DAF dostarczy pięć elektrycznych ciężarówek dla Amazona

DAF CF Electric dla Amazon

DAF Trucks dostarcza pięć ciągników modelu CF Electric dla Amazona w Wielkiej Brytanii.

 

Pięć ciężarówek DAF CF Electric to pierwsze elektryczne ciężarówki średniodystansowe, jakie Amazon eksploatuje w Europie.

Pojazdy te stanowią ważny kamień milowy w kierunku elektryfikacji floty Amazona ale również i są dobrą rekomendacją dla DAF-a.

- Cieszymy się, że możemy wprowadzić pojazd DAF CF Electric do floty Amazon i wspierać ich zobowiązanie do realizacji zobowiązania dotyczącego klimatu. Ciężarówka DAF CF Electric stanowi ważny krok w branży w kierunku bezemisyjnej dystrybucji na średnich dystansach. Został opracowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na lepszą jakość powietrza i niższą emisję CO 2 w sektorze transportu - powiedział dyrektor ds. sprzedaży floty DAF Trucks, Eelco van Veen.

37- tonowy zestaw, dzięki szybkiemu ładowaniu, może przejechać do 500 kilometrów dziennie.

- Amazon jest jedną z pierwszych firm na świecie, która wprowadziła na drogi elektryczne samochody ciężarowe - mówi John Boumphrey, dyrektor Amazon UK. Do 2040 r. Amazon chce wykorzystywać w swoich transportach wyłącznie samochody o zerowej emisji spalin.

DAF CF Electric jest dostępny, jako ciągnik 4x2 (DMC: 37 t) i podwozie pod zabudowę 6x2 (DMC: 28 t) z kierowaną osią wleczoną uzyskując dzięki temu maksymalną zwrotność. Silnik elektryczny o mocy 210 kW (moc szczytowa 240 kW) czerpie energię z zestawu akumulatorów o mocy 350 kWh (efektywność 315 kWh). Pełne ładowanie zajmuje tylko około 75 minut przy użyciu stacji ładującej o mocy 250 kW.

Przeczytaj też:
Elektryczny długodystansowy lew na rynku już za dwa lata

Celem MAN Truck & Bus jest nie tylko wyprodukowanie elektrycznej ciężarówki, ale zapewnienie możliwości ładowania w systemie najwyższych mocy (megavatt charging system – MCS).

Mercedes-Benz eEconic przed rozpoczęciem produkcji seryjnej

Mercedes-Benz eEconic jest cichy i lokalnie nie emituje dwutlenku węgla dlatego sprawdzi się eksploatacji w gospodarce komunalnej.

Gaz czy biogaz?

Pojazdy na gaz stają się coraz bardziej popularne w całej Europie, ale rynki takie jak Hiszpania, Włochy, Francja, Niemcy oraz Europa Środkowo-Wschodnia wysuwają się na pierwszy plan.

44 elektryczne samochody ciężarowe Volvo Trucks

Pierwsze pojazdy zostały już zamówione - sześć przez DHL Parcel UK i dwie przez DHL Freight. Dzięki temu Grupa Deutsche Post DHL zaoszczędzi rocznie prawie prawie 225 000 litrów oleju napędowego.

Oficjalne rozpoczęcie sprzedaży ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo

Volvo Trucks otwiera system zamówień elektrycznych samochodów ciężarowych do 44 ton z serii Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX.

MAN eTGE w programie Mój elektryk

MAN Truck & Bus, jako jeden z pierwszych producentów samochodów dostawczych od początku roku 2022 oferuje kompleksową pomoc w uzyskaniu dopłat do zakupu samochodów w ramach programu "Mój elektryk".

Pierwszy elektryczny Volkswagen Transporter obchodzi jubileusz

Pięćdziesiąt lat temu, 20 kwietnia 1972 roku, na Targach Przemysłowych w Hanowerze zaprezentowano pierwszy samochód elektryczny Volkswagena oparty na dostawczym modelu T2.

Imponujący zasięg i możliwość konwersji starszych modeli

Taką ofertę przedstawiła firma E-Works Mobility, która specjalizuje się w przebudowie istniejących pojazdów na napędy elektryczne. Prezentowany e-transporter Heero bazuje na Mercedesie Sprinterze.

Maersk idzie w elektryczne ciężarówki

Volvo Trucks w Ameryce Północnej otrzymało zamówienie na 110 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo VNR Electric od globalnej firmy logistycznej Maersk.

Wyszukiwarka

Informacje