Elektryczne autobusy nagrodzone na TRANSEXPO

Solaris electric Urbino

Podczas tegorocznych, XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo w Kielcach, Solaris zaprezentował trzy bezemisyjne pojazdy: bateryjne Urbino 9 LE electric i Urbino 15 LE electric, a także zasilane wodorem Urbino 12 hydrogen.


Podczas trwających właśnie jubileuszowych XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo firma Solaris otrzymała prestiżową nagrodę Medal Targów Kielce dla autobusu wodorowego Urbino 12 hydrogen, jako najlepszego produktu w kategorii Autobusy. W konkursie został wyróżniony także najmłodszy produkt w portfolio Solarisa – bateryjne Urbino 9 LE electric. Dodatkowo, Solaris Bus & Coach zdobył nagrodę Top Design za stoisko targowe. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w środę, 27 października, pierwszego dnia targów. Wodorowy Solaris, który otrzymał Medal Targów Kielce, miesiąc wcześniej miało swoją premierę.

Javier Calleja, prezes Zarządu Solaris Bus & Coach:
- Produkty, które prezentujemy na tegorocznej edycji Transexpo, to absolutnie nowoczesne i zaawansowane technologicznie pojazdy transportu zbiorowego. Medal Targów Kielce, przyznany autobusowi wodorowemu – potwierdza słuszność obranej przez naszą firmę drogi i kolejnych podejmowanych wyzwań. Obiecujemy nie ustawać w naszych działaniach na rzecz transportu przyszłości.

 

Uhonorowane medalem Urbino 12 hydrogen to najbardziej zaawansowany technologicznie pojazd w bezemisyjnym portfolio producenta. Gwarantuje zasięg 350 km w każdych warunkach pogodowych i drogowych. Jedynym produktem reakcji chemicznej zachodzącej w ogniwie wodorowym jest woda. Warto również podkreślić, że tankowanie do pełna trwa tylko kilkanaście minut, co zapewnia elastyczność operatorom transportu.

Autobus elektryczny Urbino 9 LE electric, który został wyróżniony przez jury Targów Kielce, to niskowejściowy, 9-metrowy autobus bateryjny w klasie midi. To nowa pozycja w bezemisyjnym portfolio producenta – e-bus miał swoją premierę zaledwie miesiąc temu, 30 września tego roku.

Podczas trwającej właśnie XV edycji Transexpo Solaris prezentuje również dwa inne autobusy: trójosiowe Urbino 15 LE electric, które – podobnie jak Urbino 9 LE electric – jest dopasowany zarówno do I, jak i II klasy pojazdów. 15-metrowy model wyróżnia się dużą pojemnością pasażerską oraz całym wachlarzem możliwych opcji i udogodnień. Ponadto na terenach zewnętrznych targów producent wystawia autobus szkolny z napędem elektrycznym. Bezemisyjny gimbus na co dzień wozi dzieci do szkoły w gminie Gręboszów. To jeden z nielicznych szkolnych e-busów tej klasy, jakie można spotkać na europejskich drogach.

Tegoroczna nagroda to kolejne już wyróżnienie produktów marki Solaris podczas imprezy targowej w Kielcach. Firma zdobyła już m.in.: w 2018 roku Medal Targów w kategorii Autobusy, za facelift rodziny niskopodłogowych autobusów miejskich Urbino, w 2012 roku medal targów Kielce za Urbino 12 electric, a w 2010 – Urbino 18 hybrid.

Targi Transexpo to największa impreza targowa w branży transportu zbiorowego w Polsce, która się w cyklu dwuletnim. Tegoroczna edycja jest pierwszą zrealizowaną po dłuższej przerwie, wymuszonej epidemią COVID-19.

Przeczytaj też:
RENAULT TRUCKS zaprzestaje sprzedaży średnich ciężarówek z silnikiem Diesla od 2022 roku

Renault Trucks Germany opublikowało komunikat, w którym informuje klientów, że zaprzestaje sprzedaży ciężarówek z silnikiem Diesla od 16 do 26 ton serii D i D Wide.

Amazon zamawia IVECO S-WAY CNG

IVECO dostarczyło już pierwsza partię 216 jednostek IVECO S-WAY CNG (na sprężony gaz ziemny), kolejne 848 jednostek zostanie dostarczone w połowie 2022 roku. Oznacza to, że całkowite zamówienie wynosi 1064 ciężarówek.

Leo Messi ogląda pierwszą ciężarówkę zasilaną wodorem, która wystartuje w Rajdzie Dakar

Organizatorzy legendarnego Rajdu Dakar planują, że impreza stanie się całkowicie zielona do 2030 r.

Elektryczna wywrotka pokona bez zasilania 200 km

Chiński producent Yutong, znany wielu jako producent autobusów, dziś specjalizuje się również w produkcji ciężkich elektrycznych ciężarówek.

CZYSTE CIĘŻARÓWKI MOGĄ WAŻYĆ DO 46 TON

W krajach Beneluksu – Belgii, Holandii i Luksemburgu – ciężarówki z alternatywnymi napędami będą mogły w ruchu transgranicznym ważyć 45 lub 46 ton.

Panele słoneczne na naczepach - TAK. Jednak czy sprawdzą się wszędzie?

Firma eNow ogłosiła zawarcie umowy z firmą XL Fleet Corp. na dostawy akumulatorów i systemów energoelektronicznych dla pierwszych 1000 sztuk nowych zelektryfikowanych naczep chłodniczych.

Z prawem jazdy kategorii B pojedziesz elektrycznym busem do 4,25 t

Na wczorajszym posiedzeniu Komisja do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisja Infrastruktury przegłosowały bardzo ważną dla branży zeroemisyjnej logistyki poprawkę do projektu nowelizacji Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Umożliwi ona kierowcom z prawem jazdy kategorii B prowadzenie dostawczych samochodów całkowicie elektrycznych o DMC do 4,25 tony.

Mercedes-Benz GenH2 Truck w testach na drogach publicznych

W październiku br. prototyp ciężarówki zasilany na ogniwami wodorowymi Mercedes-Benz GenH2 Truck otrzymał aprobatę władz niemieckich do użytku na drogach publicznych.

Szesnaście elektryków trafi na ulice Rybnika już wiosną 2022 roku

Jest to pierwsze zamówienie na pojazdy elektryczne realizowane dla tego miasta przez producenta z Bolechowa. Zamówienie złożyła firma KŁOSOK Sp. z o.o. sp. k.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje