Volvo Trucks z największym zamówieniem na elektryczne ciężarówki

Volvo Trucks z największym zamówieniem na elektryczne ciężarówki

Duński gigant logistyczny firma DFDS zamówiła od Volvo Trucks ponad 100 elektrycznych ciężarówek typu FM Electric.

 

Volvo Trucks otrzymało zamówienie na 100 samochodów ciężarowych Volvo FM Electric. Jest to jedno z największych dotychczasowych zamówień komercyjnych na ciężkie pojazdy elektryczne ciężarówki na świecie.

Volvo FM Electric może ważyć do 44 ton (masy całkowitej) i według producenta ma zasięg do 300 kilometrów. Pojazdy można ładować zarówno w nocy w bazie firmy, jak i poprzez ładowanie w punktach ogólnodostępnych. DFDS finansuje flotę elektryczną za pośrednictwem Volvo Financial Services. Oczekuje się, że pierwsze dostawy Volvo FM Electric odbędą się w czwartym kwartale 2022 roku i będą kontynuowane w 2023 roku.

Roger Alm, prezes Volvo Trucks:
- Naszym celem na rok 2030 jest, aby połowa naszych ciężarówek dostarczanych na całym świecie była pojazdami elektrycznymi. Cieszymy się, że rosnące zainteresowanie naszych klientów znajduje teraz odzwierciedlenie w rzeczywistych zamówieniach, nie tylko dzięki temu imponującemu zamówieniu od DFDS.

 

E-ciężarówki mogą być używane zarówno do krótkich, jak i długich transportów w systemie logistycznym DFDS w Europie. Firma z siedzibą w Kopenhadze oferuje usługi promowe i transportowe w Europie i dla Europy, a jej roczny obrót wynosi około 2,6 miliarda euro.

 

Przeczytaj też:
Z taśmy montażowej zjechał pierwszy seryjny eActros

W dniu 7 października z taśmy produkcyjnej z zakładu w Wörth zjechał pierwszy seryjny egzemplarz elektrycznej ciężarówki.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Trailer Dynamics i Krone ogłaszają strategiczne partnerstwo

Wspólnym celem jest opracowanie zelektryfikowanej naczepy gotowej do produkcji seryjnej.

Rosyjska bezzałogowa elektryczna ciężarówka już w 2022 roku

Rosyjska bezzałogowa ciężarówka o ładowności 21 ton zacznie kursować między głównymi rosyjskimi miastami w 2022 roku.

Ciężarówka eActros jest wreszcie gotowa do masowej produkcji, ostatnie testy odbyły się w Alpach

Po raz pierwszy Mercedes-Benz zaprezentował elektrycznego Actrosa w 2018 roku, jako pojazd ciężarowy z napędem elektrycznym. Obecnie, trzy lata później, producent deklaruje gotowość do produkcji seryjnej, która ma ruszyć za kilka dni.

Renault Trucks z trzecią elektryczną ciężarówką

Oprócz modeli Renault Trucks D ZE i D Wide ZE o masie 16 i 26 ton, produkowanych seryjnie od 2020 roku, dostępny jest już model D Wide ZE o masie 19 ton. Producent oferuje również szerszą gamę rozstawów osi dedykowanych do zabudów chłodniczych.

Elektryczne ciężarówki Mercedes-Benz Trucks już niebawem w produkcji

Dzisiaj Mercedes-Benz Trucks zaprezentował kilka innowacji w swoich pojazdach ciężarowych. Chodzi przede wszystkim o ciężarówki elektryczne.

IVECO i Nikola otworzyły zakład produkcyjny E-ciężarówek

Prawie dwa lata po rozpoczęciu budowy nowy zakład Nikola w Ulm został otwarty. Firma deklaruje, że od 2022 roku mają tu być produkowane akumulatorowo-elektryczne seryjne modele Nikoli Tre.

Test Volvo FE Electric, są już pierwsze wyniki

Elektromobilność na rynku samochodów ciężarowych to temat, który dopiero rodzi się na polskich i europejskich drogach.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL