Zaświadczenie o celu podróży wymagane na wjazd do Francji również od kierowców ciężarówek

Francja zaświadczenie na wjazd

Osoby, które muszą przyjechać do Francji, będą musiały zaopatrzyć się w specjalne zaświadczenie dotyczące ruchu międzynarodowego.

 

Od podróżnych przyjeżdżających z innego kraju do Francji, od środy, 8 kwietnia wymagane będzie zaświadczenie z podanym w nim celu podróży. Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych udostępniło trzy formularze zaświadczenia, dostępne również w języku angielskim dla:

1. osób podróżujących z innego kraju do Francji – Wersja EN   Wersja FR

 

Rozporządzenie dotyczy również kierowców ciężarówek

Według ministerstwa załoga statków lub samolotów musi również okazać paszport przy wjeździe. Wymóg ten dotyczył również transportu towarów, na przykład dla kierowców ciężarówek wjeżdżających do Francji. Formularz jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa w języku angielskim i francuskim. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że paszport musi być również przedstawiony do tranzytu przez Francję.

Istnieje odrębny punkt dotyczący transportu towarów: "Transporters de marchandises, dont les marins". Jednak nadal nie jest pewne, czy kierowcy ciężarówek w transgranicznym transporcie drogowym zawsze muszą pokazać wypełnione zaświadczenia, czy też są jakieś wyjątki. Zatem lepiej je mieć przy sobie.

Przy wjeździe z obcego kraju na teren francuskich terytoriów zależnych, podróżny przejdzie kontrolę sanitarną, która może pociągnąć za sobą poddanie kwarantannie.

Dwa pierwsze formularze zawierają trzy profile podróżnego:

– obywatel krajów trzecich

– obywatel UE i Wielkiej Brytanii, Islandii, Księstwa Liechtensteinu, Norwegii, Andory, Monako, Szwajcarii, San Marino i Watykanu

– obywatel Francji

Podróżni odpowiadający dwóm pierwszym przypadkom, aby móc wjechać na terytorium Francji muszą spełniać jeden z następujących warunków: posiadać miejsce podstawowego zamieszkania we Francji, podróżować w celu dołączenia do rodziny, być pracownikiem służby zdrowia walczącym z epidemią Covid-19, być przewoźnikiem towarów, w tym marynarzem, być członkiem załogi rejsu pasażerskiego lub towarowego udającym się do bazy wylotu, być pracownikiem misji dyplomatycznej lub międzynarodowej organizacji, albo pracownikiem przygranicznym przy wewnętrznych granicach lądowych.

Obywatele Francji mogą wrócić do kraju bez podawania powodu. Natomiast osoby podróżujące z Francji do francuskich terytoriów zależnych muszą na zaświadczeniu zaznaczyć jeden z trzech dozwolonych motywów podróży, a mianowicie: bardzo ważny powód osobisty lub rodzinny, nagły powód dotyczący zdrowia, powód zawodowy niecierpiący zwłoki.

Zaświadczenie należy okazać podczas kontroli granicznej: na zewnętrznych granicach Francji (połączenia lotnicze, lądowe, morskie i kolejowe), na granicach wewnętrznych Francji.

Część do wypełnienia przez podróżnego:

Ja niżej podpisany/(a):

Pani/Pan

Obywatelstwo:

Zamieszkały/(a):

Zaświadczam, że powód mojej podróży odpowiada jednemu z następujących przypadków (zaznaczyć odpowiedni):

Obywatel jednego z krajów UE (i Wielkiej Brytanii, Islandii, Księstwa Liechtensteinu, Norwegii, Andory, Monako, Szwajcarii, San Marino, Watykanu).

– osoba posiadająca podstawowe miejsce zamieszkania we Francji, jak również miejsce zamieszkania jej małżonka i dzieci

– osoba podróżująca w celu powrotu do podstawowego miejsca zamieszkania i dołączenia do rodziny

– pracownik służby zdrowia walczący z epidemią Covid-19

– przewoźnik towarów, w tym marynarz

– członek załogi rejsu pasażerskiego lub towarowego udający się do bazy wylotu

– pracowniki misji dyplomatycznej i konsularnej lub międzynarodowej organizacji mającej siedzibę lub biuro we Francji, posiadający prawo pobytu lub wizę D

– pracownik przygraniczny przy wewnętrznych granicach lądowych.

Sporządzono w…   dnia…

Podpis

 

Źródło: www.interieur.gouv.fr

 

Przeczytaj też:
Mobilna aplikacja Clicktrans już dostępna bezpłatnie dla przewoźników

Dostęp do tysięcy zleceń transportowych zawsze pod ręką, łatwy kontakt ze zleceniodawcami.

 

Koronawirus w magazynie DPD. Wielu pracowników zostało zarażonych wirusem

W magazynie należącym do firmy kurierskiej DPD w Hückelhoven (Niemcy) u pracowników wykryto koronawirusa. Firma jest na razie zamknięta. Zebrał się zespół kryzysowy, aby omówić dalsze środki.

 

Ponownie mniej ciężarówek przez Alpy Szwajcarskie

Przez Alpy Szwajcarskie transportowano mniej towarów transportem drogowym i kolejowym. Szwajcarzy dążą do ograniczania transportów drogowych.

 

Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa

Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.

 

Wysokie kary za dumping socjalny. Czy Vos wydostanie się z kłopotów?

Na początku marca belgijscy inspektorzy pracy zwolnili 89 ciężarówek. Spedytor odzyskał ciężarówki, ale wyrok jest nadal w toku.

 

Wpływy z opłat drogowych za ciężarówki jednoznacznie wskazują na kryzys w transporcie drogowym

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) i Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) ogłosiły w piątek kolejne niepokojące dane dotyczące transportu drogowego.

 

Wsparcie dla firm transportowych - rusza program ARP

Ruszył kolejny instrument wsparcia dla firm - 1,7 mld zł na leasing operacyjny i pożyczki.

 

Kabotaż w transporcie drogowym. BAG opublikowało raport

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) nałożył łącznie 264 grzywny za naruszenia kabotażu w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych

Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL