MyLNG - nowy produkt dla branży transportowej od Cryogas

Cyrogas LNG 2021

LNG to paliwo umożliwiające znaczące ograniczenie wydatków, a także redukcję emisji szkodliwych substancji - cząstek sadzy, dwutlenku siarki i węgla, tlenków azotu oraz siarki.

Dzięki wprowadzeniu w 2019 roku zerowej stawki akcyzy na LNG oraz zwolnieniu z opłaty MAUT w Niemczech, wielu przewoźników wybrało samochody ciężarowe zasilane gazem. Kupując taki pojazd pojawia się jednak pytanie – jak zapewnić skuteczne i tanie tankowanie paliwa? Odpowiedzią jest MyLNG - rozwiązanie opracowane przez Cryogas na potrzeby firm transportowych i stacji paliw płynnych poszukujących ekonomicznego i pewnego źródła LNG.

Pojawienie się na rynku samochodów ciężarowych o mocy 460 KM zasilanych LNG pozwoliło na obsługę długich tras. Napęd LNG to niskie koszty eksploatacji, ekologiczny wizerunek i szerszy dostęp do zleceń transportowych. Aby osiągnąć pełen sukces konieczne jest spełnienie ostatniego warunku - zabezpieczenie pewnego tankowania LNG.

Nowa oferta dla branży transportowej od lidera rynku LNG

Cryogas od 7 lat dostarcza gaz LNG w Polsce i Europie Środkowej. Początkowo dostawy były realizowane do Klientów przemysłowych, następnie uzupełniono ofertę o dostawy gazu na potrzeby napędu ciężarowego. Firma posiada kompletny łańcuch dostaw - od produkcji LNG poprzez transport, projektowanie, budowę i eksploatację stacji. Dostawy LNG są realizowane własną flotą cystern kriogenicznych. Posiadany potencjał i doświadczenie to fundament nowego, innowacyjnego produktu dla firm transportowych - MyLNG.

Zostaw innych w tyle i tankuj z MyLNG

MyLNG to kompleksowe zaopatrzenie w paliwo LNG już od momentu zakupu pierwszego samochodu zasilanego skroplonym gazem ziemnym. W pierwszej kolejności firma zyskuje natychmiastowy dostęp do tankowania LNG za pomocą karty MyLNG Card. Umożliwia to tankowanie na stacjach Cryogas jak również stacjach partnerskich. Dzięki systemowi karty paliwowej użytkownik ma stały podgląd ilości odebranego gazu i dostęp do stacji 24/7.
Wraz ze wzrostem floty Klient może skorzystać z rozwiązania MyLNG Fleet, czyli własnego źródła LNG na terenie swojej bazy transportowej. MyLNG Fleet gwarantuje pełną niezależność oraz oszczędność czasu, który jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na efektywność pracy w transporcie.
Dobra lokalizacja bazy transportowej czy stacji paliw to możliwość zysku poprzez tankowanie LNG przez inne podmioty. Odpowiedzą Cryogas w takim przypadku jest MyLNG Station, czyli punkt tankowania z możliwością obsługi klientów zewnętrznych.

W jaki sposób dobrać odpowiedni produkt?

- MyLNG Card – kartę paliwową można uzyskać poprzez stronę mylng.pl. Dedykowany opiekun zajmie się sprawami formalnymi i przekaże karty już w kilka dni od zgłoszenia;

- MyLNG Fleet – specjalista Cryogas w czasie spotkania dopasuje stację do zapotrzebowania floty przewoźnika oraz określi warunki inwestycyjne;

- MyLNG Station – firmy, które poza swoją flotą, planują tankowanie pojazdów „na zewnątrz” – duże bazy transportowe lub stacje paliw płynnych- otrzymają atrakcyjną propozycję budowy stacji tankowania LNG.

Cyrogas LNG

MyLNG to źródło czystego paliwa dla Twojej floty

Doświadczenie Cryogas pokazuje, że produkt MyLNG z powodzeniem działa już na polskim rynku.
Z MyLNG Card korzysta obecnie ponad 400 samochodów ciężarowych zasilanych LNG, a wieloletnimi użytkownikami MyLNG Station pozostają zakłady komunalne i komunikacji miejskiej. Obecnie Cryogas jest w trakcie realizacji kolejnych inwestycji MyLNG dla firm zajmujących się transportem międzynarodowym.
Dzięki nowym produktom MyLNG powiększa się grono klientów cieszących się efektywnym zarówno technicznie jak i ekonomicznie dostępem do gazu LNG. W licznych przypadkach to także możliwość dodatkowego zarobku ze sprzedaży skroplonego gazu ziemnego "na zewnątrz".

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.mylng.pl

Przeczytaj też:
Pierwsze w Polsce śmieciarki zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG

Zamówione przez PGK w Śremie trzy pojazdy do zbiórki odpadów, zabudowane na podwoziach IVECOS-WAY, to pierwsze w naszym kraju tego rodzaju pojazdy zasilane LNG. Flota tego wielkopolskiego przedsiębiorstwa komunalnego wzbogaciła się także o imponujący zestaw z ciągnikiem siodłowym IVECO S-WAY, również napędzany ekologicznym LNG.

Rusza produkcja VW Caddy z napędem CNG

W zakładzie Volkswagen Poznań ruszyła produkcja kolejnej wersji modelu Caddy 5 - z napędem na gaz ziemny CNG.

Ciężarówki gazowe nie podlegają zakazowi jazdy nocnej

Grupa Hegelmann złożyła zamówienie na 150 ciągników siodłowych IVECO S-WAY LNG oraz 10 ciągników siodłowych IVECO S-WAY CNG.

Gaz czy biogaz?

Pojazdy na gaz stają się coraz bardziej popularne w całej Europie, ale rynki takie jak Hiszpania, Włochy, Francja, Niemcy oraz Europa Środkowo-Wschodnia wysuwają się na pierwszy plan.

Co w zamian za rosyjski gaz do napędu samochodów ciężarowych CNG LNG?

Komisja Europejska ogłasza ograniczenie zależności od rosyjskiego gazu dla transportów ciężarowych.

Co oznacza program H2-ICE

Wkrótce może się okazać, że napędy elektryczne nie spełniają oczekiwań branży transportowej i na rynku pojawi się kolejna technologia. Technologia ta nie jest niczym nowym, jednak do tej pory zdecydowanie ustępowała miejsca przekazom medialnym gloryfikującym napędy elektryczne. Obecnie wyraźniej widać wzrost zainteresowania napędem wodorowym, czego dowodem jest choćby niedawna nagroda Truck Innovation Award 2022 dla DAF'a XF Hydrogen.

Amazon zamawia IVECO S-WAY CNG

IVECO dostarczyło już pierwsza partię 216 jednostek IVECO S-WAY CNG (na sprężony gaz ziemny), kolejne 848 jednostek zostanie dostarczone w połowie 2022 roku. Oznacza to, że całkowite zamówienie wynosi 1064 ciężarówek.

AGROMEX z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO S-WAY LNG

Firma AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka Sp. j. odebrała pierwsze 18 ciągników IVECO S-WAY LNG z 30 sztuk zamówionych na rok 2021. Dołączą one do 20 pojazdów IVECO S-WAY LNG, które pracują już w firmie AGROMEX od 2020 roku.

MAN TGX z homologacją B100

MAN Truck & Bus France i producent biopaliw Saipol połączyli siły w celu przystosowania samochodu ciężarowego na biopaliwo.

Wyszukiwarka

Informacje