Tysięczna ciężarówka IVECO sprzedana w Polsce zasilana LNG

PTM transport

IVECO Poland przekazało firmie PTM Wyszyński kluczyki do wyjątkowej - jubileuszowej ciężarówki. Wśród 2 ciągników siodłowych IVECO S-WAY LNG znalazł się wyjątkowy, bo 1000. egzemplarz sprzedany w Polsce.

 

Uroczyste spotkanie z klientem, oficjalne przekazanie pojazdów oraz wręczenie wyjątkowego prezentu, odbyło się w siedzibie firmy w Wyszkowie pod Warszawą. Niestety auta nie dopisała, stąd zdjęcie z padającymi płatkami śniegu.
 
Firma PTM Wyszyński od lat realizuje zadania w transporcie międzynarodowym ładunków całopojazdowych (FTL). Zasięgiem obejmuje całą Europę oraz Rosję. Firma transportowa obsługuje klientów działających w przemyśle samochodowym, elektrycznym i elektronicznym, maszynowym i w dziedzinie opakowań. Realizuje także zlecenia dostaw awizowanych na konkretny moment, uczestnicząc w procesie zwiększania efektywności i elastyczności oraz skracania cyklu produkcyjnego zgodnie z koncepcją „just in time”. Firma skupia się przede wszystkim na stałym doskonaleniu poziomu oferowanych usług oraz rozwijaniu technologii.

Oficjalne przekazanie pojazdów poprzedzało szkolenie kierowców przewoźnika przeprowadzone przez trenera Akademii Jazdy IVECO. Obejmowało ono między innymi naukę techniki ekonomicznej jazdy oraz obsługę systemu IVECO HI-CRUISE GPS posiadającego zintegrowane funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak Eco-Roll oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem, wykorzystując w tym celu najnowocześniejszą technologię mapowania GPS. Poznanie nowoczesnego systemu komunikacji IVECO S-WAY pozwoli kierowcom  zmaksymalizować dyspozycyjność i wydajność pojazdu, dzięki wykorzystaniu usługi pomocy zdalnej oraz bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania i diagnostyki.
 
Podczas przekazania wyjątkowego 1000. ciągnika IVECO S-WAY LNG obecni byli przedstawiciele PTM Wyszyński – Marek Wyszyńsk, Małgorzata Wyszyńska-Kwiatkowska, Ilona Wyszyńska-Zajkowska oraz Robert Purta, IVECO Poland reprezentowali: Konrad Parada – Direct Sales Manager oraz Robert Ryczywolski – Key Account Manager.
 
Dostarczone pojazdy IVECO S-WAY LNG w wersji Low Tractor z silnikami o mocy 460 KM, zostały wyposażone w zbiorniki na gaz ziemny o pojemności 320 kg. To rozwiązanie technologiczne doskonale sprawdzi się w usługach transportowych klienta zapewniając zasięg pojazdów do 1300 km na jednym tankowaniu. Ponadto ciągniki IVECO posiadają nowoczesną automatyczną skrzynię biegów HI-TRONIX i systemy wspomagające HI-CRUISE. Nowoczesne pojazdy S-WAY LNG klienta zostały dodatkowo wyposażone w nawigację satelitarną, retarder, automatyczną klimatyzację wraz z klimatyzacją postojową, oświetlenie LED i lodówki w wersji Premium. Pojazdy klienta objęte są kontraktem serwisowym IVECO 3XL Life, z limitem 650 tysięcy km w okresie 5 lat.

 

Przeczytaj też:
Naczepy Krone do elektrycznych ciągników siodłowych

W okolicy Budapesztu towary do sieci sklepów Aldi będą dostarczane transportami, w których wykorzysta się w pełni elektryczne zestawy chłodnicze.

Pierwszy wodorowy autobus Solarisa trafi do Austrii

Austriacki przewoźnik OBB Postbus podpisał kontrakt na dostawę 5 autobusów wodorowych.

Historyczne porozumienie trzech największych konkurentów

Trzej wiodący producenci pojazdów użytkowych Daimler Truck, TRATON GROUP i Volvo Group podpisali wiążącą umowę o utworzeniu spółki joint venture w celu budowy i eksploatacji wysokowydajnych publicznych sieci ładowania akumulatorów elektrycznych przeznaczonych pojazdów ciężkich i autokarów.

IVECO łączy siły z Air Liquide

IVECO oraz Air Liquide, światowy lider w dziedzinie gazów, technologii podpisały protokół w celu rozwoju mobilności wodorowej w Europie.

Jak elektryczne ciężarówki spisują się zimą?

Wydaje się, że przed elektromobilnością nie uciekniemy. Jest to nadal jeszcze mało rozpoznany segment mobilności, jednak bardzo fascynujący i oczeklujący na wiele wyzwań, np. zima...

Scania z elektrycznym zacięciem

Scania zaprezentowała nowe hybrydowe ciężarówki elektryczne (HEV) i hybrydy elektryczne (PHEV) typu plug-in.

Co oznacza program H2-ICE

Wkrótce może się okazać, że napędy elektryczne nie spełniają oczekiwań branży transportowej i na rynku pojawi się kolejna technologia. Technologia ta nie jest niczym nowym, jednak do tej pory zdecydowanie ustępowała miejsca przekazom medialnym gloryfikującym napędy elektryczne. Obecnie wyraźniej widać wzrost zainteresowania napędem wodorowym, czego dowodem jest choćby niedawna nagroda Truck Innovation Award 2022 dla DAF'a XF Hydrogen.

RENAULT TRUCKS zaprzestaje sprzedaży średnich ciężarówek z silnikiem Diesla od 2022 roku

Renault Trucks Germany opublikowało komunikat, w którym informuje klientów, że zaprzestaje sprzedaży ciężarówek z silnikiem Diesla od 16 do 26 ton serii D i D Wide.

Amazon zamawia IVECO S-WAY CNG

IVECO dostarczyło już pierwsza partię 216 jednostek IVECO S-WAY CNG (na sprężony gaz ziemny), kolejne 848 jednostek zostanie dostarczone w połowie 2022 roku. Oznacza to, że całkowite zamówienie wynosi 1064 ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje