Volvo-Trucks-Electric

Przełom w szybkim ładowaniu elektrycznych ciężarówek – Volvo Trucks

W Szwecji otwiera się gólnokrajowa sieć publicznych szybkich ładowarek do ciężkich elektrycznych ciężarówek.

Sieć szybkiego ładowania elektrycznych samochodów ciężarowych, to kluczowy element przejścia na bardziej zrównoważony transport ciężki. W Szwecji w latach 2023 i 2024 planuje się otwarcie około 130 stacji ładowania. Stacje są obsługiwane przez kilka różnych firm, a Volvo Trucks jest jednym z zaangażowanych partnerów.

Volvo Trucks uruchamia teraz nową usługę, która umożliwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i uzyskiwanie dostępu do nich. Usługa zostanie najpierw uruchomiona w Szwecji*, a wkrótce potem na innych rynkach europejskich i w innych częściach świata.

- To prawdziwy przełom w elektryfikacji transportu ciężkiego. Nasi klienci będą mieli dostęp do publicznych szybkich ładowarek w całej Szwecji, dzięki czemu przejście na napęd elektryczny stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Klienci będą mogli uzyskać wiarygodne informacje o tym, gdzie znaleźć stacje ładowania ciężkich pojazdów elektrycznych i będą mieć pewność, że płacą uczciwą cenę rynkową, bez ukrytych opłat. Dzięki możliwości dobrego zaplanowania trasy z wyprzedzeniem i minimalnej liczbie czynności administracyjnych, jestem przekonany, że jest to ważny krok w kierunku jeszcze większej popularności elektrycznych modeli wśród właścicieli flot – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Nowa usługa jest dostępna dla wszystkich marek samochodów ciężarowych i wyświetla wszystkie stacje ładowania odpowiednie dla pojazdów ciężarowych, niezależnie od tego, kto je obsługuje. Użytkownik może płacić za ładowanie za pośrednictwem nowej platformy, a w niedalekiej przyszłości możliwa będzie także rezerwacja czasu ładowania.

Volvo Trucks ściśle współpracuje z operatorami punktów ładowania na całym świecie, aby rozwijać sieć ładowania i usługi tak płynnie i szybko, jak to możliwe.
Volvo Trucks, integralna część Volvo Group, buduje także infrastrukturę ładowania za pośrednictwem Milence, spółki joint venture utworzonej z Daimler Truck i Traton Group. Efektem partnerstwa będzie instalacja i obsługa co najmniej 1700 wysokowydajnych punktów ładowania ekologiczną energią na autostradach i w ich pobliżu, a także w węzłach logistycznych w całej Europie. Infrastruktura umożliwi ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych o dużej ładowności akumulatorowej, niezależnie od marki.

Oto, jak działa usługa ładowania Volvo Trucks:
- Usługa ładowania jest częścią Volvo Connect, interfejsu Volvo Trucks do usług cyfrowych,
- Klient może znaleźć i zapłacić za ładowanie za pośrednictwem Volvo Connect i aplikacji mobilnej. Mapa cyfrowa pokazuje stacje ładowania i ich dostępność. W najbliższym czasie możliwa będzie rezerwacja czasu ładowania,
- Klient, za pomocą karty lub aplikacji mobilnej dokonuje identyfikacji i rozpoczyna ładowanie,
- Klient otrzymuje jedną, skonsolidowaną fakturę.

 

*Usługa ładowania Volvo, w pierwszym etapie zapewni bezproblemowy dostęp do 29 stacji ładowania obsługiwanych przez OKQ8. Stacje ładowania będą zasilane ekologiczną energią elektryczną.

Przeczytaj też:
Elektryczne autobusy MAN jeżdżą po Zamościu Zamość odebrał swoje pierwsze autobusy elektryczne MAN Lion’s City E.
18 metrowy autobus Yutong dla dużych miast Busnex Poland zaprezentował nowość w gamie marki Yutong - model U18. To wysokozasięgowy autobus elektryczny, przeznaczony dla dużych miast oraz do obsługi linii o największej liczbie pasażerów.
Elektryczne Gitary i Volkswagen ID. Buzz Kultowy zespół Elektryczne Gitary przygotował nową wersję swojego przeboju "Włosy" (Noś długie włosy jak my), w której zachęca do jazdy samochodami elektrycznymi. W roli głównej zobaczymy dwa pięknie pomalowane Volkswageny ID.Buzz.
Quantron – nowy gracz na polskim rynku Na polskim rynku pojawiła się nowa marka – Quantron.
Nowy MAN eTruck - rozpoczęcie sprzedaży MAN Truck & Bus rozpoczyna zbieranie zamówień na elektryczną ciężarówkę MAN eTruck.
eActros 600 - dziś premiera! W dniu dzisiejszym, pod Hamburgiem, Mercedes-Benz Trucks odsłonił seryjną wersję akumulatorowo-elektrycznej ciężarówki dalekobieżnej o deklarowanym zasięgu 500 km na jednym ładowaniu.
Pierwszy w Polsce elektryczny ciągnik siodłowy IVECO HD BEV IVECO Poland prezentuje elektryczny ciągnik siodłowy IVECO Heavy Duty Battery Electric Vehicle na Kongresie Nowej Mobilności.
Volvo Trucks we współpracy z Lidl Polska Lidl Polska w kierunku zeroemisyjnej dystrybucji z wykorzystaniem elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo Trucks.
Daimler i Paccar zawiązują spółkę Daimler Truck i PACCAR podpisują umowę o wspólnym przedsięwzięciu w zakresie produkcji ogniw akumulatorowych w Stanach Zjednoczonych.