Starachowice z nowymi autobusami MAN

MAN Starachowice

Miasto Starachowice zamówiło 20 jednoczłonowych, niskoemisyjnych, dwunastometrowych autobusów miejskich MAN Lion’s City 12 CNG.

 

W dniu 05.03.2021 r. w fabryce MAN Bus w Starachowicach miało miejsce podpisanie umowy na zakup 20 autobusów miejskich MAN Lion’s City dla miasta Starachowice. W uroczystości udział wzięli: Marek Materek Prezydent miasta Starachowice, Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska oraz Mehmet Sermet, kierownik zakładu MAN Bus w Starachowicach, w którym powstaną autobusy.

Autobusy dla Starachowic napędzane silnikami na gaz ziemny o mocy 206 kW z nowego typoszeregu E18, zasilanymi sprężonym gazem ziemnym. Układy napędowe tych pojazdów wyposażone będą dodatkowo w nowoczesny moduł EfficientHybrid pozwalający odzyskiwać i magazynować energię hamowania, a następnie wykorzystywać ją do zasilania urządzeń pokładowych oraz wspomagania napędu. W efekcie autobusy stają się jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego – nie tylko dzięki zasilaniu sprężonym gazem ziemnym, a koszty ich eksploatacji ulegają dodatkowemu obniżeniu. Będą to pojazdy wyposażone m.in. w troje drzwi w układzie 2-2-2, klimatyzację całopojazdową, rampę dla wózków inwalidzkich oraz specjalne, wydzielone w przestrzeni pasażerskiej miejsce do ich przewozu. Pasażerowie będą mogli podróżować korzystając z 29 wygodnych, tapicerowanych siedzeń, w tym również dostępnych z poziomu niskiej podłogi, co ułatwi zajmowanie miejsc siedzących osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. W czasie podróży możliwe będzie skorzystanie z zainstalowanych w tych pojazdach portów USB, w celu doładowania baterii urządzeń mobilnych.
Zamówione autobusy MAN Lion’s City 12 CNG wyposażone zostaną również w wiele systemów dodatkowych takich jak: system informacji pasażerskiej, monitoringu wizyjnego, pobierania opłat za przejazdy, pokładowa sieć WiFi itp., których dostawcy wyłonieni zostaną w ramach odrębnej procedury przetargowej przeprowadzonej przez Gminę Starachowice.

- Bardzo się cieszę, że oferta MAN-a zwyciężyła w Starachowicach i na ulice tego miasta wyjadą nowe, niskopodłogowe autobusy miejskie z logo lwa. To nowoczesne, komfortowe pojazdy z wieloma udogodnieniami dla pasażerów, wyposażone w ekonomiczne i ekologiczne silniki. Nie bez znaczenia dla nas jest fakt, ze powstaną one właśnie w Starachowicach, w naszym zakładzie produkcyjnym, jednym z największych pracodawców w regionie. To wzmocni jeszcze bardziej nasze wzajemne relacje. Autobusy ze Starachowic dla Starachowic, to doskonałe rozstrzygnięcie przeprowadzonego przetargu - skomentowała wydarzenie Małgorzata Durda, dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów MAN Truck & Bus Polska.

Przeczytaj też:
Elektryczne samochody dostawcze MAN eTGE we flocie DHL Parcel

Samochody elektryczne będzie można spotkać m.in. na ulicach Warszawy, Gdańska, czy Poznania.

25 w pełni elektrycznych autobusów MAN Lion's City 12 E pojedzie z Polski do Kopenhagi


Kopenhaga - miasto królewskich pałaców, kolorowych domów i Małej Syrenki. Niedługo pojawi się tam kolejna atrakcja: 25 MAN-ów Lion's City 12 E, dzięki któremu goście i mieszkańcy stolicy Danii będą mogli podróżować w szczególnie przyjazny dla środowiska sposób.

 

MAN TGE w programie Nasz nowy dom

Od czasu wprowadzenia na polski rynek samochodów dostawczych MAN TGE, MAN truck & Bus Polska wziął udział w licznych inicjatywach mających na celu pomoc nie tylko instytucjom charytatywnym, ale też konkretnym osobom.

 

Ciężarówki MAN nowej generacji dotarły na Bliski Wschód

MAN Truck & Bus wprowadza nową gamę TG w swoim największym obszarze sprzedaży.

 

Duże zmiany zapowiada producent ciężarówek MAN Truck & Bus

Do 2030 roku firma MAN Truck & Bus zamierza zmienić się z producenta pojazdów użytkowych w wiodącego dostawcę inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych.

 

Elektryczne przegubowe autobusy MAN Lion's City z fabryki w Starachowicach

MAN Truck & Bus poinformował, że seryjna produkcja przegubowego autobusu elektrycznego Lion's City 18 E rozpocznie się w Polsce już w kwietniu br.

 

Volkswagen Financial Services właścicielem EURO-Leasing

Volkswagen Financial Services wykupił 100% akcji spółki EURO-Leasing Polska, która pod brandem MAN Rental oferuje wynajem krótko i długoterminowy samochodów ciężarowych MAN Truck & Bus.

Dwadzieścia pięć lat firmy Solaris

Mija dwadzieścia pięć lat od momentu, w którym Solaris wyprodukował pierwszy niskopodłogowy autobus miejski.

 

Luksusowy autokar MAN Lion's Coach dla klubu piłkarskiego

RB Leipzig ma nowy autobus drużynowy. W przyszłości zawodnicy i trenerzy będą podróżować na mecze luksusowym MAN Lion's Coach.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL