MyLNG - nowy produkt dla branży transportowej od Cryogas

Cyrogas LNG 2021

LNG to paliwo umożliwiające znaczące ograniczenie wydatków, a także redukcję emisji szkodliwych substancji - cząstek sadzy, dwutlenku siarki i węgla, tlenków azotu oraz siarki.

Dzięki wprowadzeniu w 2019 roku zerowej stawki akcyzy na LNG oraz zwolnieniu z opłaty MAUT w Niemczech, wielu przewoźników wybrało samochody ciężarowe zasilane gazem. Kupując taki pojazd pojawia się jednak pytanie – jak zapewnić skuteczne i tanie tankowanie paliwa? Odpowiedzią jest MyLNG - rozwiązanie opracowane przez Cryogas na potrzeby firm transportowych i stacji paliw płynnych poszukujących ekonomicznego i pewnego źródła LNG.

Pojawienie się na rynku samochodów ciężarowych o mocy 460 KM zasilanych LNG pozwoliło na obsługę długich tras. Napęd LNG to niskie koszty eksploatacji, ekologiczny wizerunek i szerszy dostęp do zleceń transportowych. Aby osiągnąć pełen sukces konieczne jest spełnienie ostatniego warunku - zabezpieczenie pewnego tankowania LNG.

Nowa oferta dla branży transportowej od lidera rynku LNG

Cryogas od 7 lat dostarcza gaz LNG w Polsce i Europie Środkowej. Początkowo dostawy były realizowane do Klientów przemysłowych, następnie uzupełniono ofertę o dostawy gazu na potrzeby napędu ciężarowego. Firma posiada kompletny łańcuch dostaw - od produkcji LNG poprzez transport, projektowanie, budowę i eksploatację stacji. Dostawy LNG są realizowane własną flotą cystern kriogenicznych. Posiadany potencjał i doświadczenie to fundament nowego, innowacyjnego produktu dla firm transportowych - MyLNG.

Zostaw innych w tyle i tankuj z MyLNG

MyLNG to kompleksowe zaopatrzenie w paliwo LNG już od momentu zakupu pierwszego samochodu zasilanego skroplonym gazem ziemnym. W pierwszej kolejności firma zyskuje natychmiastowy dostęp do tankowania LNG za pomocą karty MyLNG Card. Umożliwia to tankowanie na stacjach Cryogas jak również stacjach partnerskich. Dzięki systemowi karty paliwowej użytkownik ma stały podgląd ilości odebranego gazu i dostęp do stacji 24/7.
Wraz ze wzrostem floty Klient może skorzystać z rozwiązania MyLNG Fleet, czyli własnego źródła LNG na terenie swojej bazy transportowej. MyLNG Fleet gwarantuje pełną niezależność oraz oszczędność czasu, który jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na efektywność pracy w transporcie.
Dobra lokalizacja bazy transportowej czy stacji paliw to możliwość zysku poprzez tankowanie LNG przez inne podmioty. Odpowiedzą Cryogas w takim przypadku jest MyLNG Station, czyli punkt tankowania z możliwością obsługi klientów zewnętrznych.

W jaki sposób dobrać odpowiedni produkt?

- MyLNG Card – kartę paliwową można uzyskać poprzez stronę mylng.pl. Dedykowany opiekun zajmie się sprawami formalnymi i przekaże karty już w kilka dni od zgłoszenia;

- MyLNG Fleet – specjalista Cryogas w czasie spotkania dopasuje stację do zapotrzebowania floty przewoźnika oraz określi warunki inwestycyjne;

- MyLNG Station – firmy, które poza swoją flotą, planują tankowanie pojazdów „na zewnątrz” – duże bazy transportowe lub stacje paliw płynnych- otrzymają atrakcyjną propozycję budowy stacji tankowania LNG.

Cyrogas LNG

MyLNG to źródło czystego paliwa dla Twojej floty

Doświadczenie Cryogas pokazuje, że produkt MyLNG z powodzeniem działa już na polskim rynku.
Z MyLNG Card korzysta obecnie ponad 400 samochodów ciężarowych zasilanych LNG, a wieloletnimi użytkownikami MyLNG Station pozostają zakłady komunalne i komunikacji miejskiej. Obecnie Cryogas jest w trakcie realizacji kolejnych inwestycji MyLNG dla firm zajmujących się transportem międzynarodowym.
Dzięki nowym produktom MyLNG powiększa się grono klientów cieszących się efektywnym zarówno technicznie jak i ekonomicznie dostępem do gazu LNG. W licznych przypadkach to także możliwość dodatkowego zarobku ze sprzedaży skroplonego gazu ziemnego "na zewnątrz".

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.mylng.pl

Przeczytaj też:
IVECO chce mieć autonomiczne ciężarówki LNG

Producent ciężarówek firma IVECO planuje zintegrować autonomiczny system jazdy ze swoim modelem S-Way. W tym celu firma ogłosiła partnerstwo z amerykańskim start-upem Plus.

Pięćsetne IVECO S-WAY Natural Power dla firmy FINE LOGISTICS

Podwarszawska firma transportowa FINE LOGISTICS uzupełniła swoją flotę pojazdów ciężarowych o wyjątkowy, bo 500. egzemplarz ciągnika siodłowego napędzanego gazem ziemny, jaki został zakupiony w Polsce.

 

BAG bada oszustwa Maut w ciężarówkach LNG

Niemiecki Bundesamt für Güterverkehr (BAG) prowadzi postępowania karne, których przedmiotem są podejrzenia o przedstawienie sfałszowanych certyfikatów na instalację zbiorników LNG. Dzięki temu przewoźnicy mogli niesłusznie otrzymać zwolnienie z Maut.

 

IVECO Poland przekazało 30 ciągników siodłowych IVECO S-WAY na gaz ziemny

Do floty pojazdów IVECO LNG firmy PUH EXPORT-IMPORT Adam Lipiński, dołączyły najnowsze ciągniki siodłowe napędzane skroplonym gazem ziemnym. Przewoźnik w grudniu 2019 roku odbierał jako pierwszy w Polsce najnowszy ciągnik IVECO S-WAY.

 

Nowa stacja tankowania LCNG w Warszawie

Klienci mogą już tankować gaz ziemny na nowej stacji Cryogas w Warszawie.

 

Ciężarówka gazowa w wypadku na autostradzie

W poniedziałek po południu gazowe IVECO uległo uszkodzeniu po tym jak kierowca ciężarówki najechał na pojazd poprzedzający.

 

W 2020 roku na polskich drogach pojawiło się już 116 nowych autobusów gazowych

To blisko połowa wszystkich ekologicznych autobusów zarejestrowanych w naszym kraju od początku roku.

 

Czym Polacy będą tankować swoje auta za 30 lat?

Do 2050 roku unijny sektor transportu ma zaledwie trzy dekady na redukcję emisji CO2 aż o 90%.

Stacja LNG dla ciężarówek w podwrocławskich Bielanach

W Bielanach Wrocławskich otwarto pierwszą w Polsce komercyjną stację Shell LNG dla samochodów ciężarowych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL