eEconic Mercedes-Benz

eEconic na testach w mroźnej Finlandii

Przed zbliżającym się rozpoczęciem produkcji seryjnej, przewidzianej na drugą połowę roku, elektryczny Mercedes-Benz eEconic sprawdza się w zimowym teście na kole podbiegunowym.

 

W lodowatych temperaturach do -25°C inżynierowie ds. rozwoju z Mercedes-Benz Special Trucks przetestowali e-ciężarówkę przeznaczoną do użytku komunalnego. Testy odbywają się w Rovaniemi w Finlandii. Inżynierowie sprawdzają między innymi zachowanie akumulatorów i elektrycznego układu napędowego oraz powiązanych systemów w bardzo niskich temperaturach. Akumulatory pojazdu ładowano na różnych stacjach w celu sprawdzenia kompatybilności pojazdu ze stacjami ładowania.

Podczas testów programiści porównali również eEconic'a w takich warunkach, w jakich będzie on pracował w przyszłości u klientów - z wykorzystaniem symulowanych tras do zbierania odpadów. Pojazdy muszą niezawodnie funkcjonować nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i spełniać swoje zadania, zwłaszcza w wykorzystaniu komunalnym. Testy w Finlandii wykazały, że eEconic spełnia wszystkie wymagania. Emituje niski poziom hałasu jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. eEconic jest teraz gotowy do następnego kroku: praktycznych testów u klientów.

Podwozie ciężarówki eEconic korzysta z globalnej strategii platform Daimler Truck, czyli niskopodłogowa ciężarówka, w większości, jest oparta na eActrosie do, który wszedł do produkcji seryjnej w 2021 roku.

Przeczytaj też:
Elektryczne autobusy MAN jeżdżą po Zamościu Zamość odebrał swoje pierwsze autobusy elektryczne MAN Lion’s City E.
18 metrowy autobus Yutong dla dużych miast Busnex Poland zaprezentował nowość w gamie marki Yutong - model U18. To wysokozasięgowy autobus elektryczny, przeznaczony dla dużych miast oraz do obsługi linii o największej liczbie pasażerów.
Elektryczne Gitary i Volkswagen ID. Buzz Kultowy zespół Elektryczne Gitary przygotował nową wersję swojego przeboju "Włosy" (Noś długie włosy jak my), w której zachęca do jazdy samochodami elektrycznymi. W roli głównej zobaczymy dwa pięknie pomalowane Volkswageny ID.Buzz.
Quantron – nowy gracz na polskim rynku Na polskim rynku pojawiła się nowa marka – Quantron.
Nowy MAN eTruck - rozpoczęcie sprzedaży MAN Truck & Bus rozpoczyna zbieranie zamówień na elektryczną ciężarówkę MAN eTruck.
eActros 600 - dziś premiera! W dniu dzisiejszym, pod Hamburgiem, Mercedes-Benz Trucks odsłonił seryjną wersję akumulatorowo-elektrycznej ciężarówki dalekobieżnej o deklarowanym zasięgu 500 km na jednym ładowaniu.
Przełom w szybkim ładowaniu elektrycznych ciężarówek – Volvo Trucks W Szwecji otwiera się gólnokrajowa sieć publicznych szybkich ładowarek do ciężkich elektrycznych ciężarówek.
Pierwszy w Polsce elektryczny ciągnik siodłowy IVECO HD BEV IVECO Poland prezentuje elektryczny ciągnik siodłowy IVECO Heavy Duty Battery Electric Vehicle na Kongresie Nowej Mobilności.
Volvo Trucks we współpracy z Lidl Polska Lidl Polska w kierunku zeroemisyjnej dystrybucji z wykorzystaniem elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo Trucks.