Inteligentny tachograf DTCO 4.0 - część 1.

Tachograf cyfrowy 2019

Nowy tachograf zgodny z rozporządzeniem 165/2014.

 

Tachograf DTCO 4.0 to pierwsze urządzenie z zatwierdzeniem typu, spełniające wszystkie wymagania załącznika 1C (2016/799/UE). Smart tachografy będą musiałby być obligatoryjnie montowane we wszystkich samochodach zarejestrowanych po 15 czerwca 2019. Jest to data bezpośrednio wynikająca z rozporządzenia 165/2014. Jako, iż coraz częściej można było spotkać się z próbami manipulacji w tachografach cyfrowych, nowa generacja urządzeń ma na celu większy wpływ na kontrolę kierowców ciężarówek.

Jednym z istotnych funkcji nowych smart tachografów jest wbudowany moduł DSRC, który odpowiada za zdalny odczyt danych przez służby kontrolne. W rezultacie pozwoli to ograniczyć ilość bezpodstawnych kontroli, ponieważ każdy samochód wyposażony w tachograf DTCO 4.0, przed sprawdzeniem zostanie wyselekcjonowany bez konieczności zatrzymania.

Kolejną nowością jest wbudowany moduł GNSS odpowiadający za lokalizacje GPS tachografu. Pozycja będzie zapisywana w pamięci masowej urządzenia. Przy użyciu odpowiednich narzędzi, inspektor będzie w stanie odtworzyć trasę pojazdu. Wraz z premierą tachografów Smart swoją premierę ma również całkowicie nowy czujnik ruchu KITAS 4.0.

Na rynek zostanie wprowadzona również całkowicie nowa generacja kart tacho (firmowe, kierowcy, kontrolne, warsztatowe). Karty te cechują się dużo większymi zabezpieczeniami przed ewentualnymi manipulacjami.

System zabezpieczania czujnika ruchu KITAS 4.0 otrzyma całkowicie nowy system plombowania. Każda użyta plomba będzie zaewidencjonowana. Nowe plomby będą charakteryzować się numerem seryjnym przypisanym indywidualnie do każdej z osobna.

Przeczytaj też:
Dwadzieścia nowych wozów ratowniczo-gaśniczych na Dolnym Śląsku

W dniu 17 stycznia 2022 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie do komend miejskich i powiatowych PSP dwudziestu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Co z tachografami po 2 lutym 2020?

Od tego jaki masz tachograf, w swojej ciężarówce, zależeć będzie czy spokojnie przekroczysz granicę, czy będziesz musiał się zatrzymać.

DAF z przerobionym numerem VIN zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochód ciężarowy marki DAF XF.

Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Sprzedaż ciężarówek MAN podchodzi do poziomu sprzed kryzysu w 2021 roku

W 2021 roku MAN Truck & Bus dostarczył swoim klientom znacznie więcej pojazdów użytkowych, zbliżając się tym samym do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Rok 2021 w branży samochodów ciężarowych

W 2021 roku rynek samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 t wyniósł 32 684 szt. co przełożyło się na 58,1% wzrost (+12 012 szt.).

Foton Daimler Auman Galaxy zdobywa nagrodę chińskiej ciężarówki roku 2022

W dniu 28 grudnia 2021 r. w Pekinie, podczas ceremonii wręczenia i rozdania nagród chińskiej ciężarówki roku (CTOY 2022), która odbyła się online, jury przyznało nagrodę Li Jianowi, wiceprezesowi Foton Motor Group.

Wyszukiwarka

Informacje