Ruszają prace nad elektrycznym samochodem dostawczym MAN eTGE z panelami solarnymi na dachu

MAN eTGE solar

Firmy MAN Truck & Bus i Sono Motors podpisały list intencyjny. Obie firmy zgodziły się zbadać techniczną i ekonomiczną wykonalność integracji technologii Sono Solar z elektrycznym dostawczakiem MAN eTGE.

 

- To wspaniała okazja dla Sono Motors, aby nawiązać współpracę z tak szanowanym partnerem branżowym, jakim jest MAN Truck & Bus, i współpracować na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Nasza technologia Sono Solar oferuje platformę, która jest idealna dla lekkich pojazdów użytkowych, takich jak MAN eTGE zasilany bateryjnie - mówi Jona Christians, współzałożyciel i dyrektor generalny Sono Motors.

Do projektu wybrano trzy wersje samochodu: furgon MAN eTGE, MAN eTGE kombi z klimatyzatorem dachowym oraz MAN eTGE chłodnia.

We wszystkich trzech koncepcjach nacisk kładziony jest na dodatkowy zasięg.

- Połączymy naszą wspólną wiedzę i doświadczenie, aby przetestować różne prototypy z pojazdami. Celem jest sprawdzenie, ile energii można uzyskać z technologii solarnej w ciągu roku. Korzystając z tej wiedzy, możemy następnie ocenić, czy technologia opłaca się naszym klientom - skomentował Dennis Affeld, wiceprezes i szef sprzedaży Truck & Van w MAN Truck & Bus.

Sono Solar Technology oferuje lekkie, solidne i ekonomiczne rozwiązanie solarne, które można dostosować do szeregu skomplikowanych geometrii nadwozia dzięki konstrukcji opartej na polimerach. Ze względu na większą powierzchnię w porównaniu do samochodów osobowych w pojazdach takich jak ciężarówki, furgonetki lub autobusy, panele są szczególnie przydatne do zastosowań komercyjnych minibusów lub chłodni.

Przeczytaj też:
Elektryczne samochody dla DPD Polska

DPD Polska powiększyła flotę elektrycznych busów kurierskich o kolejnych 50 vanów. Modele eVito Furgon.

MAN TGE 4x4 Offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Dziesięć elektrycznych ciężarówek z logo Irizar

Hiszpański producent Irizar, znany z autobusów elektrycznych, otrzymał pierwsze zamówienie na dziesięć egzemplarzy elektrycznej ciężarówki.

Elektryczne ciężarówki będą musiały mieć ostrzegawcze sygnały dźwiękowe

Volvo Trucks opracowało akustyczny system ostrzegawczy dla modeli samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym.

Właściwości opon do pojazdów elektrycznych

Po europejskich drogach porusza się obecnie około 5 tys. autobusów elektrycznych, a według szacunków w ciągu najbliższych pięciu lat liczba ta ma wzrosnąć dziesięciokrotnie.

Elektryczny Hyundai XCIENT drugiej generacji

Wkrótce może się okazać, że w segmencie elektrycznych ciężarówek liderami rynku będą zupełnie inne marki, niż te które znamy z napędów dieslowskich. Świadczy o tym m.in. tempo wprowadzanych zmian, a często jest tak, że firmy wprowadzają już drugą generację elektrycznych pojazdów.

Kolejne ambulansy MAN TGE

W siedzibie firmy AMZ Kutno odbyło się uroczyste przekazanie pierwszej partii 10 ambulansów MAN TGE dla firmy Falck Medycyna.

Autobusowa zielona rewolucja trwa

Przy okazji analiz wyników sprzedaży autobusów miejskich warto podkreślić, że coraz więcej w Polsce rejestruje się pojazdów z napędami alternatywnymi.

Pierwsze zamówienia na elektryczne ciężarówki Hyzon

Inicjatywa zapoczątkowana przez holendrów ma na celu uruchomienie 1800 pojazdów wodorowych i nawet 10 stacji tankowania wodoru do 2025 r.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL