Volta Trucks uruchomi produkcję ciężarówek w Austrii

Volta Zero Austria

Volta Trucks właśnie ujawniło, że jej ciężarówki Volta Zero przeznaczone do dostaw miejskich będą produkowane w Austrii przez firmę Steyr Automotive, dawniej zakład MAN Truck and Bus Austria.

 

- Wybór padł na Steyr Automotive ze względu na jego duże doświadczenie w produkcji pojazdów ciężarowych, istniejącej infrastruktury produkcyjnej i wynikającą z szybkiej komercjalizacji. W ten sposób Volta Trucks będzie w stanie z pewnością rozpocząć masową produkcję pod koniec 2022 r. - czytamy w komunikacie prasowym producenta.

Według Volta Trucks, kontrakt ma wygenerować do 500 miejsc pracy w regionie, oprócz około 2000 miejsc pracy w zakładach kooperujących biorących udział w łańcuchu dostaw. Prognoza produkcji elektrycznych ciężarówek to ponad 27 000 sztuk do 2025 roku. Start i wypuszczenie pierwszych samochodów planowany jest do końca 22 roku.

Pierwsze wyprodukowane, w Austrii, pojazdy mają trafić do spółek komunalnych do Londynu i Paryża. Producent podkreśla, że umiejscowienie fabryki w Austrii znacznie skróci czas dostaw samochodów do odbiorców z Europy. Rozważane są również inne globalne zakłady produkcyjne, które będą obsługiwać rynek północnoamerykański i azjatycki.

Volta Zero to pierwszy na świecie w pełni elektryczny 16-tonowy pojazd zaprojektowany specjalnie z myślą o logistyce wewnątrzmiejskiej z zasięgiem działania 150-200 km.

Przeczytaj też:
IVECO i Nikola otworzyły zakład produkcyjny E-ciężarówek

Prawie dwa lata po rozpoczęciu budowy nowy zakład Nikola w Ulm został otwarty. Firma deklaruje, że od 2022 roku mają tu być produkowane akumulatorowo-elektryczne seryjne modele Nikoli Tre.

Test Volvo FE Electric, są już pierwsze wyniki

Elektromobilność na rynku samochodów ciężarowych to temat, który dopiero rodzi się na polskich i europejskich drogach.

MAN TGX z homologacją B100

MAN Truck & Bus France i producent biopaliw Saipol połączyli siły w celu przystosowania samochodu ciężarowego na biopaliwo.

Elektryczna ciężarówka trafiła do Księgi Rekordów Świata Guinessa

Aby trafić do Księgi Rekordów Guinessa elektryczna ciężarówka firmy DPD Switzerland musiała pokonać łącznie 392 okrążenia bez ładowania.

Popularność napędów gazowych CNG/LNG stale rośnie

W pierwszej połowie 2021 roku PGNiG Obrót Detaliczny zanotowało 150-proc. wzrost sprzedaży skroplonego gazu ziemnego (LNG) w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020.

Elektryczny MAN Lion's City na Kongresie Młodego Samorządu w Dusznikach Zdrój IVECO S-WAY LNG dla firmy Don Trucking

Firma transportowa Don Trucking odebrała ciągniki IVECO S-WAY NP w wersji LNG wyposażone w silnik o mocy 460 KM.

Trwa boom na LNG - najnowsze dane rejestracji

Kiedy Komisja Europejska debatuje nad nowymi normami emisji spalin, większość producentów samochodów osobowych zapowiedziało całkowitą elektryfikację. Z kolei w branży transportowej trwają znaczne wzrosty w rejestracjach pojazdów zasilanych LNG.

Sto pięćdziesiąt kolejnych IVECO S-WAY LNG w firmie Sachs Trans International

W sierpniu br. Iveco Poland podpisało umowę na dostawę kolejnych 150 sztuk ciągników siodłowych IVECO S-WAY LNG dla Sachs Trans International. Samochody są wyposażone w jednostki napędowe o mocy 460 KM i zasilane ekologicznym paliwem – skroplonym gazem ziemnym LNG (Liquefied Natural Gas).

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL