Scania nowej generacji z tytułem „International Truck of the Year 2017”!

Scania nowej generacji z tytułem „International Truck of the Year 2017”!

W tym roku jury prestiżowego konkursu International Truck of the Year doceniło doskonały komfort kierowcy, bezpieczeństwo oraz ekonomikę paliwową, jakie oferują pojazdy Scania nowej generacji. Wyróżnienie zostało przyznane Scania po raz piąty.

– Przyznanie Scania tego zaszczytnego tytułu jest wyrazem ogromnego uznania w branży i ukoronowaniem znakomitej pracy jaką wykonaliśmy, mam tu namyśli zarówno inżynierów Scania, jak i całą organizację. Naszym celem jest to, aby zawsze spełniać oczekiwania i potrzeby naszych klientów. Pojazdy nowej generacji doskonale odzwierciedlają to podejście, co zostało docenione przez jurykomentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania.

W skład jury konkursu „International Truck of the Year” weszło 25 czołowych, europejskich dziennikarzy prasy branżowej.

– Pojazdy Scania nowej generacji stanowią nowoczesną propozycję dla ciężkiego transportu. Zaspakajają nie tylko współczesne potrzeby transportowe, ale także będą w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom branżowym w przyszłości – uzasadnia Gian Enrico Griffini, przewodniczący jury konkursu „International Truck of the Year”, włoski dziennikarz motoryzacyjny.

Kapituła konkursu zwróciła także uwagę na dedykowaną ofertę usług Scania, której wyrazem jest ponad 210 tys. pojazdów Scania połączonych w ramach sieci przesyłania informacji, poruszających się obecnie po europejskich drogach.

Pojazdy Scania nowej generacji miały swoją światową premierę w zeszłym miesiącu. Seria S to nowa kabina sypialna z płaską podłogą, przeznaczona głównie do transportu długodystansowego.

– Kabina S z płaską podłogą pozwala doświadczyć komfortu prowadzenia znanego dotychczas wyłącznie z samochodów osobowych dodaje Gian Enrico Griffini.

Wyjątkowy komfort i duża przestrzeń w kabinie S to nie wszystko. Nowa kabina może być również wyposażona w podwójne, boczne, kurtynowe poduszki powietrzne, które istotnie zwiększają bezpieczeństwo kierowcy i pasażera w trakcie dachowania. Rozwiązanie to jest oferowane w pojazdach ciężarowych po raz pierwszy.

– Nad projektem pojazdów nowej generacji pracowało 3,5 tys. inżynierów Scania w Södertälje, w porozumieniu z naszymi pracownikami oraz klientami. Otrzymana nagroda jasno dowodzi, że Szwecja jest wiodącym rynkiem jeśli chodzi o rozwiązania dla branży transportowej. Możemy śmiało konkurować na rynkach światowych – dodaje Henrik Henriksson.

Pojazdy Scania nowej generacji to największa inwestycja w 125-letniej historii Scania. Na rozwój nowych produktów i usług firmy, w tym dostosowanie produkcji, przeznaczono blisko 20 mld koron szwedzkich.

Przeczytaj też:
Afera szpiegowska u producentów ciężarówek. Co wyciekło ze Scania i Volvo?

W Szwecji 47-letni mężczyzna udający konsultanta został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa.

 

Scania z nowym szefem

W tym tygodniu nastąpiły zmiany w szeregach szwedzkiego producenta samochodów ciężarowych. Scania z nowym dyrektorem generalnym.

 

Kto otrzymał tytuł Chińskiej Ciężarówki Roku 2021?

Na targach transportowych South China Guangdong Prize pod koniec 2020 roku przyznano tytuł Ciężarówki Roku. Otrzymał ją Foton Auhawk R.

 

Scania podsumowuje 2020 rok

Mocna druga połowa roku i nowości produktowe, tak w skrócie można podsumować 2020 rok w Scania.

 

Czy producentów ciężarówek czeka jeszcze długo spadek sprzedaży?

Według prognoz dopiero w 2023 r. można się spodziewać sprzedaży w Europie tylu ciężarówek, ile przed pandemią. MAN, Skania, Renault i Daimler dokonują rygorystycznych oszczędności, ale stawką są dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

 

Testy zderzeniowe elektrycznej ciężarówki Scania (video)

Gwałtowne uderzenie w bok ciężarówki to nie powód, aby żałować nowego pojazdu. Inżynierowie Scania celowo zaaranżowali zderzenie, aby poprawić bezpieczeństwo w elektrycznych ciężarówkach.

 

Dlaczego legendarny Diego Maradona jeździł ciężarówką?

Według informacji z prasy argentyńskiej Diego Maradona, przez pewien czas, poruszał się ciężarówką Scania 113H.

 

Scania będzie budować samochody ciężarowe w Chinach

Chiny to największy na świecie rynek pojazdów użytkowych, na który przypada obecnie 40 procent światowej sprzedaży.

 

MAN TGX Nowej Generacji ciężarówką roku 2021

Poznaliśmy ciężarówkę roku - ITOY 2021. Dziennikarze motoryzacyjni z 24 krajów, na ciężarówkę roku, wybrali samochody ciężarowe MAN.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL