MAN-etgx

Nowy MAN eTruck - rozpoczęcie sprzedaży

MAN Truck & Bus rozpoczyna zbieranie zamówień na elektryczną ciężarówkę MAN eTruck.

Według planów firmy do 2030 r. elektrycznych ciężarówek powinno to już być na rynku około 50 procent. Aby jednak transformacja, w zakresie ekologicznego napędu, powiodła się MAN i Niemieckie Zrzeszenie Transportu i Logistyki Towarowej ( BGL) wzywają do przyspieszonej rozbudowy publicznej infrastruktury ładowania.

Nowy MAN eTruck będzie dostępny dla klientów, na pierwszych rynkach europejskich już od końca października br. Jednak to, czy i kiedy firmy zaczną przechodzić z Diesla na napęd elektryczny zależy od budowy ogólnokrajowej infrastruktury ładowania.

- Napędy akumulatorowo-elektryczne do pojazdów użytkowych są decydującym kluczem do osiągnięcia celów w zakresie redukcji emisji CO2. Jednak dla naszych klientów, którzy przejdą z oleju napędowego na elektryczne ciężarówki, podstawowym warunkiem jest ogólnokrajowa infrastruktura ładowania, a tutaj pilnie potrzebujemy znacznie przyspieszonej ekspansji do co najmniej 4000 megawatowych punktów ładowania w Niemczech i 50 000 punktów ładowania o dużej mocy i megawatach w Europie. Teraz pilnie potrzebujemy wsparcia decydentów i zaangażowania branży energetycznej, aby wspólnie zapewnić sukces w zakresie usprawnień w drogowym transporcie towarowym – mówi dr Frederik Zohm, członek zarządu ds. badań i rozwoju w MAN Truck & Bus SE.

Aby mieć pewność, że MAN eTruck w niczym nie ustępuje dzisiejszym pojazdom ciężarowym z silnikiem Diesla ciężarówka przeszła obszerne testy wytrzymałości na obciążenie. testy obejmowały setki tysięcy kilometrów, w tym podczas mroźnej szwedzkiej zimy, gdzie temperatura wynosiła minus 40 stopni. Ostatnio też podczas ekstremalnych letnich upałów w południowej Hiszpanii, gdzie temperatura przekraczała 40 stopni. W Hiszpanii 40 ekspertów ds. rozwoju spędziło dziesięć tygodni na testowaniu nowego MAN-a eTruck. Przejechał on ponad 10 000 kilometrów, w dzień i w nocy, z licznymi wzniesieniami i spadkami. Kluczowe badania dotyczyły zarządzaniem temperaturą akumulatorów, zarządzaniem ładowaniem, ale także dotyczyły komponentów układu napędowego. .

Aby móc zapewnić klientom fachowe doradztwo dotyczące zakupu elektrycznego samochodu ciężarowego i odpowiedzieć na wszystkie związane z tym pytania, dotyczące infrastruktury ładowania, przydatności do użytku i odpowiedniej konfiguracji pojazdu, MAN przygotowuje obecnie 1200 handlowców.

Dzienny zasięg MAN-a eTGX wynosi od 600 do 800 kilometrów.

Przeczytaj też:
Elektryczne autobusy MAN jeżdżą po Zamościu Zamość odebrał swoje pierwsze autobusy elektryczne MAN Lion’s City E.
18 metrowy autobus Yutong dla dużych miast Busnex Poland zaprezentował nowość w gamie marki Yutong - model U18. To wysokozasięgowy autobus elektryczny, przeznaczony dla dużych miast oraz do obsługi linii o największej liczbie pasażerów.
Elektryczne Gitary i Volkswagen ID. Buzz Kultowy zespół Elektryczne Gitary przygotował nową wersję swojego przeboju "Włosy" (Noś długie włosy jak my), w której zachęca do jazdy samochodami elektrycznymi. W roli głównej zobaczymy dwa pięknie pomalowane Volkswageny ID.Buzz.
Nowy MAN TGE kolejne informacje MAN TGE Next Level już w pierwszej połowie 2024 roku.
Quantron – nowy gracz na polskim rynku Na polskim rynku pojawiła się nowa marka – Quantron.
eActros 600 - dziś premiera! W dniu dzisiejszym, pod Hamburgiem, Mercedes-Benz Trucks odsłonił seryjną wersję akumulatorowo-elektrycznej ciężarówki dalekobieżnej o deklarowanym zasięgu 500 km na jednym ładowaniu.
Przełom w szybkim ładowaniu elektrycznych ciężarówek – Volvo Trucks W Szwecji otwiera się gólnokrajowa sieć publicznych szybkich ładowarek do ciężkich elektrycznych ciężarówek.
Pierwszy w Polsce elektryczny ciągnik siodłowy IVECO HD BEV IVECO Poland prezentuje elektryczny ciągnik siodłowy IVECO Heavy Duty Battery Electric Vehicle na Kongresie Nowej Mobilności.
Volvo Trucks we współpracy z Lidl Polska Lidl Polska w kierunku zeroemisyjnej dystrybucji z wykorzystaniem elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo Trucks.