Sto pięćdziesiąt kolejnych IVECO S-WAY LNG w firmie Sachs Trans International

IVECO Sachs Trans

W sierpniu br. Iveco Poland podpisało umowę na dostawę kolejnych 150 sztuk ciągników siodłowych IVECO S-WAY LNG dla Sachs Trans International. Samochody są wyposażone w jednostki napędowe o mocy 460 KM i zasilane ekologicznym paliwem – skroplonym gazem ziemnym LNG (Liquefied Natural Gas).

 

Jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce – firma Sachs Trans International – od kilku lat stawia na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Jest to czynnik dominujący, który sprawia, że przewoźnik w swojej flocie posiada wyłącznie najnowsze pojazdy, zaawansowane technologicznie. Marka IVECO i jej flagowy model IVECO S-WAY LNG doskonale wpisują się w model biznesowy przewoźnika, ponadto producent oferuje niezwykle atrakcyjne warunki finansowania zakupu ciągników siodłowych. Warto podkreślić, że Iveco Poland i Sachs Trans posiadają długoletnią historię współpracy, co zaowocowało kolejnym, dużym kontraktem.

Uroczyste podpisanie umowy było okazją do spotkania stron kontraktu. Iveco Poland reprezentowali: Daniel Wolszczak – General Manager, Przemysław Mrugalski – Direct Sales Manager, Jacek Jacko – Key Account Manager. Firmę Sachs Trans International reprezentowali: Marek Sachs – Prezes Zarządu, Alina Sachs – Wiceprezes Zarządu, Dawid Sachs – Członek Zarządu, Klaudia Sachs-Gielza – Członek Zarządu oraz Marcin Sachs – Członek Zarządu.

Daniel Wolszczak, General Manager Iveco Poland Sp. z o. o.:
- Firma Sachs Trans International, jako jedna z pierwszych firm transportowych, dostrzegła duży potencjał w wykorzystaniu pojazdów zasilanych gazem ziemnym. Kolejny kontrakt na dostawę samochodów ciężarowych IVECO S-WAY LNG, świadczy o tym, że nasze ciężarówki doskonale sprawdzają się we flocie klienta oraz że my, jako IVECO Poland, w pełni spełniamy oczekiwania dużych przewoźników. O proekologicznej świadomości prowadzonego biznesu w Sachs Trans International świadczy fakt, że w swoim taborze firma posiada ponad 400 nowych samochodów ciężarowych, a znaczną ich część stanowią pojazdy zasilane gazem ziemnym. Dodatkowym atutem oferty IVECO jest czynnik ekonomiczny. IVECO S-WAY LNG charakteryzuje się niskim spalaniem, a przejazdy ciężarówek zasilanych gazem ziemnym po drogach Niemiec, są premiowane zwolnieniami z opłat drogowych. 

 

IVECO S-WAY LNG jest obecnie jedyną ciężarówką zasilaną skroplonym gazem ziemnym, która osiąga zasięg w transporcie dalekobieżnym do 1600 km. Moc silnika 460 KM pozwala w pełni wykorzystać potencjał samochodu w transporcie nawet najcięższych ładunków, a dwunastobiegowa, zautomatyzowana skrzynia przekładniowa Hi-TroniX sprawia, że samochód prowadzi się komfortowo i oszczędnie.

Firma Sachs Trans International wybrała komfortowe kabiny z wysokim dachem, zbiorniki LNG 2×440 l (2×160 kg gazu), aluminiowe koła Alcoa, pakiet Full Led – wszystkie światła LED-owe oraz pakiet Driving Comfort Plus. Ponadto samochody IVECO S-WAY będą wyposażone w system jazdy przewidującej HI-CRUISE, funkcję rozłączania napędu przy zjazdach ECO-ROLL, Rocking Mode (funkcja uwolnienia pojazdu w grząskim terenie), układ stabilizujący tor jazdy (ESP/EVSC), Hill Holder – system wspomagający ruszanie na wzniesieniu, ACC, retarder hydrauliczny, funkcję oceny stylu jazdy (DSE) i nadzoru koncentracji kierowcy (DAS), a także system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu LDWS WE. 

W ramach umowy wszystkie pojazdy zostaną objęte kontraktem serwisowym M&R (2XL), a kierowcy przejdą szkolenie podstawowej obsługi pojazdu poprowadzone przez Akademię Jazdy IVECO. Formą finansowania kontraktu będzie leasing.

