Inter Cars szkoli mechaników

Inter Cars szkoli mechaników

W październiku nie zabraknie szkoleń dla mechaników z branży ciężarowej.

Show Car – program bezpłatnych szkoleń technicznych Inter Cars – nadal jest w trasie. Specjalnie przygotowane na potrzeby klientów z rynku ciężarowego naczepy w październiku odwiedzą Leszno oraz Gorzów Wielkopolski. W filii Inter Cars w pierwszym z tych miast szkolenia odbędą się w dniach 11-14 października. Z kolei w Gorzowie Wielkopolskim Show Car zaparkuje od 17 do 19 października.

Prowadzone szkolenia dotyczyć będą takich tematów, jak m.in.: filtracja w pojazdach silnikowych, układ zasilania paliwem, system oczyszczania spalin, prawidłowy dobór i diagnostyka akumulatorów oraz układy hamulcowe. Trenerzy spółki oraz przedstawiciele dostawców opowiedzą mechanikom również o turbodoładowaniu silników spalinowych, nowych technologiach wykorzystywanych w olejach, a także o tym, jak prowadzić warsztat przyjazny środowisku.

To jednak nie wszystkie szkolenia z zakresu tematyki ciężarowej, które w październiku organizuje Inter Cars. Kolejne odbędą się w Centrum Szkoleniowym w Czosnowie. 11 października zaplanowano szkolenie techniczne dotyczące podstaw układu elektrycznego na przykładzie pojazdów MAN. 24 października przewidziano naukę na temat zautomatyzowanej skrzyni biegów (Astronic). 26 października odbędzie się szkolenie z Oscyloskopu, a dzień później – z podstaw pneumatycznych układów hamulcowych. Ponadto, 20 października w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku będzie mieć miejsce bezpłatne szkolenie na temat odpowiedniej filtracji w pojazdach silnikowych.

Przeczytaj też:
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania

Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.

Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Scania przewiduje zwiększony popyt na ciężarówki

Zakład produkcyjny Scania w Zwolle zapowiedział zwiększenie produkcji samochodów ciężarowych do 240 ciężarówek dziennie.

FMS Scania - na Ukrainie bez opłat

Scania Ukraina, na swoim Facebooku poinformowała o zniesieniu opłaty abonamentowej za korzystanie z systemu zarządzania flotą FMS.

Limitowane V8 - powstanie tylko 100 sztuk

Znany, w świecie samochodów ciężarowych, projektant ciężarówek Svempa Bergendahl wypuścił projekt ciężarówki, dla uczczenia silnika V8.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

Scania SUPER - co oznacza nowy napis na grillu?

Szwedzki producent ciężarówek prezentuje nowo opracowany rzędowy sześciocylindrowy silnik, ale nie tylko.

Scania 113 z przejechanymi prawie trzema milionami kilometrów i oryginalnym silnikiem?

Scania 113 H 369, rok produkcji 1997. Cięzarówka jest własnościa firmy transportowej Trans Muraro z Rio Grande de Sul.

Wyszukiwarka

Informacje