II Forum MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI - Polski biznes musi postawić na automatyzację procesów produkcyjno-magazynowych

II Forum MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI - Polski biznes musi postawić na automatyzację procesów produkcyjno-magazynowych

W Centrum Techniki Magazynowej w Poznaniu odbyła się druga już edycja corocznego Forum Logistycznego MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI zorganizowana przez PROMAG S.A. Tematem spotkania była przyszłość biznesu w erze automatyzacji i robotyzacji procesów intralogistycznych.

W spotkaniu wzięło udział prawie 200 gości reprezentujących około 80 przedsiębiorstw (w tym m.in. CIECH S.A., Arvato Services Polska, Honda Motor Europe Logistics, GKN Driveline Polska, Coca Cola HBC Polska, Tarczyński, OSM Kalisz, KGHM, LG Electronics, TENNECO, Meble VOX i FAURECIA), a także przedstawiciele środowiska naukowego, w tym Instytutu Logistyki i Magazynowania, Wyższej Szkoły Logistyki oraz Urzędu Dozoru Technicznego oraz dostawcy rozwiązań logistycznych dla branży magazynowej (poza PROMAG S.A. – gospodarzem wydarzenia, Comau Robotics, Ferretto Group, DCLOG).

Co decydować będzie o konkurencyjności polskich przedsiębiorstw w następnych kilku latach? Kiedy automatyzacja procesów logistycznych będzie w naszym kraju standardem? I jakie są główne bariery ograniczające inwestycje w innowacje? To tylko kilka pytań, na które próbowano odpowiedzieć zarówno w trakcie części oficjalnej, jak i w trakcie rozmów kuluarowych.

Jak podkreślała Karolina Tokarz, Prezes Zarządu i Naczelny Dyrektor PROMAG S.A., rozwiązania automatyczne sukcesywnie tanieją, ale nie w pełni przekłada się to w Polsce na wzrost zainteresowania tego typu produktami. I właśnie dlatego konieczna jest edukacja w zakresie możliwości jakie oferuje polskim firmom rynek logistyczny oraz korzyści wynikający z ich wdrożenia.

– Polska ma wiele do nadrobienia i to nie tylko w stosunku do krajów Europy Zachodniej, ale także do naszych najbliższych sąsiadów, gdzie procesy automatyzacji zachodzą szybciej, a firmy są bardziej otwarte na nowinki technologiczne. Potrzebujemy silnego impulsu do rozwoju, bo nowe technologie to ogromne korzyści nie tylko dla konkretnych firm, ale szansa na restrukturyzację całej polskiej gospodarki i rozwój nowych gałęzi przemysłu, w całkiem nowych sektorach. Automatyzacja to również jedyna droga, która pozwoli nam uniknąć tzw. pułapki średniego dochodu i awansować do grona państw wysoko rozwiniętych podkreślała w trackie spotkania Karolina Tokarz, PROMAG S.A.

Wyszukiwarka

Informacje