Marek Sachs, Prezes Zarządu Sachs Trans International Sp. z o.o.:
- Jesteśmy odpowiedzialną firmą transportową, dlatego zwracamy szczególną uwagę na aspekty związane z ekologią. Z każdym dniem coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, dlatego w 2019 roku zdecydowaliśmy się na inwestycję w pierwsze pojazdy napędzane skroplonym gazem ziemnym i na tym nie poprzestaliśmy. Nowa, odpowiedzialna inwestycja w ciągniki LNG, pozwoli naszej firmie przyczynić się do wspierania niskoemisyjnego transportu i stanowić będzie wyznacznik dla naszych partnerów i innych przewoźników. Ważne jest dla nas również to, że samochody ciężarowe IVECO dostępne są w wersji Low Tractor. Zastosowanie pojazdów tego typu wraz z naczepami typu mega, pozwala na uzyskanie wysokości załadunkowej wewnątrz pojazdu 3 m, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wysokości pojazdu dopuszczanej przepisami prawa, czyli 4 m. Takie rozwiązanie stosujemy między innymi w przewozach dla branży automotive oraz AGD. Dzięki IVECO jesteśmy dla klienta uniwersalni – możemy zabrać ładunek ciężki jak i gabarytowy. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z IVECO Poland, ponieważ mamy gwarancję najwyższej jakości obsługi, dużą elastyczność konfiguracji pojazdów i preferencyjne warunki zakupu. 

 

Usługi transportowe to odpowiedzialna gałąź gospodarki, dlatego Sachs Trans International regularnie powiększa swoją flotę o nowe samochody ciężarowe napędzane LNG. W obecnej chwili są one najbardziej ekologicznym rozwiązaniem w transporcie drogowym. Firma Sachs Trans International jest najszybciej rozwijającą się w Polsce firmą, w zakresie ilości i tempa wprowadzania we flocie pojazdów niskoemisyjnych. Obecna inwestycja w 150 jednostek IVECO S-WAY LNG, daje firmie pozycję niekwestionowanego lidera.

Możliwości, jakie daje użytkowanie pojazdów zasilanych gazem, są bardzo duże, a jednym z podstawowych czynników decydującym o rozbudowaniu floty Sachs Trans był aspekt ekonomiczny i związane z nim obniżone koszty zużycia paliwa oraz zwolnienie z opłat autostradowych MAUT. Decyzję o zakupie motywowała również perspektywa poszerzania zadań transportowych na drogach objętych restrykcyjnymi przepisami dla pojazdów ciężarowych. Korzyści ekonomiczne są jedną z wielu zalet, ale w największym stopniu to ukłon w stronę środowiska – samochody ciężarowe zasilane LNG wykazują bowiem znacznie mniejszą emisję spalin CO2, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza oraz charakteryzują się znacznie cichszą pracą w porównaniu do jednostek wysokoprężnych. To z kolei przekłada się na większy komfort kierowcy oraz przebywających w pobliżu osób.

 

 

Przeczytaj też:
AGROMEX z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO S-WAY LNG

Firma AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka Sp. j. odebrała pierwsze 18 ciągników IVECO S-WAY LNG z 30 sztuk zamówionych na rok 2021. Dołączą one do 20 pojazdów IVECO S-WAY LNG, które pracują już w firmie AGROMEX od 2020 roku.

IVECO i Nikola otworzyły zakład produkcyjny E-ciężarówek

Prawie dwa lata po rozpoczęciu budowy nowy zakład Nikola w Ulm został otwarty. Firma deklaruje, że od 2022 roku mają tu być produkowane akumulatorowo-elektryczne seryjne modele Nikoli Tre.

Test Volvo FE Electric, są już pierwsze wyniki

Elektromobilność na rynku samochodów ciężarowych to temat, który dopiero rodzi się na polskich i europejskich drogach.

Volta Trucks uruchomi produkcję ciężarówek w Austrii

Volta Trucks właśnie ujawniło, że jej ciężarówki Volta Zero przeznaczone do dostaw miejskich będą produkowane w Austrii przez firmę Steyr Automotive, dawniej zakład MAN Truck and Bus Austria.

MAN TGX z homologacją B100

MAN Truck & Bus France i producent biopaliw Saipol połączyli siły w celu przystosowania samochodu ciężarowego na biopaliwo.

Elektryczna ciężarówka trafiła do Księgi Rekordów Świata Guinessa

Aby trafić do Księgi Rekordów Guinessa elektryczna ciężarówka firmy DPD Switzerland musiała pokonać łącznie 392 okrążenia bez ładowania.

Popularność napędów gazowych CNG/LNG stale rośnie

W pierwszej połowie 2021 roku PGNiG Obrót Detaliczny zanotowało 150-proc. wzrost sprzedaży skroplonego gazu ziemnego (LNG) w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020.

Elektryczny MAN Lion's City na Kongresie Młodego Samorządu w Dusznikach Zdrój IVECO S-WAY LNG dla firmy Don Trucking

Firma transportowa Don Trucking odebrała ciągniki IVECO S-WAY NP w wersji LNG wyposażone w silnik o mocy 460 KM.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL