Elektryczne ciężarówki będą musiały mieć ostrzegawcze sygnały dźwiękowe

Elektryczne ciężarówki Volvo Trucks

Volvo Trucks opracowało akustyczny system ostrzegawczy dla modeli samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym.

 

Sygnał ostrzegawczy opracowany przez Volvo zwiększa bezpieczeństwo, ostrzegając pieszych, rowerzystów i innych użytkowników dróg o zbliżaniu się ciężarówki. Jednocześnie dźwięki są tworzone w taki sposób, aby były odbierane jako przyjemne i dyskretne zarówno przez kierowcę ciężarówki, jak i osoby znajdujące się w pobliżu pojazdu.

Opracowany przez Volvo akustyczny system ostrzegawczy dla pojazdów elektrycznych to w rzeczywistości nie tylko jeden, ale cztery różne dźwięki, które informują osoby znajdujące się w pobliżu o tym, co robi ciężarówka: jedzie do przodu, jedzie na biegu jałowym, cofając itp. Dźwięki będą miały różną intensywność w zależności od prędkości ciężarówki. i zmieni częstotliwość podczas przyspieszania i zwalniania.

Od 1 lipca 2021 r. wszystkie nowe pojazdy elektryczne w UE będą musiały emitować określony poziom hałasu, jeśli poruszają się z prędkością mniejszą niż 20 km/h. Wymagany poziom hałasu zależy od prędkości jazdy i rośnie wraz ze wzrostem prędkości. Przy maksymalnej prędkości 20 km/h powinno wynosić co najmniej 56 decybeli. 

Jakie to dźwięki? W poniższym filmie Volvo Trucks prezentuje elektryczne modele Volvo wydające dźwięki ostrzegawcze:

 

 

 

Przeczytaj też:
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

RENAULT TRUCKS zaprzestaje sprzedaży średnich ciężarówek z silnikiem Diesla od 2022 roku

Renault Trucks Germany opublikowało komunikat, w którym informuje klientów, że zaprzestaje sprzedaży ciężarówek z silnikiem Diesla od 16 do 26 ton serii D i D Wide.

Amazon zamawia IVECO S-WAY CNG

IVECO dostarczyło już pierwsza partię 216 jednostek IVECO S-WAY CNG (na sprężony gaz ziemny), kolejne 848 jednostek zostanie dostarczone w połowie 2022 roku. Oznacza to, że całkowite zamówienie wynosi 1064 ciężarówek.

Leo Messi ogląda pierwszą ciężarówkę zasilaną wodorem, która wystartuje w Rajdzie Dakar

Organizatorzy legendarnego Rajdu Dakar planują, że impreza stanie się całkowicie zielona do 2030 r.

Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks

Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.

Elektryczna wywrotka pokona bez zasilania 200 km

Chiński producent Yutong, znany wielu jako producent autobusów, dziś specjalizuje się również w produkcji ciężkich elektrycznych ciężarówek.

Październik przyniósł kolejne wzrosty

W październiku 2021r. zarejestrowano 2927 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 16% więcej niż przed rokiem i więcej niż we wrześniu br.

CZYSTE CIĘŻARÓWKI MOGĄ WAŻYĆ DO 46 TON

W krajach Beneluksu – Belgii, Holandii i Luksemburgu – ciężarówki z alternatywnymi napędami będą mogły w ruchu transgranicznym ważyć 45 lub 46 ton.

Panele słoneczne na naczepach - TAK. Jednak czy sprawdzą się wszędzie?

Firma eNow ogłosiła zawarcie umowy z firmą XL Fleet Corp. na dostawy akumulatorów i systemów energoelektronicznych dla pierwszych 1000 sztuk nowych zelektryfikowanych naczep chłodniczych.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje