Starachowice z nowymi autobusami MAN

MAN Starachowice

Miasto Starachowice zamówiło 20 jednoczłonowych, niskoemisyjnych, dwunastometrowych autobusów miejskich MAN Lion’s City 12 CNG.

 

W dniu 05.03.2021 r. w fabryce MAN Bus w Starachowicach miało miejsce podpisanie umowy na zakup 20 autobusów miejskich MAN Lion’s City dla miasta Starachowice. W uroczystości udział wzięli: Marek Materek Prezydent miasta Starachowice, Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska oraz Mehmet Sermet, kierownik zakładu MAN Bus w Starachowicach, w którym powstaną autobusy.

Autobusy dla Starachowic napędzane silnikami na gaz ziemny o mocy 206 kW z nowego typoszeregu E18, zasilanymi sprężonym gazem ziemnym. Układy napędowe tych pojazdów wyposażone będą dodatkowo w nowoczesny moduł EfficientHybrid pozwalający odzyskiwać i magazynować energię hamowania, a następnie wykorzystywać ją do zasilania urządzeń pokładowych oraz wspomagania napędu. W efekcie autobusy stają się jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego – nie tylko dzięki zasilaniu sprężonym gazem ziemnym, a koszty ich eksploatacji ulegają dodatkowemu obniżeniu. Będą to pojazdy wyposażone m.in. w troje drzwi w układzie 2-2-2, klimatyzację całopojazdową, rampę dla wózków inwalidzkich oraz specjalne, wydzielone w przestrzeni pasażerskiej miejsce do ich przewozu. Pasażerowie będą mogli podróżować korzystając z 29 wygodnych, tapicerowanych siedzeń, w tym również dostępnych z poziomu niskiej podłogi, co ułatwi zajmowanie miejsc siedzących osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. W czasie podróży możliwe będzie skorzystanie z zainstalowanych w tych pojazdach portów USB, w celu doładowania baterii urządzeń mobilnych.
Zamówione autobusy MAN Lion’s City 12 CNG wyposażone zostaną również w wiele systemów dodatkowych takich jak: system informacji pasażerskiej, monitoringu wizyjnego, pobierania opłat za przejazdy, pokładowa sieć WiFi itp., których dostawcy wyłonieni zostaną w ramach odrębnej procedury przetargowej przeprowadzonej przez Gminę Starachowice.

- Bardzo się cieszę, że oferta MAN-a zwyciężyła w Starachowicach i na ulice tego miasta wyjadą nowe, niskopodłogowe autobusy miejskie z logo lwa. To nowoczesne, komfortowe pojazdy z wieloma udogodnieniami dla pasażerów, wyposażone w ekonomiczne i ekologiczne silniki. Nie bez znaczenia dla nas jest fakt, ze powstaną one właśnie w Starachowicach, w naszym zakładzie produkcyjnym, jednym z największych pracodawców w regionie. To wzmocni jeszcze bardziej nasze wzajemne relacje. Autobusy ze Starachowic dla Starachowic, to doskonałe rozstrzygnięcie przeprowadzonego przetargu - skomentowała wydarzenie Małgorzata Durda, dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów MAN Truck & Bus Polska.

Przeczytaj też:
Daimler Truck Polska – nowa nazwa w 2023 roku, ale nie tylko...

W dniu 1 stycznia br. powstały dwie osobne spółki: Daimler Truck odpowiadająca za pojazdy ciężarowe i autobusy oraz Mercedes-Benz prowadząca działalność w zakresie samochodów osobowych i dostawczych.

Ciężarówki i autobusy - jak minął rok

W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.

MAN TGX z projektu WOMAN ma nowego właściciela

Na drodze widać go z daleka. Wyróżnia się charakterystyczną barwą i pełnym wyposażeniem w akcesoria przydatne każdemu kierowcy, a w szczególności paniom pracującym w zawodzie kierowcy ciężarówki.

Zamość z umową na pierwsze autobusy elektryczne MAN

W dniu 2 grudnia 2022 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na zakup i dostawę 14 autobusów elektrycznych Lion`s City E plus siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów.

Ciężarowe w górę

W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.

Autobus roku 2023 na TRANSEXPO w Kielcach

W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo. Złoty Medal w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.

Misja kierowca zawodowy - ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska w szkołach branżowych

We współpracy z największą organizacją branżową, czyli Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, firma Mercedes-Benz Trucks Polska przeprowadziła już wiele akcji wspierających szkoły zawodowe przekazując jako pomoce naukowe silniki i skrzynie biegów Actrosa 11 placówkom edukacyjnym w całej Polsce.

Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska w Słubicach

W przygranicznych Słubicach ruch ciężarowy jest bardzo duży – to zatem doskonałe miejsce dla kolejnej autoryzowanej placówki serwisowej w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

To już 200 tysięczna ciężarówka MAN z fabryki MAN Trucks w Niepołomicach

Z numerem 200-tysięcznym linię montażową fabryki MAN Trucks w Niepołomicach opuścił ciągnik siodłowy MAN TGX. Pojazd będzie jeździł w barwach firmy Bury Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Informacje