Wjazd do Wielkiej Brytanii i obowiązek rejestracji dla kierowców ciężarówek

Anglia wjazd

Wielka Brytania wprowadziła surowe zasady dla osób podróżujących od poniedziałku 8 czerwca.

 

Na szczęście kierowcy ciężarówek są zwolnieni z obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny, chociaż należy wypełnić lub zabrać ze sobą wypełniony formularz.

Za pomocą linku, który podajemy niżej, kierowca może zarejestrować się online, kiedy jedzie do Wielkiej Brytanii. Kierowca może to zarejestrować samodzielnie lub pracodawca może wypełnić go w imieniu kierowcy. Potrzebuje paszportu kierowcy i danych adresowych. Kierowca potrzebuje również danych rezerwacji promu lub pociągu.

Ponadto zadawane jest pytanie, czy kierowca jest zwolniony z kwarantanny. Tam wpisujemy "Tak" i wskazujemy, że dotyczy to międzynarodowego transportu towarowego. Na koniec należy podać dodatkową osobę kontaktową. Po wysłaniu formularza otrzymasz kopię formularza pocztą e-mail. Kierowca musi tę kopię miećprzy sobie, gdy przekroczy granicę. Ten dokument można zabrać w formie papierowej lub cyfrowej.

Dokument można znaleźć tu: https://visas-immigration.service.gov.uk/public-health-passenger-locator-form

W zasadzie transport międzynarodowy jest wykluczony ze wszystkich przepisów dotyczących koronawirusa. Jest zatem możliwe, że ta skomplikowana procedura rejestracji dla kierowców niebawem zostanie anulowana.

Przeczytaj też:
Pakiet mobilności przyjęty. Czy wpłynie na wysokość wynagrodzeń kierowców ciężarówek?

Polscy przewoźnicy są zgodni. Największym wyzwaniem dla branży transportowej w ciągu najbliższych dwóch lat jest spowolnienie gospodarcze w Europie.

 

Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Wjazd ciężarówką do Londynu - będą nowe zasady

Od 26 października 2020 r. władze Londynu chcą wprowadzić zasadę, że do miasta będą wpuszczane tzw. "bezpieczne samochody".

 

Niemcy dalej rozbudowują sieć drogową dla zestawów LHV

Sieć drogowa dla długich zestawów transportowych (LHV) w Niemczech jest rozbudowywana o około 200 nowych dróg. Wymagana do tego poprawka legislacyjna wejdzie w życie już niebawem.

 

Zwiększenie puli zezwoleń

Przewozy do i z krajów trzecich

Wzrost rejestracji busów
Rośnie udział lekkiej floty w transporcie zagranicznym Ułatwienia w transporcie do Holandii i Włoch

Kompleksowy pakiet obsługi

Francja – płaca minimalna

Mimo zastrzeżeń ze strony Komisji Europejskiej, francuski Minister Transportu Alain Vidal oświadczył, że podtrzymuje swoje "zdecydowane stanowisko" w zakresie zasadności wprowadzenia płacy minimalnej dla kierowców wykonujących transport międzynarodowy. Transport krajowy i międzynarodowy w liczbach

Transport krajowy cieszy się w Polsce największą popularnością – wynika z raportu Oferteo.pl, serwisu łączącego osoby poszukujące produktów i usług wraz z ich dostawcami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL