Kolejki na granicy

Odstępstwa od przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku w Polsce. Przepisy nie dla wszystkich kierowców

Zmiana czasu dziennych i tygodniowych okresów odpoczynku dla kierowców ciężarówek.

 

Minister transportu wprowadził tymczasowe złagodzenie okresów prowadzenia pojazdu i odpoczynku dla kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy pasażerów i towarów. Ten wyjątek obowiązuje od 18 marca 2020 r. Do 16 kwietnia 2020 r. Uchylone środki to:

- Dzienny czas transportu pojazdu nie może przekraczać 11 godzin.
- Tygodniowy czas transportu pojazdu nie może przekraczać 60 godzin.
- Całkowity czas transportu pojazdu w ciągu dwóch kolejnych tygodni nie może przekraczać 96 godzin.
- Po pięciu i pół godzinie jazdy kierowca ma prawo do nieprzerwanej przerwy trwającej co najmniej czterdzieści pięć minut.
- Ze względu na dłuższy czas transportu pojazdu od 9 do 11 godzin, nie ma wyjątków dla dziennych i tygodniowych okresów odpoczynku.
Przeczytaj też:
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.
UOKiK wyjaśnia zasadność podwyżek dla kierowców za przejazd A4 Zgodnie z prawem antymonopolowym nie jest zabronione posiadanie przez przedsiębiorcę pozycji dominującej. Niedozwolone jest jednak jej nadużywanie.
Od 1 lutego: tracą ważność roczne winiety w Austrii Nowe ceny winiet w Austrii w 2023 r . i surowe kary za brak winiet lub nieważne winiety.
Lód na dachu naczepy - Krone ma na to sposób Zalegający lód na dachu naczepy to problem nie tylko kierowcy, ale też i jego szefa.
Wyścigi ciężarówek po raz pierwszy zagoszczą w Polsce! Polski obiekt dołączy do prestiżowej listy torów wyścigowych obok węgierskiego Hungaroring, niemieckiego Nürburgring i francuskiego Le Mans.
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.
Zmiana czasu na zimowy już w niedzielę W nocy z 29 na 30 października 2022 roku znowu zmienimy czas, tym razem z letniego na zimowy. W niedzielę wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00.
Jaki podatek od ciężarówek na 2023 rok? W nowym obwieszczeniu ministra finansów ogłoszono minimalne stawki podatku od środków transportowych na rok 2023.