Świąteczna przerwa w transporcie - wielkanocne zakazy ruchu ciężarówek

Świąteczne zakazy dla ciężarówek

Planując powroty z dalekich tras lub kolejne wyjazdy należy uwzględnić świąteczne zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych powyżej 7,5 t., a w niektórych krajach 12 t DMC.

 

W Polsce zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 839) zakaz ruchu na drogach na obszarze całego kraju dotyczący pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów, będzie obowiązywał w pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy w godzinach 8:00-22:00 oraz w dniu 19 kwietnia w godz. 18:00-22:00.

Na południe i zachód od Polski, czyli na Słowacji, w Czechach i w Niemczech świąteczne zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych, wraz z zakazem weekendowym, obejmą trzy dni. We wszystkich trzech państwach dotyczą one pojazdów powyżej 7,5 tony. W Niemczech zakazy obejmują wszystkie landy, wyjątek staowi transport pomocy humanitarnej na Ukrainę.

Harmonogram dla Niemiec i Słowacji: Piątek, 15 kwietnia - poniedziałek 18 kwietnia, zakaz jazdy w godzinach 00.00 – 22.00.
Harmonogram dla Czech: Piątek, 15 kwietnia - poniedziałek 18 kwietnia, zakaz jazdy w godzinach 13.00 – 22.00.

We Włoszech zakaz dotyczy samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony od Wielkiego Piątku 15 kwietnia 2022 r. W okresie świątecznym obowiązują następujące zakazy jazdy:
Wielki Piątek, 15 kwietnia 2022, od 14:00 do 22:00
Wielka Sobota 16 kwietnia 2022 w godzinach 9:00-16:00
Niedziela Wielkanocna, 17 kwietnia 2022, od 9:00 do 22:00
Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia 2022, od 9:00 do 22:00
Wtorek Wielkanocny, 19 kwietnia 2022, od 9:00 do 14:00

W Niderlandach oraz w Belgii wielkanocnych zakazów w ogóle nie przewidziano, natomiast Francja przewidziała specjalny wyjątek dla pojazdów jadących z lub do Calais, w związku z przeprawami z lub do Anglii. Pojazdy te mogą poruszać się autostradą A16 między Calais a belgijską granicą także w niedziele oraz święta.

Przeczytaj też:
Naczepy nie muszą wracać do kraju

Przyczepy i naczepy ciężarowe używane przez firmy transportowe za granicą są teraz zwolnione z obowiązku powrotu do kraju - siedziby firmy transportowej. Regulują to zmienione wytyczne KE.

Rusza Giełda Transportu Aut Prilo

Giełda Transportu Aut została przedstawiona branży logistyki samochodowej przez lidera rynku, Adampol SA. Oficjalna ceremonia otwarcia odbyła się w obecności Ambasadora Republiki Korei Lim Hoon-Min.

Firma Boekestijn w nowym biurze

W miniony czwartek, 15 września, Żerniki pod Poznaniem zamieniły się w europejską stolicę branży trucking’owej, dzięki zorganizowanemu przez firmę Boekestijn Transport wydarzeniu The Future of Trucking Summit.

Samochody na wynajem - koszty

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu? Czym charakteryzuje się ta forma finansowania i dlaczego stanowi realną konkurencję dla leasingu, czy zakupu auta za gotówkę? Posiadanie fabrycznie nowego samochodu to marzenie niejednego z kierowców. Z wynajmem długoterminowym to marzenie można spełnić prosto i bezpiecznie, sprawdźmy jak.

Tranzyt w przewozach ładunków - wyjaśniamy jego znaczenie

Unijny Kodeks Celny, oprócz procedury wywozu i dopuszczenia do obrotu, przewiduje całą gamę procedur specjalnych, jest nim m.in. przejazd tranzytem.

Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

Ograniczenia Inspektorów Transportu Drogowego za granicą

Czy kierowcy mogą stracić prawo jazdy nawet na 9 miesięcy? Jakie są uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego?

Nowa klasyfikacja naruszeń w Unii Europejskiej

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej rozszerzył się o kolejne zapisy. Rozporządzenia opublikowane trzy miesiące temu są konsekwencją zmian, zainicjowanych przez pakiet mobilności.

MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy

Wyszukiwarka

Informacje