4trucks.pl

Niedzielne zakazy dla ciężarówek przywrócone w Niemczech

Na stronie Federalnego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Niemiec została zamieszczona lista landów, w których przywrócono zakazy jazdy dla ciężarówek.

 

Przypomnijmy, że zakazy zostały zawieszone w wyniku kryzysu spowodowanego koronawirusem. Celem zniesienia zakazów dla samochodów ciężarowych było zapełnienie płynnych dostawy niezbędnych środków dla ludności.

Zakaz prowadzenia pojazdów ciężarowych w niedziele, będzie obowiązywał ponownie w prawie wszystkich krajach związkowych od 1 września 2020 r. Wyjątek obowiązuje tylko w kraju związkowym Saara do odwołania. Lista landów pochodzi ze strony Federalnego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) i zawiera okresy, w których obowiązują zwolnienia z zakazu niedziel i dni ustawowo wolnych od pracy oraz przepisy dotyczące podróży wakacyjnych dla ciężarówek. Niedzielny zakaz prowadzenia pojazdów ciężarowych obowiązuje w niedziele i święta od północy do 22:00 dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony.

W skrócie lista landów, gdzie zakazy zostają przywrócone:

Badenia-Wirtembergia: od 30 czerwca 2020 r
Bawaria: od 14 czerwca 2020 r
Berlin: od 1 czerwca 2020 r
Brandenburgia: od 30 czerwca 2020 r
Brema: od 30 sierpnia 2020 r
Hamburg: od 31 sierpnia 2020 r
Hesja: od 30 czerwca 2020 r
Meklemburgia-Pomorze Przednie: od 31 sierpnia 2020 r
Dolna Saksonia: od 31 sierpnia 2020 r
Nadrenia-Palatynat: od 31 sierpnia 2020 r
Nadrenia Północna-Westfalia: do odwołania, ale nie później niż od 30 sierpnia 2020 r
Saara: zakaz zawieszony do odwołania
Saksonia: od 31 maja 2020 r
Saksonia-Anhalt: od 31 sierpnia 2020 r
Szlezwik-Holsztyn: od 31 sierpnia 2020 r
Turyngia: od 31 sierpnia 2020 r

Źródło: 

Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej

 

 

 

 

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.