Elektryczne przegubowe autobusy MAN Lion's City z fabryki w Starachowicach

MAN Lion's City 18 E

MAN Truck & Bus poinformował, że seryjna produkcja przegubowego autobusu elektrycznego Lion's City 18 E rozpocznie się w Polsce już w kwietniu br.

 

Rozpoczęcie seryjnej produkcji elektrycznego autobusu przegubowego planowane jest na kwiecień w polskiej fabryce MAN Bus w Starachowicach, gdzie od października 2020 roku produkowany jest elektryczny Lion's City 12 E, który zjeżdża z linii produkcyjnej, jako autobus 12 metrowy. Pierwsze elektryczne pojazdy trafiły do Norymbergii w ilości 11 sztuk. Pierwsze sprzedane 18 metrowe autobusy pojadą do regularnej eksploatacji do Kolonii.

Drugi autobus przegubowy ma zostać dostarczony niebawem do Barcelony. W Kolonii i Hiszpanii pojazdy będą częścią testów. MAN nadal zbiera doświadczenia we współpracy z firmami transportowymi i wykorzystuje je do ciągłego ulepszania autobusów elektrycznych.

Kolejne zamówienie na Lion's City 18 E przyszło z Uppsali w Szwecji. Gamla Uppsala Buss AB (GUB) zamówiła dwanaście elektrycznych autobusów przegubowych od MAN Truck & Bus. Dostawa planowana jest na maj 2022 r. Ponadto umowa ramowa z Gamla Uppsala Buss obejmuje opcję zakupu kolejnych 65 autobusów elektrycznych MAN do 2023 r. - 45 z nich to Lion's City 18 E i 20 autobusów solo Lion's City 12 E.

Lion's City 18 E powinien pomieścić do 120 pasażerów. Napęd zapewniają dwa elektryczne silniki centralne na drugiej i trzeciej osi pojazdu, które mają moc od 320 kW do maksymalnie 480 kW. Energia do napędu dostarczana jest z ośmiu akumulatorów umieszczonych na dachu autobusu przegubowego o łącznej pojemności 640 kWh. Producent deklaruje zasięg Lion's City 18 E do 200 kilometrów lub do 270 kilometrów w sprzyjających warunkach.

 

Przeczytaj też:
Ciężarowy Mercedes z napędem wodorowym przejeżdża przełęcz Brenner

Daimler Truck przeprowadza pierwsze testy wysokościowe ciężarówki z napędem na ogniwa paliwowe.

Ciężarowe w górę

W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.

Naczepa eTrailer jako przełom w transporcie dalekobieżnym

Firma DB Schenker podpisała umowę na dostawę 2000 sztuk elektrycznych naczep, których dostawa nastąpi od 2024 roku.

Uruchomienie pierwszej stacji tankowania wodoru dla pojazdów ciężarowych

Wodór do ciężarówek, autobusów i samochodów ciężarowych jest teraz dostępny przez całą dobę Rostock-Laage.

Autobus roku 2023 na TRANSEXPO w Kielcach

W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo. Złoty Medal w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.

Dwadzieścia elektrycznych Volvo FH dla firmy Amazon

Do końca roku Volvo Trucks dostarczy do Amazona w Niemczech w pełni elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności. Szacuje się, że 20 Volvo FH Electric pokona rocznie ponad milion kilometrów drogowych, bez użycia oleju napędowego.

To już 200 tysięczna ciężarówka MAN z fabryki MAN Trucks w Niepołomicach

Z numerem 200-tysięcznym linię montażową fabryki MAN Trucks w Niepołomicach opuścił ciągnik siodłowy MAN TGX. Pojazd będzie jeździł w barwach firmy Bury Sp. z o.o.

Elektryczna ciężarówka Volvo Trucks do ciężkich zastosowań

Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek o 44 t DMC

Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022

Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.

Wyszukiwarka

Informacje