Tachograf cyfrowy 2019

Inteligentny tachograf DTCO 4.0 - część 1.

Nowy tachograf zgodny z rozporządzeniem 165/2014.

 

Tachograf DTCO 4.0 to pierwsze urządzenie z zatwierdzeniem typu, spełniające wszystkie wymagania załącznika 1C (2016/799/UE). Smart tachografy będą musiałby być obligatoryjnie montowane we wszystkich samochodach zarejestrowanych po 15 czerwca 2019. Jest to data bezpośrednio wynikająca z rozporządzenia 165/2014. Jako, iż coraz częściej można było spotkać się z próbami manipulacji w tachografach cyfrowych, nowa generacja urządzeń ma na celu większy wpływ na kontrolę kierowców ciężarówek.

Jednym z istotnych funkcji nowych smart tachografów jest wbudowany moduł DSRC, który odpowiada za zdalny odczyt danych przez służby kontrolne. W rezultacie pozwoli to ograniczyć ilość bezpodstawnych kontroli, ponieważ każdy samochód wyposażony w tachograf DTCO 4.0, przed sprawdzeniem zostanie wyselekcjonowany bez konieczności zatrzymania.

Kolejną nowością jest wbudowany moduł GNSS odpowiadający za lokalizacje GPS tachografu. Pozycja będzie zapisywana w pamięci masowej urządzenia. Przy użyciu odpowiednich narzędzi, inspektor będzie w stanie odtworzyć trasę pojazdu. Wraz z premierą tachografów Smart swoją premierę ma również całkowicie nowy czujnik ruchu KITAS 4.0.

Na rynek zostanie wprowadzona również całkowicie nowa generacja kart tacho (firmowe, kierowcy, kontrolne, warsztatowe). Karty te cechują się dużo większymi zabezpieczeniami przed ewentualnymi manipulacjami.

System zabezpieczania czujnika ruchu KITAS 4.0 otrzyma całkowicie nowy system plombowania. Każda użyta plomba będzie zaewidencjonowana. Nowe plomby będą charakteryzować się numerem seryjnym przypisanym indywidualnie do każdej z osobna.

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.