eDaily - jesienna premiera koncernu IVECO

eDaily IVECO

Zaprojektowany, jako elektryczny odpowiednik spalinowego Daily, nowy eDAILY oferuje pełną gamę wszystkich wariantów nadwozia – furgon, kabina, i minibus, od 3,5 t do 7,2 t.

 

Ten na zdjęciu to Leoncino Special Edition - futurystyczna reaktywacja kultowego dziedzictwa. Radosną stylizację Leoncino zaprojektowano z myślą o promocji nowego i innowacyjnego napędu. Dwukolorowe nadwozie jest nawiązaniem do przeszłości. Efekt retro uzyskano za pomocą niebiesko-zielonego odcienia przechodzącego w kolor kremowy. Boczne spojlery, napis "Leoncino" i dekoracyjne pasy na bokach dodają dynamiki. W kabinie użyto stylowych elementów z przeszłości, które tworzą jasny i pełen intensywnych kolorów wystrój. Kolorowe akcenty w okolicy lamp przeciwmgłowych oraz obręcze kół z lekkich stopów to również część przemyślanej stylistyki. Leoncino Special Edition łączy klimat nowej energii z atmosferą kultowego pojazdu z przeszłości — z gracją wkraczając w przyszłość, jak lew, od którego wziął swoją nazwę.

Premiera elektrycznego IVECO Daily miała miejsce 19 września, podczas dni prasowych, na targach IAA w Hanowerze. eDaily jest nowym pojazdem bezemisyjnym marki IVECO i jedynym elektrycznym samochodem dostawczym oferującym do 20 m3 przestrzeni ładunkowej, do 4,6 t ładowności oraz do 3,5 t DMC.

DAILY Leoncino Special Edition ma modułowe akumulatory trakcyjne o pojemności od 37 do 111 kWh, które umożliwiają optymalizację zasięgu i sprawiają, że eDAILY można dostosować do planowanych zadań.

Samochód z rozstawem osi 4100 mm ma osiągi porównywane z pojazdami wyposażonymi w silniki Diesla, a zapas energii wystarcza mu na przejechanie do 400 km w warunkach miejskich. Leoncino jest wyposażony w najnowocześniejsze skomunikowane usługi IVECO dostępne za pośrednictwem portalu IVECO ON, usługi cyfrowe takie jak np. głosowy asystent kierowcy IVECO Driver Pal.

 

Przeczytaj też:
Elektryczna ciężarówka Volvo Trucks do ciężkich zastosowań

Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek o 44 t DMC

Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022

Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.

Elektryczny MAN na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi

W Łodzi odbywał się Kongres Nowej Mobilności 2022, na którym wyjątkowo mocno swoją obecność zaznaczyła spółka MAN Trucks & Bus Polska.

Mercedes-Benz Actros MP5 najchętniej przebudowywaną ciężarówką

Austria, a konkretnie Wiedeń, który jest siedzibą Pepper Motion Austria GmbH może wkrótce stać się centrum elektrycznych ciężarówek.

DAF rozpoczyna dostawę w pełni elektrycznego modelu LF Electric

Firma DAF Trucks rozpoczęła dostarczanie pierwszych bezemisyjnych ciężarówek dystrybucyjnych LF Electric do użytku na obszarach miejskich.

X-Bus - najmniejszy elektryczny kamper

Rok po premierze lekkiego elektrycznego pojazdu użytkowego żegna się silniki piast kół. Planowany system wymiany baterii również nie został jeszcze wdrożony w pierwszej serii.

Volkswagen ID.Buzz z dłuższym rozstawem osi i siedmioma miejscami

W fabryce w Hanowerze Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował pierwsze zaplecze produkcyjne dla przyszłych wariantów ID. Buzz. Prace modernizacyjne w fabryce przeprowadzono podczas trzytygodniowej przerwy letniej.

Wielki powrót MAN Truck & Bus do Gdańska

W dniu 2 sierpnia spółka MAN Truck & Bus podpisała umowę na dostawę łącznie 18 autobusów elektrycznych dla Gdańska.

Rozpoczyna się seryjna produkcja elektrycznej ciężarówki Mercedes-Benz dla służb komunalnych

Daimler Truck uruchamia seryjną produkcję samochodu ciężarowego Mercedes-Benz eEconic, przeznaczonego do eksploatacji miejskiej w zastosowaniach komunalnych.

Wyszukiwarka

Informacje