VeDeCar z Sieradza

VeDeCar z Sieradza

Marka VéDéCar to najwyższej jakości naczepy chłodnie głębokiego mrożenia. Przy okazji niedawnej prezentacji gamy pojazdów Renault Trucks Polska mieliśmy również okazję bliżej zapoznać się z naczepą belgijskiego producenta.

Klasa poparta blisko czterdziestoletnim doświadczeniem w produkcji nadwozi chłodniczych. Współczynnik przenikalności termicznej tych pojazdów wynosi k=0,29 i jest bezkonkurencyjny w Europie.
Wysoka sztywność monolitycznej zabudowy gwarantuje kompozyt, który stanowi poszycie zabudowy. Jest to najistotniejsza cecha chłodni VéDéCar. Solidny dach umożliwia montaż haków do półtusz o wadze nierzadko 16 ton. Dach o grubości 140mm jest wyjątkowo odporny na przeładowanie. Naczepa w takiej wersji ma 100mm ścianę przednią, 65mm ściany boczne i 100mm drzwi. Podłoga z wylewką antypoślizgową z koralu jest jedną z najodporniejszych stosowanych w tej branży.

W bogatej ofercie pojazdów VéDéCar znajduje się również naczepa o lżejszej konstrukcji tzw. kwiatówka. Charakteryzuje się bardzo wysoką sztywnością przy grubości ścian przód 80mm, dach 80mm, boki 50mm, drzwi 60mm. Może występować w odmianie Doppel Stock (22 poprzeczki ) do przewozu 66 europalet na dwóch poziomach. Jej szerokość wewnętrzna wynosi aż 2490 mm. We wzmocnionej odmianie naczepy górny pokład może przenosić obciążenie nawet do 1000kg na miejsce paletowe.

Wszystkie naczepy VéDéCar  mogą być wyposażone w przegrody wzdłużne lub poprzeczne (stałe i ruchome). Na życzenie klienta boczne drzwi mogą być: pojedyncze (900x2000) lub podwójne (2200x2300) po lewej lub prawej stronie pojazdu oraz tzw. drzwi rewizyjne w tylnej części ściany bocznej jeżeli naczepa wyposażona jest w windę załadowczą zakrywającą drzwi. Istnieje również możliwość montażu windy chowanej pod spód tzw. szufladowej umożliwiającej załadunek z rampy.

Wszystkie powyższe opcje w połączeniu z 1 lub 2 agregatami oraz 2 lub 3 parownikami umożliwiają uzyskanie nawet 6 przedziałów temperaturowych. Ma to kluczowe znaczenie np. w transporcie leków, medykamentów i płynów fizjologicznych. Do przewozów ekstremalnie drogich ładunków proponujemy naczepę dwuagregatową (z agregatami pracującymi naprzemiennie) jako gwarancję 100% bezawaryjności i stabilności temperaturowej.

Już w standardzie VéDéCar oferuje najlepsze rozwiązania układu jezdnego. Pełno ramowe podwozie z drobnoziarnistej stali o podwyższonej wytrzymałości, oraz wózek jezdny na osiach Mercedes z 5-letnią gwarancją lub 1 000 000 km przebiegu. Rozstaw kół 2090 gwarantuje ponadprzeciętną stabilność wspomaganą przez układ EBS z RSS firmy Knorr Bremse. Instalacja elektryczna oparta o diody LED firmy Hella dopełnia doskonałą całość.

vedecar naczepy vedecar vedecar chlodnia

 

W Polsce wynajmem i sprzedażą naczep chłodni VéDéCar zajmuje się firma Feber, znany producent m.in. najlżejszych naczep wywrotek. W ofercie Feber skierowanej do firm dystrybucyjnych znajdują się naczepy w wersji pełnowymiarowej i skróconej z 1, 2 lub 3 osiami skrętnymi, co znakomicie podnosi ich własności manewrowe w centrach miast i oszczędza ogumienie. Naczepy te mogą być wyposażone w agregaty pod podwoziowe i specjalne ciche umożliwiające pracę pojazdu w nocy w terenie zabudowanym. Istnieje możliwość różnej aranżacji wnętrza zabudowy półek czy regałów pod konkretne produkty.

Standardowo naczepy chłodnie VéDéCar wyposażone są w nowoczesny lekki i wydajny agregat vector 1550D/E. Na zamówienie jest również możliwość adaptacji innych modeli agregatów np.: Carrier, Thermo, Frigoblock lub Mitsubishi.

oprac. Michał Bąk
4Trucks.pl