogli bezpiecznie podróżować tym środkiem transportu – stwierdził Gajadhur podczas konferencji „Publiczny transport zbiorowy w regionach" zorganizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji w Warszawie.

Szef GITD podkreślił, że Inspekcja wspiera uczciwych przewoźników, czego przejawem jest m.in. reaktywowanie Społecznej Rady Konsultacyjnej, która stawia sobie za cel wypracowanie najlepszych praktyk kontrolnych. Szef ITD stwierdził również, że coraz lepszy stan techniczny autokarów turystycznych na drogach jest zasługą współpracy przewoźników oraz inspektorów.

Pomoc przewoźnikom zadeklarowała również Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Urszula Nowinowska. W trakcie swojego wystąpienia podczas spotkania zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych poinformowała zebranych o działaniach GITD w ramach zespołu ds. współpracy międzynarodowej przy Społecznej Radzie Konsultacyjnej oraz zaapelowała o aktywne wsparcie podczas prac zespołu roboczego powołanego w ramach międzyresortowych konsultacji między MSZ, MIiB oraz GITD.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Przeczytaj też:
800 kierowców skontrolowała wczoraj lubuska ITD

W poniedziałek (16 maja 2022 r.), na głównych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa lubuskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

Ile waży betonomieszarka z gruszką 12 m3?

Mając dużą zabudowę często zapominamy, że jej pojemność wcale nie oznacza, że można ja załadować do pełna. Zamiast kierowcy ciężarówki czujnością wykazali się inspektorzy z Radomia zatrzymując betonomieszarkę do kontroli.

Uwaga na zapis w dowodzie rejestracyjnym

Przeznaczenie pojazdu, które jest wpisane w dowód rejestracyjny ściśle określa rodzaj wykonywanych przewozów. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sprawdzili odstępy pomiędzy samochodami na A4

W minionym tygodniu funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania mające na celu kontrole kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązku utrzymania właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Akcja prowadzona była tak, jak poprzednia na podwrocławskim odcinku autostrady A4.

Dwadzieścia pięć tysięcy kary...

Małopolscy inspektorzy zatrzymali w Krakowie do kontroli zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz drewna, na trasie Jasień – Nieczajna Dolna.

Preselekcja - ważny czynnik w kontroli kierowców ciężarówek (video)

"Autostrada Wolności" to droga BAB12, gdzie odbywa się ruch tranzytowy w kierunku Europy Wschodniej około 40 000 ciężarówek dziennie. Tam zdalne też kontrole policji są najbardziej potrzebne.

Zabytkowy MAN podczas kontroli ITD

W dniu 14 kwietnia 2022 r. około godziny 7 rano Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd asenizacyjny. Zatrzymania dokonano na we Wrocławiu.

Kierowca pod wpływem amfetaminy, twierdził że musi dużo pracować

W dniu 5 kwietnia 2022 r., w miejscowości Gniew, na drodze krajowej nr 91, inspektorzy z oddziału w Starogardzie Gdańskim zatrzymali kierowcę ciężarówki u którego stwierdzono obecność narkotyków.

Najdłuższa kontrola ITD i wysoka kara dla kierowców ciężarówki w podwójnej obsadzie

Zatrzymanie ciężarówki do kontroli miało miejsce we wtorkowe przedpołudnie, jednak czynności z nią związane zakończyły się dopiero późnym popołudniem.

Wyszukiwarka

Informacje