Volvo Trucks z największym zamówieniem na elektryczne ciężarówki

Volvo Trucks z największym zamówieniem na elektryczne ciężarówki

Duński gigant logistyczny firma DFDS zamówiła od Volvo Trucks ponad 100 elektrycznych ciężarówek typu FM Electric.

 

Volvo Trucks otrzymało zamówienie na 100 samochodów ciężarowych Volvo FM Electric. Jest to jedno z największych dotychczasowych zamówień komercyjnych na ciężkie pojazdy elektryczne ciężarówki na świecie.

Volvo FM Electric może ważyć do 44 ton (masy całkowitej) i według producenta ma zasięg do 300 kilometrów. Pojazdy można ładować zarówno w nocy w bazie firmy, jak i poprzez ładowanie w punktach ogólnodostępnych. DFDS finansuje flotę elektryczną za pośrednictwem Volvo Financial Services. Oczekuje się, że pierwsze dostawy Volvo FM Electric odbędą się w czwartym kwartale 2022 roku i będą kontynuowane w 2023 roku.

Roger Alm, prezes Volvo Trucks:
- Naszym celem na rok 2030 jest, aby połowa naszych ciężarówek dostarczanych na całym świecie była pojazdami elektrycznymi. Cieszymy się, że rosnące zainteresowanie naszych klientów znajduje teraz odzwierciedlenie w rzeczywistych zamówieniach, nie tylko dzięki temu imponującemu zamówieniu od DFDS.

 

E-ciężarówki mogą być używane zarówno do krótkich, jak i długich transportów w systemie logistycznym DFDS w Europie. Firma z siedzibą w Kopenhadze oferuje usługi promowe i transportowe w Europie i dla Europy, a jej roczny obrót wynosi około 2,6 miliarda euro.

 

Przeczytaj też:
Daimler i Paccar zawiązują spółkę Daimler Truck i PACCAR podpisują umowę o wspólnym przedsięwzięciu w zakresie produkcji ogniw akumulatorowych w Stanach Zjednoczonych.
Scania uruchamia linię montażową baterii do elektrycznych ciężarówek W kwietniu Scania i Northvolt zaprezentowały wspólnie opracowane ogniwo akumulatorowe, zaprojektowane z myślą o ciężkim transporcie.
Pierwszy elektryczny ciągnik siodłowy Volvo FH dostarczony w Polsce Miesiąc od uroczystego podpisania umowy, podczas Targów Rozwiązań Transportowych 4Poland na Autodromie Jastrząb, Volvo Trucks Polska oficjalnie przekazało do MBC Trans pierwsze w Polsce Volvo FH Electric 4x2T.
Charged & Ready – pokazy elektrycznych ciężarówek Daimler Truck na polskim rynku 10 dni statycznych i dynamicznych prezentacji elektrycznych ciężarowych Mercedesów w ośrodku szkoleniowo-testowym DRIVELAND pod Warszawą.
Elektryczne samochody ciężarowe przyszłością transportu? Czy elektryczne ciężarówki wkrótce zapełnią polskie drogi? Przedstawiamy raport EFL o dekarbonizacji transportu.
Oficjalna nazwa modelu seryjnego to eActros 600 W październiku Mercedes-Benz eActros LongHaul zadebiutuje na światowym rynku, jako eActros 600.
Pierwsze elektryczne Volvo FH dla polskiego przewoźnika Podczas VI edycji Targów Rozwiązań Transportowych 4Poland odbyło się uroczyste przekazanie elektrycznej ciężarówki.
Udany przejazd elektrycznej ciężarówki na dystansie 3 tysięcy km Wkrótce rozpoczęcie produkcji seryjnej w pełni elektrycznego ciągnika siodłowego eActros 300.
Przez Alpy na wodorze... Testowano dwie elektryczne ciężarówki: prototypy Mercedes-Benz GenH2 Truck z wodorowym ogniwem paliwowym oraz ciągnik siodłowy Mercedes-Benz eActros 300 z elektrycznym napędem akumulatorowym.