Scania nowej generacji z tytułem „International Truck of the Year 2017”!

Scania nowej generacji z tytułem „International Truck of the Year 2017”!

W tym roku jury prestiżowego konkursu International Truck of the Year doceniło doskonały komfort kierowcy, bezpieczeństwo oraz ekonomikę paliwową, jakie oferują pojazdy Scania nowej generacji. Wyróżnienie zostało przyznane Scania po raz piąty.

– Przyznanie Scania tego zaszczytnego tytułu jest wyrazem ogromnego uznania w branży i ukoronowaniem znakomitej pracy jaką wykonaliśmy, mam tu namyśli zarówno inżynierów Scania, jak i całą organizację. Naszym celem jest to, aby zawsze spełniać oczekiwania i potrzeby naszych klientów. Pojazdy nowej generacji doskonale odzwierciedlają to podejście, co zostało docenione przez jurykomentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania.

W skład jury konkursu „International Truck of the Year” weszło 25 czołowych, europejskich dziennikarzy prasy branżowej.

– Pojazdy Scania nowej generacji stanowią nowoczesną propozycję dla ciężkiego transportu. Zaspakajają nie tylko współczesne potrzeby transportowe, ale także będą w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom branżowym w przyszłości – uzasadnia Gian Enrico Griffini, przewodniczący jury konkursu „International Truck of the Year”, włoski dziennikarz motoryzacyjny.

Kapituła konkursu zwróciła także uwagę na dedykowaną ofertę usług Scania, której wyrazem jest ponad 210 tys. pojazdów Scania połączonych w ramach sieci przesyłania informacji, poruszających się obecnie po europejskich drogach.

Pojazdy Scania nowej generacji miały swoją światową premierę w zeszłym miesiącu. Seria S to nowa kabina sypialna z płaską podłogą, przeznaczona głównie do transportu długodystansowego.

– Kabina S z płaską podłogą pozwala doświadczyć komfortu prowadzenia znanego dotychczas wyłącznie z samochodów osobowych dodaje Gian Enrico Griffini.

Wyjątkowy komfort i duża przestrzeń w kabinie S to nie wszystko. Nowa kabina może być również wyposażona w podwójne, boczne, kurtynowe poduszki powietrzne, które istotnie zwiększają bezpieczeństwo kierowcy i pasażera w trakcie dachowania. Rozwiązanie to jest oferowane w pojazdach ciężarowych po raz pierwszy.

– Nad projektem pojazdów nowej generacji pracowało 3,5 tys. inżynierów Scania w Södertälje, w porozumieniu z naszymi pracownikami oraz klientami. Otrzymana nagroda jasno dowodzi, że Szwecja jest wiodącym rynkiem jeśli chodzi o rozwiązania dla branży transportowej. Możemy śmiało konkurować na rynkach światowych – dodaje Henrik Henriksson.

Pojazdy Scania nowej generacji to największa inwestycja w 125-letniej historii Scania. Na rozwój nowych produktów i usług firmy, w tym dostosowanie produkcji, przeznaczono blisko 20 mld koron szwedzkich.

Przeczytaj też:
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania

Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.

Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Scania przewiduje zwiększony popyt na ciężarówki

Zakład produkcyjny Scania w Zwolle zapowiedział zwiększenie produkcji samochodów ciężarowych do 240 ciężarówek dziennie.

FMS Scania - na Ukrainie bez opłat

Scania Ukraina, na swoim Facebooku poinformowała o zniesieniu opłaty abonamentowej za korzystanie z systemu zarządzania flotą FMS.

Limitowane V8 - powstanie tylko 100 sztuk

Znany, w świecie samochodów ciężarowych, projektant ciężarówek Svempa Bergendahl wypuścił projekt ciężarówki, dla uczczenia silnika V8.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

DAF modele: XF, XG i XG+ z tytułem International Truck of the Year 2022

Podczas uroczystej kolacji na targach motoryzacyjnych Solutrans 2021 w Lyonie ogłoszono zwycięzcę prestiżowego konkursu International Truck of the Year 2022.

Scania SUPER - co oznacza nowy napis na grillu?

Szwedzki producent ciężarówek prezentuje nowo opracowany rzędowy sześciocylindrowy silnik, ale nie tylko.

Wyszukiwarka

Informacje