Mercedes-Benz Trucks wprowadza na rynek nowego eActrosa

eActros premiera

Już niedługo, bo 30 czerwca Mercedes-Benz Trucks będzie świętować światową premierę elektrycznej ciężarówki eActros.

 

Oczekuje się, że seryjna produkcja dystrybucyjnego eActrosa rozpocznie się w drugiej połowie tego roku w zakładzie w Wörth. Mercedes-Benz Trucks, testując elektryczna ciężarówkę, skupili się na filozofii "Customer Co-Creation" co oznacza, że klienci są ściśle zaangażowani w rozwój produktu. Od 2018 roku prototypy eActrosa były intensywnie testowane przez klientów. W ten sposób eksperci Mercedes-Benz mogli na wczesnym etapie uwzględnić opinie klientów na temat e-ciężarówki i włączyć je bezpośrednio do rozwoju pojazdu. Prototypy pokonały już ponad pół miliona kilometrów po drogach publicznych.

Dziesięć pojazdów tzw. przedseryjnych eActrosa sprawdziło się, od 2018 roku, u różnych klientów w Niemczech i innych krajach europejskich. W sumie pojazdy jeździły u dwudziestu klientów. eActros, w wersji 18- lub 25-tonowej spełniał wymagające zadania w różnych branżach. Na przykład ciężarówka przewoziła żywność w elektrycznej zabudowie chłodniczej do supermarketów, służyła jako pojazd fabryczny dostarczający komponenty do produkcji, wymieniała pojemniki na odpady i wykorzystywała zabudowę silosu do transportu popiołu lotnego w procesie produkcji betonu. Poza Niemcami eActros był testowany przez klientów w Szwajcarii, Belgii i Holandii. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie akumulatorów i elektrycznego układu napędowego w niesprzyjających warunkach pogodowych. Ponadto eActros został również poddany innym testom, takim jak pomiary hałasu zewnętrznego oraz testy kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) w specjalnie wyposażonej hali testowej.

eActros - kierowcy są pod dużym wrażeniem

Jeszcze przed zakończeniem testów było widać wyraźnie, że eActros w niczym nie ustępuje konwencjonalnej ciężarówce z silnikiem wysokoprężnym pod względem osiągów w ruchu miejskim, na autostradach lub drogach wiejskich. Kierowcy byli bardzo zadowoleni z ciągłej dostępności momentu obrotowego, praktycznie już od momentu ruszania. Istotnym aspektem była również cisza w kabinie. Ponadto przy przewidującym stylu jazdy można odzyskiwać energię elektryczną za pomocą rekuperacji.

Seryjna ciężarówka eActros przewyższy prototyp w wielu ważnych cechach, takich jak zasięg, moc i wyposażenie dotyczące bezpieczeństwa. Ponadto Mercedes-Benz Trucks planuje wprowadzić porady dla klientów dotyczące wszystkich zagadnień związanych z e-mobilnością.

Daimler Truck AG ma ambicję, aby do 2039 roku oferować tylko elektryczne ciężarówki w Europie, Japonii i Ameryce Północnej. Od 2027 roku Daimler Truck AG planuje rozszerzyć swoje portfolio o ciężarówki napędzane ogniwami paliwowymi napędzanymi wodorem. Ostatecznym celem jest transport drogowy neutralny pod względem emisji CO2 do 2050 roku.

Światową premierę, w internecie, można obejrzeć 30 czerwca od godz. 10.00 pod adresem https://newtrucknewera.mercedes-benz-trucks.com/

Przeczytaj też:
Elektryczny MAN rusza w drogę po Polsce

Produkowany seryjnie od października 2020 w fabryce MAN Bus w Starachowicach autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym rusza w trasę po Polsce.

Mercedes-Benz coraz bardziej elektryczny

Rozpoczęcie seryjnej produkcji eEconica w fabryce Mercedes-Benz w Wörth zaplanowano na drugą połowę 2022 r.

PGNiG Obrót Detaliczny z największą umową sprzedaży LNG. Odbiorcą firma transportowa

PGNiG Obrót Detaliczny podpisało największą w historii umowę sprzedaży paliwa LNG na cele transportowe z Grupą Zakupową Bisek.

Elektryczna ciężarówka Renault Trucks z kabina Low Entry

Wraz z europejską prezentacją modelu D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab) powiekszyła sie gama elektrycznych Renault Trucks.

Z diesla na LNG - czy jeszcze warto?

Ciężarówki zasilane ropa naftową to standard zarówno w Polsce, jak i Europie. Stanowią one ponad 97 proc. całego taboru.

Druga stacja Shell LNG w Polsce

Shell otworzył drugą komercyjną stację LNG w Polsce. Znajduje się ona w Świecku, tuż przy granicy z Niemcami.

Producenci ciężarówek w sojuszu ładowarek do elektrycznych ciężarówek

Volvo Group, Daimler Trucks i Traton połączyły siły, aby zbudować sieć szybkich ładowarek w Europie.

Ciężarówka Mercedes-Benz eActros już w seryjnej produkcji

Zakład Mercedes-Benz Trucks w Wörth rozpoczął seryjną produkcję modelu eActros. Ciężarówka jest dostępna, jako pojazd dwu- lub trzyosiowy
o dopuszczalnej masie całkowitej 19 lub 27 ton.

Elektryczna ciężarówka Renault Trucks już na polskich drogach

W maju tego roku, w Polsce, zarejestrowano pierwszą w 100% elektryczną ciężką śmieciarkę Renault Trucks D-Wide Z.E.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL