25 w pełni elektrycznych autobusów MAN Lion's City 12 E pojedzie z Polski do Kopenhagi

Autobus MAN lions City E Kopenhaga


Kopenhaga - miasto królewskich pałaców, kolorowych domów i Małej Syrenki. Niedługo pojawi się tam kolejna atrakcja: 25 MAN-ów Lion's City 12 E, dzięki któremu goście i mieszkańcy stolicy Danii będą mogli podróżować w szczególnie przyjazny dla środowiska sposób.

 

Firma Anchersen A / S złożyła zamówienie na w pełni elektryczne autobusy miejskie. - Kilka miesięcy temu Nobina Sverige AB zamówiła u nas 22 Lion's City E dla Malmö w Szwecji. Po tym zamówieniu to kolejne duże zamówienie na nasze autobusy elektryczne ze Skandynawii. Z tego powodu, a także dlatego, że jest to pierwszy autobus miejski MAN w historii firmy Anchersen, jesteśmy bardzo zadowoleni z zamówienia - mówi Rudi Kuchta, szef działu Business Unit Bus w firmie MAN Truck & Bus.

Dostawa 25 nowoczesnych autobusów miejskich, ze Starachowic, planowana jest na koniec roku. Będą one używane na linii autobusowej 7A w centrum Kopenhagi, która co roku przewozi ponad 4,3 miliona pasażerów. Nowe autobusy miejskie dla Kopenhagi oferują miejsce dla maksymalnie 76 pasażerów. Komfortowe tapicerowane siedzenia zapewniają pasażerom wyjątkowo wygodne podróżowanie. Duża ilość miejsca staje się obecnie niezwykle ważna w czasach pandemii. Więcej miejsca, dla pasażerów, w autobusach elektrycznych MAN to m.in. brak wieży silnika, który był montowany w tylnej części pojazdu i zabierał dość dużą powierzchnię.

MAN Truck & Bus w swoim e-autobusie wykorzystuje centralny silnik na tylnej osi. Ma to kilka zalet: zwiększa się stabilność jazdy i bezpieczeństwo, a także maksymalny odzysk energii podczas hamowania. Energia do w pełni elektrycznego układu napędowego pochodzi z akumulatorów zamontowanych na dachu pojazdu, które mają pojemność 480 kWh. Autobusy elektryczne MAN zapewniają zasięg 200 km i do 270 km w sprzyjających warunkach przez cały okres eksploatacji akumulatorów.

Akumulatory są ładowane w zajezdni za pośrednictwem złącza Combined Charging System (CCS). Przy średniej mocy ładowania 100 kW, MAN Lion's City 12 E jest w pełni naładowany, w mniej niż trzy godziny. Przy maksymalnej mocy ładowania 150 kW, czas ładowania zostaje odpowiednio skrócony.

Wraz z nowo zamówionymi pojazdami flota Anchersen A / S będzie się składać z około 200 autobusów.

Przeczytaj też:
Ciężarowy Mercedes z napędem wodorowym przejeżdża przełęcz Brenner

Daimler Truck przeprowadza pierwsze testy wysokościowe ciężarówki z napędem na ogniwa paliwowe.

Ciężarowe w górę

W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.

Naczepa eTrailer jako przełom w transporcie dalekobieżnym

Firma DB Schenker podpisała umowę na dostawę 2000 sztuk elektrycznych naczep, których dostawa nastąpi od 2024 roku.

Uruchomienie pierwszej stacji tankowania wodoru dla pojazdów ciężarowych

Wodór do ciężarówek, autobusów i samochodów ciężarowych jest teraz dostępny przez całą dobę Rostock-Laage.

Autobus roku 2023 na TRANSEXPO w Kielcach

W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo. Złoty Medal w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.

Dwadzieścia elektrycznych Volvo FH dla firmy Amazon

Do końca roku Volvo Trucks dostarczy do Amazona w Niemczech w pełni elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności. Szacuje się, że 20 Volvo FH Electric pokona rocznie ponad milion kilometrów drogowych, bez użycia oleju napędowego.

To już 200 tysięczna ciężarówka MAN z fabryki MAN Trucks w Niepołomicach

Z numerem 200-tysięcznym linię montażową fabryki MAN Trucks w Niepołomicach opuścił ciągnik siodłowy MAN TGX. Pojazd będzie jeździł w barwach firmy Bury Sp. z o.o.

Elektryczna ciężarówka Volvo Trucks do ciężkich zastosowań

Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek o 44 t DMC

Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022

Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.

Wyszukiwarka

Informacje