Anglia wjazd

Wjazd do Wielkiej Brytanii i obowiązek rejestracji dla kierowców ciężarówek

Wielka Brytania wprowadziła surowe zasady dla osób podróżujących od poniedziałku 8 czerwca.

 

Na szczęście kierowcy ciężarówek są zwolnieni z obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny, chociaż należy wypełnić lub zabrać ze sobą wypełniony formularz.

Za pomocą linku, który podajemy niżej, kierowca może zarejestrować się online, kiedy jedzie do Wielkiej Brytanii. Kierowca może to zarejestrować samodzielnie lub pracodawca może wypełnić go w imieniu kierowcy. Potrzebuje paszportu kierowcy i danych adresowych. Kierowca potrzebuje również danych rezerwacji promu lub pociągu.

Ponadto zadawane jest pytanie, czy kierowca jest zwolniony z kwarantanny. Tam wpisujemy "Tak" i wskazujemy, że dotyczy to międzynarodowego transportu towarowego. Na koniec należy podać dodatkową osobę kontaktową. Po wysłaniu formularza otrzymasz kopię formularza pocztą e-mail. Kierowca musi tę kopię miećprzy sobie, gdy przekroczy granicę. Ten dokument można zabrać w formie papierowej lub cyfrowej.

Dokument można znaleźć tu: https://visas-immigration.service.gov.uk/public-health-passenger-locator-form

W zasadzie transport międzynarodowy jest wykluczony ze wszystkich przepisów dotyczących koronawirusa. Jest zatem możliwe, że ta skomplikowana procedura rejestracji dla kierowców niebawem zostanie anulowana.