Odwetowe działania Rosji wobec firm transportowych

Transport Rosja

Rząd Federacji Rosyjskiej otrzymał prawo do zakazania transportu drogowego towarów przez Rosję firmom tzw. nieprzyjaznych wobec Rosji krajów.

 

Dekret nr 681 w tej sprawie został podpisany 29 września przez prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Dokument wyjaśnia, że ​​chodzi o pojazdy zarejestrowane w nieprzyjaznych państwach i będących własnością zagranicznych przewoźników. Ponadto dekret unieważnia specjalne zezwolenia na transport.

Opracowywany jest wykaz państw, które ograniczają transport drogowy dla obywateli i firm z Rosji. To przeciwko przewoźnikom z tych krajów zostaną wprowadzone środki odwetowe. Jednocześnie Rada Ministrów zastrzega prawo do określenia warunków zwolnień dla towarów wobec których zakaz ten nie będzie miał zastosowania.

Oprócz UE na kontynencie europejskim przepisy dotyczą także Norwegii, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Rozporządzenie wchodzi w życie 10 października i obowiązuje do 31 grudnia – czytamy w dokumencie.

Wprowadzony 8 kwietnia przez kraje UE zakaz ruchu dla ciężarówek z Rosji i Białorusi zadał silny cios branży transportowej Federacji Rosyjskiej. Według szacunków ASMAP do 10 września 2022 r. rosyjscy przewoźnicy stracili już około 22 mld rubli.

Info: Logirus.ru

 

Przeczytaj też:
Co powinni wiedzieć spedytorzy, którzy obsługują importerów węgla?

Aby zabezpieczyć w obecnym sezonie grzewczym potrzeby odbiorców indywidualnych i firm, Polska importuje węgiel z różnych regionów świata. Sprawna i płynna odprawa celna węgla ma ogromne znaczenie - im szybciej towar zostanie dopuszczony do obrotu na terenie UE, tym szybciej trafi on do dystrybucji. Co powinny wiedzieć firmy spedycyjne, które obsługują importerów węgla?

Utrata towaru podczas napadu na kierowcę ciężarówki, kto odpowiada?

Czy utrata towaru w wyniku napadu stanowi okoliczność zwalniającą przewoźnika z odpowiedzialności za szkodę?

Takiego transportu jeszcze nie było...

Transport będzie się poruszał z maksymalną prędkością 10 km/h. Z uwagi na gabaryty i planowaną prędkość jeden przejazd będzie trwał ok. 20-25 dni. Ostatni z transportów dotrze na plac budowy najpóźniej z końcem stycznia przyszłego roku.

Pakiet Mobilności w Norwegii - od dziś ostrzejsze przepisy

Jak podaje Polska Izba Spedycji i Logistyki od 01 listopada br. wchodzą w życie przepisy norweskiego Ministerstwa Transportu, które dotkną również polskich kierowców jeżdżących na Skandynawię.

Wiek i inne wymagania dla kierowców zawodowych w przewozach drogowych

Kierowca zawodowy zobligowany jest do posiadania szeregu uprawnień i spełnienia licznych warunków umożliwiających wykonywanie pracy za kierownicą ciężarówki lub autobusu.

Jaki podatek od ciężarówek na 2023 rok?

W nowym obwieszczeniu ministra finansów ogłoszono minimalne stawki podatku od środków transportowych na rok 2023.

Przetarg na obsługę transportową ILS Sp. z o.o.

 

Firma ILS Sp. z o.o. będąca operatorem logistycznym Grupy Inter Cars S.A. ogłasza przetarg na usługi transportowe.

Prawidłowe rozmieszczenie ładunku na ciężarówce - kto odpowiada? Komentarz prawnika

Obowiązek weryfikacji prawidłowości rozmieszczenia towaru na pojeździe, a wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika za szkodę.

Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu

Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.

Wyszukiwarka

Informacje